Wybór firmy, które będzie sprawować pieczę nad rachunkowością naszego przedsiębiorstwa jest niezwykle istotny, chociaż wiele osób kieruje się jedynie ceną. Jest to zadziwiające zważywszy na fakt, że nieprawidłowo prowadzona obsługa podatkowa firmy może prowadzić do strat finansowych czy utraty reputacji. Najczęstszą przyczyną zmiany biura księgowego jest niezadowolenie z jakości świadczonych usług.

Księgowość to coś więcej niż wypełnianie rubryczek

Kompleksowa obsługa firmy od strony księgowej i kadrowo-płacowej wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Jeśli szukamy usług księgowych na śląsku biuro rachunkowe Katowice zapewni sprawne i efektywne działanie oraz szybki przepływ informacji. Klient jest na bieżąco zawiadamiany o swojej sytuacji finansowo-podatkowej oraz zmianach w przepisach. Indywidualne podejście do każdego klienta i analizie jego konkretnych problemów jest kluczowe.

Outsourcing usług księgowych = więcej czasu na prowadzenie swojego biznesu

Profesjonalne usługi księgowe są właśnie po to, aby przedsiębiorca nie musiał zagłębiać się w tajniki rachunkowości. W ramach outsourcingu świadczone są usługi księgowe, kadrowo-płacowe oraz doradztwo.  Obsługa księgowa polega na prowadzeniu ksiąg rachunkowych, ksiąg przychodów i rozchodów, sporządzanie deklaracji podatkowych i wielu innych zadaniach. W skład obsługi kadrowo-płacowej zalicza się między innymi obliczanie wynagrodzeń, przygotowywanie przelewów czy obliczanie podatku dochodowego pracowników. Z kolei doradztwo księgowe to wszelka pomoc przy wyborze i wdrożeniu informatycznych systemów finansowo–księgowych, analiza dokumentów czy konsultacje.

Konkurencja wśród biur rachunkowych jest ogromna. Jednak nie jest to równoznaczne z łatwiejszym wyborem. Na pewno nie może decydować o nim sama cena. Dobrze jest zwrócić uwagę na certyfikat księgowy i zorientować się czy biuro ma aktualne ubezpieczenie OC na działalność. Nieposiadanie OC powinno być głównym czynnikiem decydującym o niekorzystaniu z usług danej firmy – przedsiębiorca ponosiłby odpowiedzialność za ewentualne błędy biura księgowego. Warto przed podpisanie umowy doprecyzować wszystkie, nawet najdrobniejsze kwestie, na przykład czy księgowi będą nam przypominać o terminach płatności oraz czy możemy przekazywać dokumenty drogą elektroniczną. Decyzję trzeba przeanalizować na spokojnie, ponieważ „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here