Wysyłka prezentów – jak idealnie zabezpieczyć cenną zawartość paczki?

0
Wysyłka prezentów

Pakowanie prezentów bywa wielką przyjemnością, zwłaszcza gdy możemy popuścić wodze fantazji i wyżyć się twórczo. Ręcznie zapakowane upominki potrafią sprawić znacznie większą przyjemność osobie obdarowywanej.

Zdarzają się często sytuacje, kiedy chcemy przekazać drobiazg komuś, z kim nie możemy spotkać się osobiście. Wówczas w grę wchodzi wysyłka prezentu. Jak zatem go zabezpieczyć, żeby opakowanie zapewniło skuteczną ochronę zawartości, a przy tym wciąż pięknie się prezentowało?

Kilka praktycznych wskazówek podamy poniżej. Zapraszamy do dalszej lektury.

Jakie funkcje spełnia opakowanie na prezenty?

W głównej mierze opakowania na prezenty mają spełniać rolę typowo estetyczną. Tworzą dodatkową warstwę, wykonaną z pięknych, ozdobnych materiałów. Ich forma i rodzaj są dostosowywane do osoby obdarowywanej, specyfiki okazji oraz oczywiście typu przedmiotu.

Wiele prezentów ma stanowić niespodziankę. Do tego celu również przydają się ozdobne opakowania, które w pierwszej chwili ukrywają zawartość przed oczami osoby, dla której upominek jest przeznaczony. Dzięki temu niejednokrotnie udaje się jej sprawić jeszcze większą radość.

Transport prezentów – krótkie dystanse i wysyłka paczek

Czasami opakowanie ma również pozwolić na transport prezentu. Na krótkich dystansach, gdy chcemy przenieść pakunek w rękach, idealnie sprawdzają się praktyczne torebki prezentowe, które można znaleźć w sklepie https://e-hurtownia-opakowan.pl/. Oprócz estetycznego wyglądu oraz niewątpliwych walorów dekoracyjnych, wyposaża się je w uchwyty, pozwalające na bezpieczne dostarczenie paczek do miejsca docelowego.

Nieco więcej zachodu wymaga pakowanie prezentów, które mają zostać wysłane pocztą lub za pośrednictwem firm kurierskich. W tym przypadku niezbędne jest bowiem zapakowanie ich w trwałe materiały pakowe.

Jak to zrobić, żeby paczka była estetyczna, a przy tym gwarantowała odpowiednią ochronę?

Pakowanie prezentów do wysyłki – trwałe materiały oraz podstawowe zasady postępowania

Podstawową funkcją opakowania do wysyłki musi być skuteczne zabezpieczenie zawartości na czas całego transportu. Dotyczy to uszkodzeń mechanicznych, zabrudzenia oraz wyeksponowania na szkodliwe warunki atmosferyczne (wilgoć, deszcz, zmiany temperatur lub promieniowanie UV).

Do tego celu służą praktyczne materiały pakowe, spośród których za najpopularniejsze uznaje się:

• kartony,

• pudełka kartonowe,

• folie (bąbelkowe lub stretch).

Każdy z nich nadaje się do zabezpieczania innych typów produktów. Gwarantuje też ochronę przed rozmaitymi czynnikami ryzyka, które mogą wpłynąć na kondycję upominku.

Kartony przydają się do przedmiotów o regularnych kształtach. Okleja się je dodatkowo taśmą klejącą, chroniącą przed przypadkowym otwarciem się konstrukcji ochronnej. Karton chroni przed uszkodzeniem mechanicznym oraz daje podstawową ochronę przed wstrząsami. Samodzielnie nie sprawdza się jednak do transportu szczególnie delikatnych obiektów.

Znacznie lepszą ochronę daje pudełko kartonowe. Łatwo udaje się do niego zapakować niemal dowolne przedmioty. Można włożyć do wnętrza pojedynczy upominek lub kilka paczek – wszystko zależy od potrzeb oraz wielkości wybranego opakowania. Pudełka stanowią znacznie lepszą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jeśli do wnętrza wsypie się wypełniacze (bibuły, papier lub skropak), ochronią zawartość przed wstrząsami i uderzeniami. Nadają się do przewozu nawet bardzo delikatnych przedmiotów ze szkła lub ceramiki.

