Z dnia na dzień widzimy postęp w każdej dziedzinie naszego życia. Posiadamy coraz więcej urządzeń elektronicznych. Wiele z nich wymaga ciągłego dostępu do internetu do prawidłowej pracy.Kiedyś przedsiębiorcy wypisywali faktury ręcznie. Kolejnym etapem były drukarki, połączenie ich z komputerami, specjalne programy do zarządzania magazynem i wystawiania faktur. Najnowocześniejszą i najbezpieczniejszą opcją w dzisiejszych czasach jest możliwość wystawienia faktury w chmurze.

Wielu przedsiębiorców obawia się utraty swoich danych. Mogłoby mieć to bardzo negatywne konsekwencje dla ich biznesu, a nawet doprowadzić do bankructwa. Posiadanie danych na jednym komputerze w przypadku małych przedsiębiorców lub na lokalnym serwerze w przypadku trochę większych nie jest w 100% bezpiecznym rozwiązaniem. Specjalne oprogramowania pozwalające na przechowywanie swojej bazy w chmurze pozwala na dostęp do danych z dowolnego miejsca na Ziemi. Dodatkowo dane umieszczone są na wielu serwerach co chroni przedsiębiorcę przed ich utratą. Przechowywane są również archiwalne wersje pliku, co pozwala sprawdzić historię edycji, jak również powrót do wersji z danego dnia.

Dodatkową zaletą chmury jest to że wykorzystuje ona moc obliczeniową wielu komputerów, co znacząco zwiększa szybkość pracy. Istnieją trzy główne rodzaje chmur. Pierwszym jest PaaS, w którym aplikacje dostępne są za darmo z poziomu przeglądarki internetowej. Jest on najwygodniejszy gdy rozwijamy usługi w chmurze. Kolejny IAAS daje dostęp do zainstalowanych w chmurze aplikacji po wykupieniu do nich dostępu np. poprzez abonament. Pracę wykonujemy poprzez oprogramowanie dostarczone przez usługodawcę chmury. System SaaS jest bardzo podobny do PaaS jednak nie wszystkie rozwiązania są w nim darmowe i za niektóre rozwiązania należy dodatkowo zapłacić.

W dobie Internet of things przedsiębiorczość również z czasem przeniesie się do Internetu. Warto zrobić to jak najwcześniej aby zapewnić sobie przewagę nad konkurencją i korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here