Jak znaleźć odpowiednią dla siebie suknię ślubną?

Jak znaleźć odpowiednią dla siebie suknię ślubną

Jeśli chodzi o kreacje dla panien młodych, to moda ślubna oferuje wiele ciekawych rozwiązań. Przy tak bogatym i zróżnicowanym asortymencie jest w czym wybierać. Każda kobieta znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, czyli dopasowanego do jej indywidualnych potrzeb, oczekiwań i preferencji. Mogłoby się wydawać, że wybór stylizacji jest czymś banalnie prostym i wystarczy wziąć taką, która nam się akurat spodoba. Niestety w praktyce bywa inaczej i często trzeba się mocno nachodzić, naprzymierzać. Kierując się pewnymi zasadami, dużo łatwiej jest znaleźć odpowiednią dla siebie kreację.

Moda ślubna a wybór idealnej sukni

Dobrze dobrane suknie ślubne to takie, które podkreślają mocne strony figury i kamuflują niedociągnięcia natury. Powinno się mieć na uwadze kształty swojej sylwetki przy doborze fasonu sukni, dzięki czemu można mieć pewność, że będzie się w niej wyglądało fenomenalnie. Wybór odpowiedniego rozmiaru również jest kluczową kwestią. Jeśli będzie nas coś opinać, uwierać czy sprawiać dyskomfort, nie ma szans na dobrą zabawę. Wygoda to podstawa, czyli suknia niekrępująca w żaden sposób ruchów, pozwalająca na swobodne poruszanie się i tańczenie. Ponadto źle dobrany rozmiar sukni przekłada się na niezbyt korzystny wygląd. Niektóre panie dwoją się i troją, żeby schudnąć do czas u ślubu, aby wcisnąć się w swój wymarzony rozmiar, co nie jest dobrym pomysłem. Suknie ślubne trzeba zacząć przeglądać już z dużym wyprzedzeniem czasowym, na parę miesięcy przed datą ceremonii. Lepiej jest wybrać dobrze dopasowany fason w większym rozmiarze i mieć pewność, że będzie nam bardzo wygodnie.

Dobrze dobrane suknie ślubne – uroda i temperament mają znaczenie

Dopasowane suknie ślubne do sylwetki to jedno, ale na uwadze powinno się mieć też swój typu urody i temperament. Kluczowe jest to, aby dobierać kreację pod swój gust, a nie siostry, teściowej czy matki. Ten magiczny dzień jest czasem, kiedy panna młoda ma błyszczeć i czuć się wspaniale. Nie może zabraknąć kreacji, w której będzie czuła się wyjątkowo pięknie. Do swoich indywidualnych preferencji, potrzeb i oczekiwań powinno się dobierać krój, kolor i dodatki. Wszystko powinno tworzyć spójną całość stylizacyjną. Trzeba jednocześnie pamiętać o tym, aby nie przesadzić. Zbyt dużo dodatków i dekoracji to prosta droga do tego, aby wyglądać komicznie, jak przysłowiowa choinka bożonarodzeniowa. Nie ma sensu przesadzać ze zdobieniami. Dobrze dobrana biżuteria, torebka i ozdoby we włosach będą uzupełnieniem. Ich wybór musi być jednak dobrze przemyślny. Jeśli mamy wyrazisty makijaż czy suknię wzbogaconą o różne zdobienia, nie należy zachować umiar z dodatkami.