Również folia bąbelkowa może spełniać rolę wypełniacza do paczek. W niektórych przypadkach sprawdza się jako samodzielny materiał pakowy. Przy jej pomocy bez trudu zabezpiecza się przedmioty różnego kształtu i wielkości. Bąbelki powietrza stanowią warstwę chroniącą przed uszkodzeniami i wstrząsami, a folia izoluje przedmiot od wilgoci oraz zmian temperatury.

Stretch najczęściej stosuje się jako zewnętrzne zabezpieczenie paczek kartonowych lub towarów ułożonych na paletach. Jest wytrzymały i chroni przed wilgocią. Samodzielnie nie stanowi jednak wystarczająco grubej warstwy izolacyjnej, aby zabezpieczyć zawartość przesyłki przed uszkodzeniem mechanicznym.

Pakowanie prezentów – dodatkowe akcesoria ozdobne

Do wnętrza paczki można oczywiście włożyć przedmiot zapakowany ozdobnie. Nie oznacza to jednak, że nie warto zadbać o to, żeby zewnętrzna warstwa ochronna prezentowała się ciekawie.

Łatwo dostać obecnie w sklepach ozdobne pudełka kartonowe lub same kartony z rozmaitymi, okolicznościowymi nadrukami. Oprócz nich warto sięgnąć po dodatkowe akcesoria. Mogą to być choćby naklejki, taśmy lub etykietki, które mocuje się do powierzchni opakowania. Dodają mu one indywidualnego charakteru oraz pozwalają wywołać szeroki uśmiech na twarzy obdarowanego już w chwili przejęcia pakunku z rąk kuriera.

Tak naprawdę możliwości ozdobnego zapakowania prezentów do wysyłki jest wiele – ogranicza nas kreatywność oraz dostępne materiały. Warto jednak dobrze się do tego przyłożyć. Niech paczki z prezentami będą nie tylko dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem, ale również naprawdę przyjemne dla oka.

PIT online – co można odliczyć w 2021 roku?

0
PIT online

Właśnie rozpoczyna się okres corocznych rozliczeń z fiskusem. W dobie cyfryzacji większość podatników składa ePIT w sposób automatyczny, nawet nie zaglądając do jego treści. Warto jednak skontrolować swoje zeznanie, gdyż może się okazać, że istnieje możliwość skorzystania z ulg i odliczeń. Co nowego przewidują przepisy podatkowe w tej kwestii w 2021 roku? Omówimy to w poniższym artykule.

1. PIT przez internet a ulgi podatkowe

2. Nowe ulgi podatkowe – co można odliczyć od podatku w 2021 roku?

3. Deklaracja ePIT – jak przebiega rozliczenie?

PIT przez internet a ulgi podatkowe

Nie da się ukryć, że składanie PIT online w formie ePIT jest dziś najwygodniejszą opcją. Wszystko przebiega bowiem w sposób automatyczny i intuicyjny, a podatnik nawet nie musi pamiętać o złożeniu deklaracji. Zostaje ona bowiem automatycznie przygotowana po udostępnieniu przez pracodawcę dokumentu PIT, a następnie przesłana do właściwego urzędu skarbowego i nie wymaga akceptacji podatnika. Niemniej jednak warto zainteresować się swoim zeznaniem, gdyż może okazać się, że przysługują nam ulgi od podatku. System nie zawsze automatycznie uwzględnia wszelkie możliwe odliczenia. Warto zatem samodzielnie upewnić się, że w corocznym rozliczeniu podatkowym zawarte są wszystkie niezbędne informacje oraz odliczenia, a następnie zaakceptować deklarację. W dalszym ciągu można również samodzielnie przygotować deklarację poprzez program do rozliczeń PIT online.

