Po kryzysie z 2008 roku bardzo popularnym produktem inwestycyjnym stały się polisolokaty.  W bardzo wielu przypadkach okazało się że, przyniosły swoim właścicielom straty. Zapisy zawarte w umowach dodatkowo obciążają budżet inwestora przy próbie likwidacji polisy poprzez naliczenie dodatkowych prowizji. Dzięki interwencji UOKiK, pracy Rzecznika Finasowego oraz wielu postępowaniom sądowym istnieje możliwość odzyskania w całości prowizji pobieranej przy zerwaniu umowy. Poniższy artykuł w kilku punktach podpowie czym właściwie jest ten produkt i jak z niego zrezygnować bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

  1. Czym właściwie była polisolokata?
  2. Jak zrezygnować z polisolokaty?

Czym właściwie była polisolokata?

Polisolokata, czyli połączenie Ubezpieczenia na życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym to produkt, który łączy ze sobą ubezpieczenie oraz inwestycje. Wpłacając określoną sumę pieniędzy symboliczna część kwoty pokrywała składkę ubezpieczenia, a reszta trafiała na rynek kapitałowy. Jednym ze sprzedawców tego typu produktów było Towarzystwo Ubezpieczeniowe Skandia. Kontrola UOKiK wykazała nieprawidłowości w stosowanych przez ubezpieczyciela wzorcach umownych. Firma Skandia za zerwanie umowy pobiera wysokie opłaty, jednak dzięki licznym wyrokom sądowym można starać się o ich zwrot. Ubezpieczyciel ten w 2016 roku zmienił swoją nazwę na Vienna Life Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Vienna Insurance Group. Skuteczną pomoc przy likwidacji polisy i odzyskaniu „opłaty likwidacyjnej” bardzo łatwo można znaleźć w sieci. Wystarczy wpisać hasło Vienna life rezygnacja i skorzystać z oferty wyspecjalizowanej kancelarii, która pomoże nam uzyskać 100% wartości umowy na dzień rozwiązania.

Jak zrezygnować z polisolokaty?

Likwidacja polisolokaty wiąże się z pobraniem prowizji za zerwanie umowy. Warto więc szukać pomocy w doświadczonej firmie, która zajmuje się przeprowadzeniem procesu rezygnacji z Vienna Life. W ten sposób nie tylko zaoszczędzimy czas, ale również będziemy mieć pewność, że odzyskamy odpowiednią kwotę. Warto pamiętać, że cały proces jest dość skomplikowany. Już na pierwszym etapie możemy natrafić na trudności. Z pośród wielu przydatnych dokumentów, które udostępnia ubezpieczyciel należy wybrać odpowiedni wniosek. Kolejno należy go pobrać, uzupełnić i podpisać przy czym podpis musi zgadzać się z podpisem wzorcowym, który złożyliśmy wiele lat temu przy podpisaniu umowy.  Następnie prawidłowo wypełniony wniosek należy wysłać na adres Towarzystwa wraz z kopią dowodu osobistego. Bez tego cały proces przebiegnie nieskutecznie. Zwracamy także uwagę na fakt, iż Vienna Life (dawniej Skandia) nie umożliwia złożenia rezygnacji za pomocą internetowego panelu klienta, co znacznie ułatwiłoby cały proces. Pamiętajmy zetem, że dopełnienie wszystkich formalności i odpowiednie wypełnienie, podpisanie wniosku i dołączenie kopii dowodu osobistego jest niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia procesu rezygnacji z polisolokaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here