Podatki są zmorą każdego przedsiębiorcy. Wzbudzają one strach szczególnie wśród młodych przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają przygodę z własnym biznesem. Rodzajów podatków jest bowiem całe mnóstwo. Zaczynając od najbardziej pospolitych i popularnych, takich jak podatek VAT, podatek PIT czy podatek akcyzowy, skończywszy na podatkach takich jak podatek od deszczu lub podatek od darowizny. Jak widać można się w tym nieco pogubić.

Podatek VAT charakteryzuje się tym, że jest on opłacany przez kupującego, a nie przez sprzedawcę. Jest to opłata nałożona na dany produkt. Podatek VAT wynosi 23% i stanowi jest podatkiem zapewniającym największe wpływy do skarbu państwa.

Oprócz podatku VAT, mamy do czynienia również z podatkiem PIT, czyli podatkiem dochodowym, który występuje w dwóch wariantach. Jest to 18% podatek PIT oraz 32% podatek PIT. Wysokość tego podatku jest uzależniona od rocznych dochodów osoby, która musi ten podatek odprowadzić.

Oprócz PIT-u bardzo ważnym podatkiem jest również akcyza, czyli specjalna opłata nakładana na wiele, bardzo dobrze rotujących produktów, takich jak alkohol, papierosy czy paliwo. Te trzy podatki zapewniają państwu największy zastrzyk gotówki. Warto mieć świadomość tego czym właściwie są poszczególne podatki oraz czym się charakteryzują. Należy również mieć przekonanie, że podatki trzeba płacić, niezależnie od tego jak bardzo są wysokie. Jest to niestety pewien problem wśród wielu przedsiębiorców, przez co narażają się oni na przykre konsekwencje finansowe w przypadku kontroli Urzędu Skarbowego.

Wielu przedsiębiorców jest też najzwyczajniej w świecie niezorientowanych w kwestii podatków. W takiej sytuacji, z pomocą przychodzą biura rachunkowe, które dopełniają wszelkich formalności związanych z podatkami, bez naszego udziału. Jest to niesamowite ułatwienie, ponieważ możemy ukierunkować nasze myślenie na rzeczy ważniejsze, takie jak na przykład odpowiednia kampania reklamowa.

Nie musimy zaprzątać sobie głowy takimi rzeczami jak podatki, ponieważ zajmuje się tym biuro podatkowe. Istnieją różne programy dla biur rachunkowych online. Takie rozwiązanie oferuje na przykład oprogramowanie dla biur rachunkowych mb24.pl. Program dla biura rachunkowego jest rzeczą absolutnie niezbędną, ponieważ automatyzuje on wiele pracochłonnych oraz czasochłonnych procesów, a ponadto minimalizuje ryzyko wystąpienia pomyłek, które mogą nieść ze sobą przykre konsekwencje. Warto korzystać z usług biur rachunkowych, ponieważ bardzo ułatwiają one prowadzenie własnego biznesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here