Nowe ulgi podatkowe – co można odliczyć od podatku w 2021 roku?

Przepisy podatkowe nieznacznie zmieniają się każdego roku. Dochodzą także nowe możliwości odliczeń od podatku. W 2021 roku nowością jest odpowiedź fiskusa na sytuację, która dotknęła większość Polaków w roku ubiegłym, a mianowicie pandemię koronawirusa. W związku z tym nową korzyścią dla podatników jest możliwość odliczenia darowizny na cele walki z COVID – i to w kwocie, stanowiącej podwójną wartość owej darowizny. Kolejną nową ulgą jest ta, przeznaczona dla tzw. ozdrowieńców, którzy po przebyciu choroby oddali krew i osocze. Również przedsiębiorcy mogą liczyć na korzyści podczas corocznego rozliczenia – ulga obejmie możliwość odliczenia straty wstecznej. Warunkiem jest wykazanie straty oraz spadek przychodu o 50% względem roku 2019. Ponadto – jak co roku – od podatku można odliczyć również: ulgę prorodzinną (tzw. na dziecko), składki zdrowotne, ulgę abolicyjną itp.

PIT przez internet

Deklaracja ePIT – jak przebiega rozliczenie?

Jak już wspomnieliśmy – jest to kolejny rok, kiedy rozliczenie z fiskusem odbywa się w sposób automatyczny poprzez platformę rządową. Nie oznacza to jednak, że podatnik nie ma żadnego wpływu na ostateczny kształt przygotowanej przez służby skarbowe deklaracji. Istotne jest zalogowanie się na platformę również po to, aby przekazać 1% podatku wybranej organizacji charytatywnej. W przeciwnym wypadku trafi on do skarbu państwa. Deklarację można składać od 15 lutego do 30 kwietnia 2021 roku. Jak sprawdzić swoją deklarację? Otóż należy się w tym celu zalogować na rządową platformę, która udostępnia podatnikom przygotowane zeznania. Można to zrobić za pomocą profilu zaufanego, e-dowodu albo poprzez bankowość internetową. Istnieje również inny sposób, a mianowicie zalogowanie się danymi osobowymi – w tym celu należy podać PESEL bądź NIP oraz wpisać kwotę przychodu, uzyskanego w minionym okresie rozliczeniowym. Jeśli weryfikacja przebiegnie pomyślnie, podatnik uzyska dostęp do swojego zeznania podatkowego. Będzie mógł przeanalizować zawarte w deklaracji dane, wskazać podmiot, na rzecz którego przekaże 1% podatku oraz sprawdzić, czy system uwzględnił wszystkie przysługujące mu ulgi, a także w razie potrzeby zmodyfikować dane. Tak przygotowana i zaakceptowana deklaracja trafi do właściwego urzędu skarbowego, a podatnik będzie mógł oczekiwać na zwrot podatku, jeśli takowy mu przysługuje.

Kupowanie lajków na Instagramie krok po kroku

0
Kupowanie lajków na Instagramie krok po kroku

W nowoczesnym świecie bardzo duże znaczenie odgrywa Internet. A gdy mowa o nim należy wspomnieć o ogólnym rozwoju technologicznym. W przeciągu kilku lub kilkunastu lat można zauważyć, że wprowadzane są nowinki technologiczne, typu komputer, laptop, smartfon, tablet i wiele innych. Coraz więcej młodych i starszych ludzi korzysta z tych urządzeń. Co można robić na takich sprzętach? Na pewno surfować po Internecie. A jeśli chodzi o sieć to co można dzięki niej robić? Na pewno jest możliwość słuchania muzyki, robienia zakupów, czytania książek oraz rozmów z bliskimi nawet na całym świecie. Dzięki temu odległość nie jest dla nas przeszkodą. Do kontaktu z innymi ludźmi zostały stworzone różnego rodzaju portale społecznościowe typu Facebook, Twitter. W niniejszym artykule zostanie omówiony portal typu Instagram.

Co to jest i do czego służy Instagram?

