Wykształcenie pełne wyższe wciąż doceniane na rynku pracy

0
1113

Wybór studiów drugiego stopnia to twardy orzech do zgryzienia. Wiele osób postanawia w tym momencie zmienić ścieżkę zawodową, natomiast inni konsekwentnie dążą do uzupełnienia już zdobytego wykształcenia. Wiele osób wraca do edukacji wyższej po kilku latach przerwy.

Coraz bardziej powszechnym zjawiskiem jest przerwanie edukacji po skończeniu studiów pierwszego stopnia. Jednak wiele osób decyduje się na powrót do kształcenia po kilku latach. W trakcie pracy zawodowej okazuje się, że studia magisterskie są wymagane przez pracodawców.

Ta sytuacja dotyczy wyższych stanowisk w wielu firmach, a także etatów w instytucjach publicznych. Problemem staje się jednak czas potrzeby na studiowanie  i dojazdy. Często konkretne specjalności są dostępne w innych miastach, co wiąże się z większymi kosztami. W takim przypadku doskonałą formą nauczania jest kształcenie online. Największym atutem jest dostępność materiałów, do których mamy dostęp niezależnie od miejsca,  w którym się znajdujemy i sfery czasów. W ten sposób swoje wykształcenie mogą uzupełnić osoby, które mieszkają za granicą. 

Gdzie studiować online? Kształcenie zdalne wciąż nie jest popularne w Polsce. Podobnie jak w przypadku studiów stacjonarnych również w tym przypadku należy wziąć pod uwagę renomę uczelni.

Jedną z przodujących z nich jest Polski Uniwersytet Wirtualny (PUW), który jest jednostką działającą w ramach znanej Akademii Humanistczno-Ekonomicznej. PUW działa nieprzerwanie od 2002 roku, a wirtualne mury uczelni opuszczają każdego roku tysiące absolwentów.

Wyróżnikiem jest szeroka oferta studiów, która uwzględnia również studia II stopnia on-line. Wśród nich można znaleźć popularne i chętnie wybierane kierunki takie jak: anglistyka, germanistyka czy pedagogika. Efektywne nauczanie zdalne to zasługa doświadczonego zespołu metodyków, których umiejętności oraz doświadczenie pozwalają zapewnić wysoki poziom kształcenia. Najlepszym potwierdzeniem satysfakcji studentów są pozytywne opinie.

Wśród studentów silną grupę stanowią osoby mieszkające poza Polską, którym dyplom ma pomóc w umocnieniu pozycji zawodowej. Istotnym elementem kształcenia jest wzmocnienie kompetencji miękkich takich jak praca w grupie i efektywna komunikacja. Podczas zajęć realizowana jest praca w grupach metodą warsztatową i kreatywną. Polski Uniwersytet Wirtualny oznacza nowoczesny wymiar kształcenia, który będzie na pewno atrakcyjnym wpisem w CV.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here