Bezpieczna Rodzina – bezproblemowa kwarantanna seniora

0
Bezpieczna Rodzina – bezproblemowa kwarantanna seniora

Obecna sytuacja skłoniła wielu z nas do pozostania w domach. Szczególnie uważać powinny osoby starsze oraz te, które przez choroby współtowarzyszące pozostają w grupie wysokiego ryzyka. W tym trudnym czasie opieka, jaką otaczamy naszych bliskich, powinna być odpowiedzialna i jak najlepiej przemyślana. Unikanie spotkań nie jest łatwe, ale nikt nie ma wątpliwości, że jak najbardziej niezbędne. Jak zatem kontaktować się z seniorami, którzy często zapominają naładować telefon lub odkładają go wyciszonego na bok, co uniemożliwia kontrolę ich samopoczucia? Z pomocą przychodzi sklep Bezpieczna Rodzina – https://bezpiecznarodzina.pl/ z urządzeniami i usługami, które ułatwią Ci sprawowanie tele-opieki nad bliskimi. Opaska SOS i Smartwatch z GPS oraz aplikacja Bezpieczny Senior to pewność, że w czasie kwarantanny jeszcze lepiej chronisz swoich rodziców lub dziadków. To gwarancja dla seniora, że zawsze w porę zdąży powiadomić Cię niebezpieczeństwie. To wreszcie komfort i spokój o to, że nawet przebywając w zamknięciu, Twoi bliscy nie są samotni.

Bezpieczna Rodzina – korzyści

Bezpieczna Rodzina – korzyściCzy wiesz, że dzięki polskiej, dedykowanej aplikacji możesz przez cały czas, z dowolnego miejsca kontrolować to, co robi i jak czuje się senior? W czasie kwarantanny jest to niezwykle wygodne, ponieważ umożliwia stały kontakt ze starszą osobą, bez konieczności odwiedzania bliskich w ich domach. Wybierając Opaskę SOS BS.02 lub Smartwatch z GPS BS.01 i usługę Bezpieczny Senior masz możliwość wykonania połączenia głosowego na urządzenie i porozmawiania ze swoimi rodzicami, lub dziadkami. Bez problemu, o każdej porze sprawdzisz także, czy Twoi najbliżsi stosują się do panujących reguł i nie opuszczają domu – precyzyjna lokalizacja GPS wskaże Ci bowiem dokładne miejsce pobytu seniora. Ale Bezpieczna Rodzina to znacznie więcej…

Nasłuch i strefy bezpieczeństwa, czyli bezpieczna kwarantanna

Nasłuch i strefy bezpieczeństwa, czyli bezpieczna kwarantanna

Bezpieczna Rodzina to gwarancja, że Twoi bliscy nie wychodzą z domu! Jak to możliwe? Wystarczy, że w dedykowanej aplikacji samodzielnie ustawisz indywidualne strefy bezpieczeństwa. Jeżeli senior opuści dane miejsce, dowiesz się o tym natychmiast dzięki powiadomieniu, które pojawi się natychmiast na Twoim telefonie. Kiedy natomiast będzie niepokoić Cię brak kontaktu ze strony rodziców lub dziadków, wystarczy, że w aplikacji uruchomisz funkcję nasłuchu. Umożliwi Ci to wykonanie dyskretnego połączenia na urządzenie i przysłuchanie się temu, co dzieje się w najbliższym otoczeniu członka Twojej rodziny.

Co to jest Bezpieczna Rodzina?

Co to jest Bezpieczna RodzinaBezpieczna Rodzina to ekosystem, w którego skład wchodzą usługi i aplikacje mające na celu poprawę jakości życia i gwarancję bezpieczeństwa dla Ciebie i Twoich bliskich. Chronimy Twoje dziecko, seniorów, zwierzęta, dom i wszelkie cenne rzeczy. Produkty dostępne w naszym sklepie są odpowiednio przystosowane do tego, by działać z każdą naszą usługą, dlatego wybierając Bezpieczną Rodzinę nie musisz martwić się o nic – to my kompleksowo zadbaliśmy o każdy szczegół. Ciągły rozwój i inwestycje w rozwiązania związane z bezpieczeństwem, 15 lat na rynku, współpraca z operatorami i solidnymi partnerami takimi jak PZU, czy PGE, dane bezpiecznie przechowywane na polskich serwerach – to wszystko sprawia, że zaufało nam już 1 Milion Klientów. Dołącz do Bezpiecznej Rodziny i chroń z nami swoich bliskich już teraz!