Instagram to nic innego jak obecnie jeden z najpopularniejszych portali, które służą do wstawiania i obróbki zdjęć. Dlaczego zatem to jest tak oblegana aplikacja? Na pewno głównym powodem jest to, iż zarówno my jak i inni ludzi z całego świata mogą obserwować nasze konto oraz lajkować nasze zdjęcia. Stało się to w obecnym czasie bardzo modne. A wszystko za sprawą mas mediów, celebrytów i innych znanych osób, które z tego korzystają. Zwykli, mało lub w ogóle nieznani ludzie często chcą poczuć się jak gwiazdy. Pragną być popularni.

Na instagramie można wstawiać zdjęcia ze wszystkich ważnych chwil jakie wystąpiły w naszym życiu. Jest to najdynamiczniej rozwijająca się aplikacja społecznościowa na świecie. Ma duży zasięg na świecie dlatego młode i starsze osoby bardzo lubią z niej korzystać i chwalić się swoim życiem na co dzień. Także coraz więcej Firm decyduje się na założenie konta na Instagramie. Chodzi im przede wszystkim o zysk i o zdobycie jeszcze większej ilości klientów. Im więcej postów, zdjęć i lajków pod nimi tym większe zaufanie jest w stanie zbudować dana firma.

Jeśli nasze zdjęcia nadal są słabo obserwowane i lubiane powinniśmy zastanowić się nad sposobem jak to zmienić. Już wiadomo, że lajki są bardzo ważnym elementem. Głównie dlatego, że potwierdzają prestiż i stanowią bardzo ważny dowód, w tym, że droga jaką obraliśmy kreując swój wizurek została obrana słusznie. Ale nie tylko. Dzięki polubieniom influencerzy zarabiają i to na pewno nie małe pieniądze. Zwłaszcza od najbardziej znanych markowych firm w Polsce. Dlatego robią wszystko by tych osób było bardzo dużo. Jakie są zatem sposoby, aby tych polubień było znacznie więcej? A no jedną z opcji jest kupowanie lajków.

Jak wygląda kupowanie lajków na Instagramie?

Istnieje kilka stron, które oferują różne opcje na Instagramie. Można kupić wyświetlanie profilu, wyświetlanie story, komentarze a także lajki. Na tych ostatnich najlepiej się w tym momencie skupić. Lajki na Instagramie to najlepsza metoda na promocję swoich zdjęć czy filmów. Dzięki nim algorytmy wiedzą czy zdjęcie powinno być bardziej promowane, wyświetlane wyżej w wynikach wyszukiwania lub po prostu polecane na podstawie polubień znajomych.

Like na Instagramie to również główny element wizerunku naszego profilu
Na początku oczywiście ważnym krokiem jest założenie sobie konta na tej stronie i ustawić swój profil jako publiczny. Potem należy podać link do zdjęcia lub linku do którego chcemy kupić lajki.

Kupno lajków na kilka postów na Instagramie

Jeżeli chcesz podzielić pakiet polubień na kilka zdjęć trzeba dodać nowe pole i wprowadź link do kolejnego zdjęcia. Na koniec warto wspomnieć, iż Na czas realizacji nie zmieniaj nazwy konta ani nie zmieniaj ustawień prywatności. Nie które strony oferują zakup między innymi 100, 250, 500, 1000, 2500, 5000, 10000 lajków. Najlepiej jest zakupić tylko polskie lajki. Dlaczego? Wtedy to nie będzie podejrzane. Profile takich osób, nie będą dużo różniły się od prawdziwych kont. Warto korzystać z usług tylko zaufanych stron. Koszt najtańszej opcji lajków kosztuje już od 3,99 zł. To nie dużo, a może bardzo pomóc.

