Dom czy mieszkanie powinno zaspokajać tak ważną dla człowieka potrzebę bezpieczeństwa. Dlatego tak istotne jest, by dobrej jakości drzwi zewnętrzne miały odpowiednio zabezpieczony zamek i wkładkę. Na rynku mamy obecnie mnóstwo producentów i rozwiązań. Jedną z takich firm jest włoska marka Iseo, która specjalizuje się w zamkach i wkładkach do drzwi już ponad 50 lat, produkując w fabrykach w Europie. 

O firmie

Powstała w 1969 r. we włoskim miasteczku Pisogne, bardzo szybko stając się liderem branży zabezpieczeniowej na rynku krajowym, ale również zagranicznym. Oddziały znajdują się na całym świecie, produkcja natomiast tylko w fabrykach europejskich. Produkty tej marki to między innymi: zamki, wkładki aluminiowe oraz antywłamaniowe, kompleksowe rozwiązania kontroli dostępu oraz produkty elektromotoryczne. Sprawdzone rozwiązania antywłamaniowe, jak i wszystkie produkty firmy są nieustannie ulepszane, co daje klientom gwarancję bezpieczeństwa. 

Produkty oferowane przez Iseo

Wśród produktów tej włoskiej marki możemy znaleźć: systemy kontroli dostępu, systemy klucza, zamknięcia antypaniczne, zamknięcia awaryjne, zamki antywłamaniowe, wkładki bębenkowe, zamki do aluminium, zamki przeciwpożarowe. Poszukując zamków czy wkładek tej włoskiej firmy, można skorzystać z różnych sklepów internetowych na przykład swiatzamkow.pl

Jak dobrać zamek do drzwi?

Wybierając odpowiedni zamek do klamki należy zwrócić uwagę na kilka wymiarów, mianowicie: rozstaw zamka, odległość od czoła zamka do osi obrotu klamki, trzpień blokady, trzpień klamki. Oprócz tych oczywistych kwestii jak rozmiar zamka, ważny jest też aspekt wizualny. Drzwi wejściowe są wizytówką domu, ważne, by same drzwi, zamek i klamka pasowały wizualnie do wystroju. Aktualnie wybór drzwi i akcesoriów jest tak duży, że nie powinno stanowić problemu dopasowanie tych akcesoriów do reszty domu.

Koszt zamku do drzwi Iseo

Ceny wahają się w zależności od właściwości, jakie zamek posiada. Zwykłe zamki wpuszczane zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Natomiast takie z funkcją elektrozaczepu to koszt już około 300-400 zł. Wiele zamków robionych jest na zamówienie, ich cena zależy od konkretnych wymiarów podanych przez klienta. Zamki rozporowe wzmocnione wahają się w cenie 300 – 600 zł. Zamki antywłamaniowe wpuszczane kupimy już za 100 zł, ale są też takie, których cena waha się w okolicach 700 zł. Wkładki nabędziemy już w okolicach 100 zł. Jak widać rozpiętość cenowa jest duża, jednak na bezpieczeństwie nie można oszczędzać. Dobrej jakości zamek to również inwestycja na lata.

Artykuł napisany czerpiąc inforamcje ze strony https://swiatzamkow.pl/pl/producent/zamki-iseo-15

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here