Wykształcenie pełne wyższe wciąż doceniane na rynku pracy

0
Wykształcenie pełne wyższe wciąż doceniane na rynku pracy

Wybór studiów drugiego stopnia to twardy orzech do zgryzienia. Wiele osób postanawia w tym momencie zmienić ścieżkę zawodową, natomiast inni konsekwentnie dążą do uzupełnienia już zdobytego wykształcenia. Wiele osób wraca do edukacji wyższej po kilku latach przerwy.

Opieka medyczna

Opieka medyczna

Żyjemy w czasach, w których rywalizacja na rynku medycyny prywatnej jest coraz większa i szersza. Polisy na zdrowie czy wszelkiego rodzaju ubezpieczenie często są dostępne dla każdego, kto gotów jest zapłacić. Czy ubezpieczenie prywatne jest lepsze niż publiczne świadczenia?

Wakacje nad morzem dla każdego – deska SUP

deska

Morze to wakacyjny cel wielu urlopowiczów. Piękne, polskie plaże niejednego już przyciągnęły. Nie oznacza to jednak że przez cały swój wypoczynek powinniśmy się na nich smażyć. Możemy swój czas wolny spędzić w bardziej aktywny sposób.

Wśród wielu sportów i aktywności jakie można uprawiać na morzu, z pewnością najbardziej wzrok przyciągają różne odmiany pływania na desce. Windsurfing, kitesurfing, po prostu surfing… Wszystkie one wymagają jednak pewnych umiejętności i sprawności fizycznej, a także specjalistycznego sprzętu, który sprawdzi się tylko nad morzem. Na szczęście obecnie na nasze wody wkracza także supboarding.

Supboarding stanowi odmianę tradycyjnego surfingu, z tym że używa się w nim wioseł jako siły napędowej. Deski SUP charakteryzują się także większymi rozmiarami, dzięki czemu z łatwością utrzymamy na nich równowagę już po godzinie czy dwóch treningu, niezależnie od naszej kondycji fizycznej. Ich funkcjonalność nie ogranicza się do pływania po morzu, równie dobrze użyjemy SUPa na jeziorze, czy z odrobiną wprawy także na rzece. Nie stanowi on wyłącznie wakacyjnego kaprysu.

Jako że supboarding jest wciąż świeżą dyscypliną w Polsce, możemy mieć problem z znalezieniem odpowiedniego sprzętu w sklepach stacjonarnych. Na szczęście pozostają jeszcze sklepy internetowe. Pod adresem www.gosup.pl znajdziemy zarówno deski SUP, jak i wszelki sprzęt przydatny nad wodą, niekoniecznie tylko do supboardingu.

 

  • Co niezbędne na deskę?

 

Decydując się na supboarding, możemy wykupić, bądź inspirować się zestawami dostępnymi w sklepach. Patrząc na nie, łatwo domyśleć się co nam się przyda.

W pierwszej kolejności, niezbędna jest oczywiście deska pompowana i odpowiednie wiosło – długi pagaj. Większość desek SUP jest pneumatyczna, co jest o wiele wygodniejsze od desek polietylenowych, a oferuje podobne doświadczenia. W przypadku tego typu desek musimy tylko pamiętać jeszcze o pompce i ewentualnie zestawie naprawczym.

To wszystko trzeba w coś zapakować, dlatego przyda nam się też plecak wodoszczelny. Dzięki niemu, będziemy mogli podjechać nad wodę z naszym sprzętem nawet rowerem. Z pewnością też oszczędzi miejsce w samochodzie, czy umożliwi podróż autobusem lub pociągiem.

Nie wolno nam też zapomnieć o bezpieczeństwie. Ucząc się pływać nie raz i nie dwa wpadniemy do wody, dlatego warto zaopatrzyć się w kamizelkę asekuracyjną. Pomoże ona w bezpiecznym,wypłynięciu na powierzchnię po każdym upadku.