Kupowanie lajków na Instagramie – podsumowanie

Na zakończenie niniejszego artykułu warto zaznaczyć, iż Lajki na wyżej omawianym portalu będą bardzo pomocne dla osób, które przede wszystkim chcą zbudować popularne konto z większym zaangażowaniem fanów. I do jest ich główny cel. Posiadając lajki przy zdjęciach stajemy się również bardziej atrakcyjni dla firm, których produkty możemy zareklamować na naszym profilu. Jeśli nie masz pomysłu na siebie i swój profil to na początek skorzystaj z opcji kupna polskich lajków. Na pewno nie pożałujesz. Możesz w ten sposób dorównać znanym polskim celebrytom. A może oni też korzystają z tych opcji? Tylko oni to wiedzą.

Promocje bankowe – jak się nie naciąć?

0
Promocje bankowe

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez konta w banku. Jest to zdecydowanie produkt niemalże pierwszej potrzeby, który ma być tani, wygodny i prosty w obsłudze, ale też może dawać nam profity. Banki prześcigają się w wabieniu klientów coraz to nowymi promocjami, tym samym dają możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy, czy też innych gratyfikacji w postaci bonów, voucherów, kart podarunkowych lub po prostu atrakcyjnych gadżetów.

Windykacja faktur

0
Windykacja faktur

Jeżeli prowadzimy własną działalność, to jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że za wykonaną pracę dostaniemy pieniądze dopiero po wystawieniu odpowiedniej faktury. Wiemy również, że kontrahent nie musi zapłacić od razu tego samego dnia. Ma na to czas. Zdarza się też, że niektórzy zalegają nam z płatnościami. W takiej sytuacji upominamy się o swoje pieniądze, chociaż oczywiście nie jest to niczym przyjemnym. Jeżeli kontrahent przeprosi nas i szybko opłaci fakturę bądź powie nam w jakim czasie to zrobi, to zazwyczaj nie mamy problemu. Być może trochę dłużej poczekamy na pieniądze, ale mamy pewność, że w pewnym momencie wpłyną one na nasze konto. Sytuacja jest zupełnie inna gdy po wystawieniu faktury zanika całkowicie kontakt z osobą, która powinna nam zapłacić za usługę.

Terapia dla par

0
Terapia dla par

Czasami możemy bardzo kochać drugą osobę, ale nie potrafimy się z nią dogadać. Czasem nasz partner nas zdradził bądź w inny sposób zawiódł nasze zaufanie i nie możemy sobie z tym poradzić. Staramy się zaufać, ale nam to nie wychodzi i cały czas mamy w głowie to co zrobił. Boimy się, że sytuacja może się powtórzyć i tak naprawdę nie wierzymy już w ten związek. Jednak jeszcze wszystko można naprawić.

Zbyt kosztowny kredyt frankowy

0
frank

Dekadę temu mnóstwo osób zdecydowało się na to, aby wziąć kredyt we frankach szwajcarskich. Jego korzystna relacja w stosunku do złotego polskiego, zachęciła do tego większość ówczesnych kredytobiorców. Po latach decyzja ta okazała się dla wielu ludzi najbardziej kosztowną w całym ich życiu, ze względu na wysoki kurs franka. Diametralnie zmienił on wysokość zobowiązań kredytowych, czasem nawet o setki tysięcy złotych.

Jak poradzić sobie z kredytem frankowym?

Raty kredytu dla niektórych frankowiczów podniosły się tak znacznie, iż nie byli oni w stanie spłacać terminowo swojego zadłużenia. Niektórzy z nich zdecydowali się zatem na sprzedaż nabytych nieruchomości, aby jak najszybciej uporać się ze spłatą długu. Obecnie jednak frankowicze mają coraz większe pole do popisu na drodze sądowej, gdzie znaczna ilość spraw jest rozstrzygana na ich korzyść.

Umowy kredytowe wielu frankowiczów, zawierają nielegalne zapisy, które stawiają bank w dużo korzystniejszej pozycji, niż klienta. Zapisy te odbierają frankowiczom wszelkie prawa lub znacznie uniemożliwiają im renegocjowanie umowy. Ze względu na te zapisy, coraz więcej sądów przychyla się do wniosków frankowiczów. Efektem tego jest unieważnianie umów frankowych oraz zmienianie ich na umowy złotówkowe. Większość osób decyduje się na zmianę kredytu na złotówkowy i przyjęcie zadośćuczynienia od banku, związane ze znaczną nadpłatą kredytu.

