Konsolidacja zobowiązań to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród Polaków, natomiast wciąż spora liczba kredytobiorców nie wie dokładnie, na jakich zasadach kredyty konsolidacyjne są udzielane. Wiele osób obawia się, że wiąże się ona z dużą ilością formalności. W tym artykule poruszymy więc kwestię tego, jakie dokumenty są wymagane do przeprowadzenia konsolidacji zobowiązań i jakie wymagania stawiają banki kredytobiorcom. Zapraszamy!

Najważniejsze dokumenty potrzebne do konsolidacji

Zacząć listę dokumentów niezbędnych do zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego trzeba niewątpliwie od dokumentu najważniejszego: ważnego dowodu osobistego, koniecznego do potwierdzenia tożsamości kredytobiorcy. Podobnie jak przy każdym innym kredycie, ważny będzie także prawidłowo wypełniony wniosek o kredyt.

Bank może również zażądać przedstawienia mu dokumentów związanych z wysokością dochodów. Najprościej sprawa wygląda w przypadku osób zatrudnionych na podstawę umowy o pracę – konieczne będzie w takim przypadku uzyskanie zaświadczenia o dochodach od pracodawcy. Emeryt czy rencista za to będzie potrzebował ostatniego odcinka przyznanego mu świadczenia.

W przypadku osób prowadzących własną działalność gospodarczą dokumenty wykorzystywane do potwierdzenia wysokości dochodów to dokumenty księgowe, wyciąg z firmowego konta bankowego, a także zeznanie podatkowe (tzw. PIT) za rok ubiegły.

Te wszystkie dokumenty mogą być niezbędne w przypadku jakiegokolwiek kredytu, natomiast konkretnie w przypadku kredytu konsolidacyjnego bank może również wymagać dokumentów związanych ze zobowiązaniami, które chcemy połączyć, a więc w praktyce umów kredytów i pożyczek przeznaczonych do konsolidacji.

Konsolidacja zobowiązań – wymagania

Poza wymaganiami oczywistymi, takimi jak ukończenie 18 roku życia, banki stawiają potencjalnym kredytobiorcom kilka wymagań związanych z ich stanem finansowym. Konkretnie chodzi o wysokość zdolności kredytowej, obliczanej między innymi na podstawie wysokości dochodów i formy zatrudnienia, a także ilości i wysokości aktualnych zobowiązań. Bardzo istotna jest także historia kredytowa, a więc to, czy dotychczas spłacaliśmy swoje zadłużenia w terminie.

W uzyskaniu kredytu konsolidacyjnego nawet w bardzo trudnych przypadkach może pomóc dobry pośrednik kredytowy, którego można znaleźć pod adresem https://splatakredytow.pl/kredyt-konsolidacyjny-na-144-miesiace/. Z jego pomocą dodatkowo formalności zostaną ograniczone do minimum, a kredyt zostanie zaciągnięty na optymalnych warunkach.

Jakie dokumenty są potrzebne do konsolidacji – podsumowanie

Jak widać, konsolidacja nie wiąże wcale z koniecznością gromadzenia dużo większej ilości dokumentów niż zaciąganie zwykłego kredytu gotówkowego czy innego rodzaju zobowiązania finansowego. Tym bardziej warto zainteresować się tym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na czasie i szukamy skutecznego sposobu na zredukowanie wysokości rat kredytów czy wyjście z problemów finansowych.

Profesjonalną pomoc w zakresie pozyskiwania niezbędnych dokumentów, wyboru właściwego kredytu i nie tylko otrzymać można u wspomnianego pośrednika kredytowego, dostępnego tutaj: https://splatakredytow.pl/kredyt-konsolidacyjny-na-144-miesiace/. Zdecydowanie warto skorzystać z jego usług – w ten sposób konsolidację możemy przeprowadzić znacznie szybciej i na korzystniejszych warunkach, które pozwolą nam na spłacanie niskich rat bez najmniejszych problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here