Po wyposażeniu się w niezbędny sprzęt, czas go wypróbować w akcji. Zachowując ostrożność i pływając w towarzystwie nie tylko będziemy bawić się dobrze i bezpiecznie, ale także zdrowo.

Zakup komputera poleasingowego

0
Komputery poelasingowe

Komputery poelasingowe to pewność sprzętu jeśli kupuje się we właściwym miejscu. Doradzamy jak zakupić tego typu sprzęt i aby się nie naciąć lub nie trafić na minę.

Zakupując tego typu urządzenia mamy tak naprawdę szerokie spektrum wyboru. Jednakże jak w każdej dziedzinie gospodarki tak i tutaj można spotkać się z nieuczciwymi sprzedawcami. Warto więc zaufać komuś kto jest długo na rynku i oferuje legalne pochodzenie towaru wraz z legalnym oprogramowanie. Wszystko wyjaśnia nam AMSO Lapotpy poleasingowe Warszawa.

Ważne jest to, że jeśli kupujemy urządzenia klasy biznes to przede wszystkim zwrócić uwagę na gwarancję. W AMSO.pl dajemy 12 miesięcy gwarancji podstawowej z możliwością rozszerzenia jej aż do 36 w momencie zakupu. Jesteśmy 12 lat na rynku i jesteśmy po prostu pewni posiadanego sprzętu. Oferujemy go w różnych konfiguracjach i wiemy, że wytrzyma on naprawdę długi czas po jego zakupie. Wydaję się nam, że jeśli ktoś nie udziela takiej gwarancji to po prostu nie jest pewien jutra i nie jest pewną firmą, a w biznesie i sprzedaży sprzętu biznesowego trzeba być pewnym rozwiązań.

Drugą kwestią jest oczywiście system operacyjny. Charakter licencji jest wszelaki i można się w tym wszystkim pogubić. Niestety prawo nie przewiduje pogubienia się i za system odpowiada nabywa. Tak nie sprzedawca, a nabywca. Dlatego przy zakupie sprzętu warto pamiętać, że trzeba zakupić sprzęt z systemem Refurbished. To odnawiana, nowa licencja na Windowsa. Sprzęt poleasingowy pochodzi bowiem z zachodu i system przypisany jest do języka z tamtych krain. Dlatego powstał system Refurbished od Microsoftu, który jest na licencje polską. Plus tego rozwiązania jest nie tylko taki, że otrzymujemy legalny system w bardzo niskiej cenie 60-120 zł, ale  również taki, że za tę kwotę na obudowie pojawia się nowy klucz nigdy nie użyty i w przypadku komputerów z Windows 7 czy Windows 8/8.1 za tę kwotę otrzymujemy w pełni leglany system Windows 10, który na rynku kosztuje w wolnej sprzedaży 400-600 zł. Oczywiście znajdziecie odklejane licencje, klucze sprzedawane w niższych cenach, ale ich legalność niestety jest zerowa. System Refubished nie jest więc jakimś wykonanym updatem czy aktualizacją wykonaną gdzieś pokątnie jest w pełni legalny na daną wersję systemową. Dlatego w przypadku kontroli nie ma problemu z potwierdzeniem legalności takiego systemu.

Klasyfikacja sprzętu to również ważna sprawa. Niektórzy bowiem ukrywają w opisach, że sprzęt ma niższą klasę. Wysyłają towar a potem pojawia się problem, gdyż małymi literami był wpis o problemach. U nas tego nie ma i w firmach wiarygodnych takich praktyk się nie stosuje. Wszystko dlatego, że warto mieć czyste sytuacje, gdyż tylko one rodzą z ludzi przyjaciół.