Garść przydatnych informacji na temat kredytów frankowy znaleźć można tutaj: https://www.stop-frank.pl/artykuly/

Kancelarie prawne w walce o prawa frankowiczów

Obecnie działa na rynku wiele wyspecjalizowanych kancelarii prawnych, zajmujących się tylko i wyłącznie sprawami frankowiczów. Jednym z podmiotów, który oferuje pomoc frankowiczom jest Stop-frank.pl. Mnóstwo z nich podejmuje się darmowej analizy umowy kredytowej, w celu znalezienia nieprawidłowości. Jeśli one występują i są solidnym powodem do tego, aby założyć sprawę, wówczas taka kancelaria jasno o tym informuje.

Zainteresowany frankowicz ma natomiast możliwość założenia sprawy lub zrezygnowania z drogi sądowej, zgodnie ze swoim własnym życzeniem. Ostatnimi czasy jednak sądy w różnych miastach wydają wiele korzystnych wyroków dla frankowiczów co jest ogromną zachętą dla wszystkich tych, którzy chcą zawalczyć o swoje prawa.

Kredyt na biznes – czy warto finansować start działalności kredytem?

0
Kredyt na biznes

Założenie i prowadzenie własnej firmy to marzenie wielu osób. Trzeba jednak pamiętać, że wiąże się to z dużymi kosztami, których na samym początku jest dość sporo. Niektórzy już na samym starcie muszą zainwestować w środki transportu, lokal, zakup maszyn produkcyjnych czy nowoczesny sprzęt biurowy. Bez tego ich działalność mogłaby nie funkcjonować, ale jednocześnie nie przynosi jeszcze zysków, za które można by było kupić niezbędne rzeczy. Nic więc dziwnego, że wiele osób myśli o wzięciu kredytu, aby sfinansować start swojej działalności. Zobacz czy jest to dobra decyzja i czy kredyt na start biznesu jest dostępny dla każdego.

Kredyt na start firmy – jaki można wybrać?

Kredyty dla firm można podzielić na dwie podstawowe grupy. Mowa tu o tradycyjnym kredycie dla firmy oraz kredycie na start działalności. Między tymi dwoma zobowiązaniami istnieją różnice, które warto znać. Po pierwsze tradycyjne kredyty dla firm są udzielane firmom, które działają na rynku od dłuższego czasu. W zależności od danej placówki może to być pół roku, a nawet 2 lata. Jest tak, ponieważ banki niechętnie pożyczają pieniądze nowym firmom ze względu na brak dobrej zdolności kredytowej. Po drugie, aby otrzymać taki kredyt, przedsiębiorca musi dostarczyć szereg dokumentów, w tym np. wyciągi z konta bankowego firmy. Przedsiębiorca, który dopiero założył swoją działalność, może mieć problem z dostarczeniem takich rzeczy.

Tradycyjny kredyt dla firm nie jest więc przeznaczony dla początkujących przedsiębiorców. Nie oznacza to jednak, że takie osoby są całkowicie pozbawione możliwości zaciągnięcia kredytu w banku. Istnieje także kredyt na start https://splatapozyczek.pl/kredyty-dla-firm/ . Jak sama nazwa wskazuje, jest to zobowiązanie dedykowane nowo powstałym przedsiębiorstwom, które nie mają jeszcze zbyt dużych wpływów.

Jak działa kredyt na start biznesu?

Tego rodzaju kredytu nie znajdziemy w każdym banku. Jest tak, ponieważ wiele instytucji boi się przyznawać pieniądze świeżo założonym firmom. Wiąże się to bowiem z dużym ryzykiem, ponieważ wiele firm upada w pierwszym roku od założenia. Kredytodawca, którego klient zakończył prowadzenie działalności już na początkowym etapie rozwijania firmy, mógłby mieć problemy z odzyskaniem pieniędzy. Właśnie dlatego niewiele instytucji decyduje się wprowadzać do swojej oferty kredyty dla początkujących przedsiębiorców. Nie oznacza to jednak, że takie kredyty nie istnieją, trzeba ich jedynie dobrze poszukać i spełnić kilka wymogów.

