Cegła jako element dekoracyjny naszych ścian stała się znów popularna dzięki modzie na styl industrialny. Stara cegła we wnętrzach zmienia oblicze mieszkania w zależności o tego, z jakimi dodatkami ją skomponujemy, potrafi nadać pomieszczeniu wyjątkowy, za każdym razem inny, klimat. To dzięki jej uniwersalności i ponadczasowości nie musimy się martwić, że za jakiś czas nasze wnętrze nie będzie już modne. Zmiana dodatków lub przemalowanie jej pozwoli na stworzenie zupełnie innego efektu.

Stawiając na jej klasyczny wygląd i drewniane dodatki ocieplimy pomieszczenie, ale pamiętajmy, że może ono wizualnie się pomniejszyć.

Natomiast w połączeniu z białymi detalami czyni wnętrze wytwornym i bardzo eleganckim, a czarne dodatki, nowoczesne umeblowanie i modny beton nadają designu w stylu loft. Jeśli posiadamy małą przestrzeń, a nie chcemy rezygnować z cegły, warto jest przemalować taką ścianę na biało. Nie ujmuje to jej urokowi, a dodaje lekkości, ponieważ nie skupia tak bardzo uwagi na sobie.

Cegła świetnie sprawdza się w każdym rodzaju pomieszczeń, od salonów przez sypialnię, klatkę schodową po korytarz. Zaskakującym pomysłem może wydawać się zastosowanie jej w kuchni. Wystarczy odpowiednia impregnacja, by cieszyć się nią przez lata. Jednak w miejscu kuchenki i okapu, dobrze jest zastosować inny materiał jak szkło, aby nie borykać się z nadmiernie zbierającym się brudem.

Z uwagi na docenienie walorów estetycznych tego materiału, dostępne są łatwiejsze rozwiązania niż skuwanie tynku w kamienicy czy budowanie ściany od podstaw. Jest nim imitacja cegły. W sklepach stacjonarnych i internetowych można nabyć tapety, fototapety, bądź też cegły można namalować. Jednak najlepszy i najwierniejszy elekt uzyskamy dzięki płytkom.

Cegła dekoracyjna ze sklepu retro-cegly.pl to bogaty wybór faktur, jak i kolorów płytek. Takie rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę, w szczególności, jeśli mamy ograniczoną przestrzeń. Otóż nie tracimy na metrażu jak w przypadku prawdziwych cegieł. Płytka to od 0,5 cm do 3,5 cm grubości (w zależności od wybranego wzoru) a w przypadku prawdziwych cegieł – aż 12 cm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here