Kilka wspomnianych czynników to przykłady tego, co należy zobaczyć przy kupnie laptopa. Nie tylko jest to stosowane w przypadku sprzęty poleasingowego. Warto zwracać na to uwagę również przy nowym sprzęcie. Często bowiem takie odejścia od prawidłowości pojawiają się również i tam. Sprzęt nowy, który stałna wystawce nie jest nowy jest powystawowy. System Windows 8 nie można już aktualizować do Windowsa 10 i wiele, wiele innych tak więc możliwości jest naprawdę sporo.

Dlatego jeśli szukacie sprzęt sprawdzony dobry warto czasami dopłacić kilka złotych i zaufać firmie z tradycjami.

Strajk nauczycieli – jakie są przyczyny?

0
Strajk nauczycieli

Zawód nauczyciela, należy do grupy zawodów, które odgrywają szczególną rolę w naszym społeczeństwie. To nauczyciel realizuje zadania, które są związane z różnymi funkcjami szkoły. To on dba o rozwój i bezpieczeństwo uczniów. Nauczyciele mimo ukończenia studiów wyższych, ciągle zobowiązani są do poszerzania swoich umiejętności i doskonalenia zawodowego.

Czemu nauczyciele strajkują?

Głównym powodem strajku nauczycieli, są ich niskie zarobki. Poprzez strajk, chcieli osiągnąć podwyżkę wynagrodzenia. Władze kraju przystały na to, ale nie nie w takim stopniu, jak oczekiwałyby tego związki.

Wynagrodzenie nauczyciela jest uzależnione od poziomu jego wykształcenia oraz stopnia awansu zawodowego. Nauczyciel stażysta, posiadający licencjat lub inżyniera, pozbawiony przygotowania pedagogicznego, dyplom ukończenia kolegium nauczycielskiego zarabia 2600 zł.

Najwyższa pensja (3817 złotych) jest przypisana nauczycielowi dyplomowanemu, który posiada tytuł zawodowy magistra oraz przygotowanie pedagogiczne.

To o co mają pretensję nauczyciele w Polsce, to brak równości zawodowej. Po latach nauki, ich wynagrodzenie jest równe z krajowym minimalnym wynagrodzeniem.

Przeczytaj też: http://www.komech.pl/postawa-reaktywna-na-czym-polega/

Jakie są wady i zalety pracy nauczyciela?

Podstawowym minusem zawodu nauczyciela, są niskie zarobki. Kolejny minus to czas pracy, który bardzo często przekracza wyznaczony zakres. Mimo, że na etacie nie powinien przekroczyć 40 godzin.

Praca nauczyciela nie jest lekka i przyjemna, bardzo często towarzyszy jej nadmierny stres. Odpowiedzialni za niego nie są tylko uczniowie, ale i rodzice. Bardzo często mają wygórowane oczekiwania wobec nauczycieli.

Nauczyciel podczas swojej pracy bierze na siebie wielką odpowiedzialność za uczniów, nie tylko za ich bezpieczeństwo, ale i wyniki w nauce.

Oprócz minusów występują również plusy tego zawody, mowa tutaj o urlopie w sezonie letnim. Oraz możliwości skorzystania z urlopu dla poratowania zdrowia. Taki rodzaj urlopu może trwać nawet przez cały rok szkolny.

Mimo wielu komplikacji, zawód nauczyciela daje wiele satysfakcji.

Źródło: https://biznesomania.pl/

Studia MBA: dla menedżerów pragnących nowych wyzwań

0
Studia MBA: dla menedżerów pragnących nowych wyzwań

Na pewnym etapie kariery niemal każdego menedżera pojawia się nieśmiertelne pytanie: „Co dalej?”. Zazwyczaj zadają je sobie menedżerowie z kilkuletnim doświadczeniem, którzy nie mają pomysłu, czego jeszcze mogliby się nauczyć i co zrobić, by stać się lepszym liderem. Rozwiązaniem mogą być studia MBA.