Po pierwsze osoba, która chce wziąć taki kredyt, musi mieć odpowiednie dokumenty, które potwierdzą, że zarejestrowała ona swoją działalność w CEIDG. Dodatkowo firma musi mieć nadany NIP oraz REGON. Najważniejszy w tym wszystkim jest jednak biznesplan. To właśnie z jego pomocą możesz przekonać bank do tego, aby udzielił Ci kredytu. Warto więc sporządzić go w staranny sposób i poświęcić chwilę na przemyślenie co powinno się w nim znaleźć. Dobry biznesplan może przekonać bank do tego, że warto Ci zaufać i Twój pomysł na prowadzenie działalności oraz inwestycje jest dobry.

Czy warto finansować start firmy kredytem?

Wiele osób dalej jest przekonanych o tym, że kredyt nie jest dobrym sposobem finansowania swoich potrzeb oraz marzeń. Wbrew pozorom wcale nie jest to złe rozwiązanie. Jeśli przedsiębiorca znajdzie kredyt na dobrych zasadach, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby z niego skorzystać. Jeśli jest on w stanie sprawić, że firma będzie dynamicznie się rozwijać i przynosić coraz większe zyski, to jest to dobry sposób finansowania swojego biznesu.

Kredyty frankowe a problemy frankowiczów

0
frank

Własny dom czy też mieszkanie, jest marzeniem wielu osób. Kupienie nieruchomości za własne pieniądze jest w większości wypadków nieosiągalne. Takie osoby wspomagają się pożyczkami i kredytami. Tak samo dekadę temu postąpili również ci, którzy dziś znani są jako „frankowicze”.

Jak wyglądało zaciągnięcie kredytu we frankach?

Dziesięć lat temu kredyty we frankach wydawały się prawdziwą okazją. Relacja franka szwajcarskiego w stosunku do złotego była bardzo korzystna. Na tamten czas nie było nic bardziej opłacalnego, niż kredyt właśnie w tej walucie. Około 80 na 100 kredytobiorców decydowało się na to, aby skorzystać z tej niepowtarzalnej opcji, licząc na utrzymanie się ceny franka.

Wzięcie kredytu zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem finansowym. Jednak wzięcie go w obcej walucie, jest obarczone największymi konsekwencjami. Gdy około 5 lat później kurs franka zaczął rosnąć okazało się, jak bardzo te konsekwencje wpłyną na życie frankowiczów. Kredyty wynoszące mniej więcej 250 tysięcy, zaczęły rosnąć do ponad 300 tysięcy lub też więcej. Raty gwałtownie się podniosły co sprawiło, że wiele osób nie było w stanie na czas regulować swoich zobowiązań finansowych. Niektórzy zostali bez dachu nad głową, z potężnymi długami.

W jaki sposób dziś radzą sobie frankowicze?

Obecnie problemy frankowiczów wciąż są poważne, ale mają oni solidne podstawy do tego, aby widzieć także nadzieję na wyjście z tej właśnie sytuacji. Nieoceniona jest w tym przypadku pomoc prawników i radców prawnych, do których numer zawsze warto mieć w swoim telefonie.

Od mniej więcej 2-3 lat, sprawy frankowiczów trafiają do sądów. To właśnie tam rozpatrywane są ich umowy, w których bardzo często znajdują się niedozwolone zapisy, dające dużą przewagę bankowi nad klientem. Od dłuższego czasu sędziowie mniej więcej połowę spraw rozstrzygają na korzyść frankowiczów unieważniając ich umowy bądź też zmieniając kredyt na standardowy, złotówkowy (tzw. Odfrankowienie kredytu).