Dla osób z doświadczeniem, chcących pchnąć swoją karierę na nowe tory

Wielu menedżerów potrzebuje z czasem impulsu do podjęcia nowych działań – zwłaszcza w momencie, gdy praca staje się rutyną i nie wiąże się już z żadnymi wyzwaniami. Zazwyczaj mają ogromne doświadczenie w swojej branży. Są też menedżerowie, którzy dopiero od niedawna zajmują stanowiska kierownicze – wciąż budują swój warsztat i chcą się rozwijać.  Co istotne, obie grupy menedżerów łączy jedno – chęć podjęcia nowych wyzwań i zdobycia kolejnych umiejętności.

Studia MBA to także nawiązywanie znajomości i wymiana doświadczeń

Studia MBA cieszą się dużą popularnością wśród kadry kierowniczej z kilku przyczyn. Pierwsza z nich to możliwość nauki nowych umiejętności i analizy case studies różnych przedsiębiorstw. Druga to czerpanie wiedzy od ekspertów – kadrę wykładowców tworzy zazwyczaj zespół praktyków, którzy sami mierzą się w swojej pracy zawodowej z różnymi problemami biznesowymi. Trzecia, równie ważna, a w wielu przypadkach może nawet najważniejsza, to możliwość nawiązania nowych znajomości zawodowych i wymiany doświadczeń.

Trudno też nie wspomnieć o tym, że ukończenie studiów MBA łączy się zazwyczaj ze zmianami zawodowymi – awansem lub przeniesieniem się do innej firmy. To z kolei oznacza wyższe zarobki. Dane statystyczne dotyczące wynagrodzenia absolwentów MBA można znaleźć na stronie https://www.studiamba.wsb.pl/dlaczego-mba/korzysci-dla-ciebie.

Nie bez powodu zatem studia MBA są postrzegane jako przepustka do rozwoju kariery. To przede wszystkim potężny impuls i motywacja do dalszego rozwoju – zwłaszcza że podczas nauki słuchacz poznaje innych menedżerów, którzy również chcą zdobywać nowe umiejętności.

Na studia MBA decydują się menedżerowie z różnym stażem. Bywa i tak, że już na początku kariery zawodowej na stanowisku kierowniczym ktoś czuje, że musi poszerzyć swoją wiedzę. Takie osoby również odnajdą się na studiach MBA. Należy jednak pamiętać, że aby na nie aplikować, trzeba posiadać co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku kierowniczym oraz wykształcenie wyższe (co najmniej licencjat).

Artykuł sponsorowany.

Nowoczesne systemy fakturowania

0
Nowoczesne systemy fakturowania

Z dnia na dzień widzimy postęp w każdej dziedzinie naszego życia. Posiadamy coraz więcej urządzeń elektronicznych. Wiele z nich wymaga ciągłego dostępu do internetu do prawidłowej pracy.Kiedyś przedsiębiorcy wypisywali faktury ręcznie. Kolejnym etapem były drukarki, połączenie ich z komputerami, specjalne programy do zarządzania magazynem i wystawiania faktur. Najnowocześniejszą i najbezpieczniejszą opcją w dzisiejszych czasach jest możliwość wystawienia faktury w chmurze.

Na czym polega umowa toolingu?

0
Na czym polega umowa toolingu

Należy mieć świadomość, że umowa toolingu jest pewnego rodzaju porozumieniem między stronami, czyli przedsiębiorcami do wykonania ekwiwalentnych świadczeń na rzecz drugiej strony. Koniecznie należy zaznaczyć, że zarówno jedna, jak i druga strona będą miały nie tylko i wyłącznie określone korzyści, ale także obowiązki. Warto także zaznaczyć, że istnieje bardzo duża swoboda w kwestii konstruowania umowy. W interesie jednej, jak i drugiej strony będzie wypracowanie odpowiedniego kompromisu. Na czym polega umowa toolingu?

ZOBACZ TEŻ