Takie procesy sądowe trwają niekiedy długo, są żmudne i wyczerpujące. Pomagają jednak raz na zawsze rozwiązać ten poważny problem finansowy. Obecnie mnóstwo prawników i kancelarii prawnych specjalizuje się w sprawach frankowiczów, występując przeciw największym bankom.

Gabinet w wyrafinowanym stylu z klasycznymi meblami

0
Gabinet w wyrafinowanym stylu z klasycznymi meblami

Klasycznie urządzone domy mają swój niezwykły czar. Potrafią przyciągać wzrok subtelnymi detalami i bogatymi zdobieniami, a także zachwycają ciepłem dodatków. Jeśli i ty marzysz o urządzeniu swojego mieszkania w ten sposób, z pewnością powinieneś zwrócić uwagę na meble prowansalskie. Pokażemy Ci kilka ciekawych propozycji.

Lekkie biurko typu francuskiego

Chciałbyś mieć drewniane biurko o eleganckim, dębowym blacie, które urzeka swoim klasycznym wyglądem z nutą francuskiego stylu? Idealny będzie dla Ciebie model vintage, który ma pięknie profilowane, subtelne nóżki i pięć funkcjonalnych szuflad pod blatem. Całość została wykończona charakterystycznymi zdobieniami, a samo drewno może zostać wykończone według Twojego gustu. Masz do wyboru zarówno szczotkowanie, malowanie, jak i specjalistyczne postarzanie, które zapewni Ci możliwość stworzenia naprawdę klimatycznego wnętrza.

Decydując się na to biurko, możesz mieć pewność, że Twój gabinet nabierze klasycznego, francuskiego charakteru. Będzie zachwycało lekkością i wdziękiem, które w szczególności mogą przypaść do gustu kobietom, choć i niejeden mężczyzna zachwyci się tymi urokliwymi, tradycyjnymi kształtami. Funkcjonalne, liczne szuflady pomogą Ci z kolei w uporządkowaniu niezbędnych artykułów biurowych, dzięki czemu zawsze miejsce to będzie prezentowało się schludnie.

Klasyczna biblioteczka, która pomieści Twój księgozbiór

Trudno wyobrazić sobie gabinet bez książek. Bez wątpienia pragniesz więc, aby i w Twoim znalazł się cały księgozbiór, który zgromadziłeś. Idealnym pomysłem będzie wybranie do niego stylowej, obszernej biblioteczki, która ochroni ukochane woluminy przed zakurzeniem czy wilgocią. Naszą propozycją jest stylowa, trzydrzwiowa biblioteczka dostępna na stronie https://meble-prowansalskie.pl/meble-do-gabinetu/. Charakteryzuje się zabudowaną dolną częścią, która może posłużyć do schowania rzeczy, których nie chcesz pokazywać. Z kolei przeszklona górna część idealnie sprawdzi się do zaprezentowania kolekcji książek, które na pewno będą stanowiły ozdobę całego pokoju. Dodatkową zaletą tego modelu jest wiele wariantów kolorystycznych, jakie oferuje. Każdy z nich może pięknie uwydatnić klasyczne kształty mebla oraz wybrane przez Ciebie wykończenie, takie jak malowanie lub postarzanie.

Wypoczynek w gabinecie

Gabinet nie musi kojarzyć się wyłącznie z pracą czy nauką. Może to być również miejsce przeznaczone na odpoczynek, na przykład z ulubioną książką i filiżanką smakowitej kawy. Doskonale sprawdzi się w tym celu wygodny szezlong Anda, który będzie stanowił uzupełnienie klasycznych mebli w stylu francuskim.

Jego miękkie, wygodne siedzisko z wysokim oparciem oraz szerokie podłokietniki zapewnią komfort każdemu, kto zechce na nim usiąść. Z kolei dzięki tradycyjnym nóżkom, które można połączyć z wygodnymi kółkami, będzie jednocześnie klasycznym, eleganckim i funkcjonalnym (oraz łatwym do przesunięcia) meblem.

ZOBACZ TEŻ