Wystrój wnętrza wpływa na jego odbiór, a także samopoczucie podczas przebywania w pomieszczeniu. Osoby, które nie mają pomysłu na aranżację, mogą skorzystać z pomocy dekoratora wnętrz. Potrafi on podpowiedzieć, w jaki sposób najlepiej wyeksponować wszystkie elementy. Na czym dokładnie polega ten zawód?

Dekorator wnętrz – zakres obowiązków

Dekorator wnętrz, którego usługi często szukane są pod hasłem dekorator wnętrz warszawa lub podobnym, musi cechować się wyobraźnią, zmysłem estetycznym i wyczuwać, które kolory, faktury i materiały najlepiej się ze sobą komponują. Dzięki jego pomocy można tchnąć w pomieszczenie nowe życie. Pierwszym etapem jego pracy jest zapoznanie się z przestrzenią i wymaganiami klienta. Następnie może opracować wstępny projekt, a po zaakceptowaniu go przez klienta przejść do jego realizacji. Dekorator współpracuje z ekipą fachowców, dzięki której może wcielić swój projekt w życie. Opracowywanie go odbywa się w pracowni. Poza tym zawód ten wymaga od osoby wykonującej go ciągłego odwiedzania mieszkań, fabryk, sklepów i galerii w poszukiwaniu inspiracji i elementów. Do zadań dekoratora należy między innymi doradzanie w kwestii odpowiedniego ustawienia mebli i sprzętów, a także sporządzanie rysunków i wizualizacji komputerowych. Ponadto nadzoruje on prace remontowe, a także organizuje sesje zdjęciowe wnętrz. Dekorator najczęściej nie ma stałych godzin pracy.

Jak zostać dekoratorem wnętrz?

Aby wykonywać ten zawód, najkorzystniej jest zdobyć wykształcenie wyższe. Najlepiej jest uzyskać je studiując na Akademii Sztuk Pięknych, na kierunku projektowanie wnętrz. Dekoratorem można zostać też po studiach podyplomowych w zakresie architektury wnętrz, a także po szkole policealnej lub specjalnym kursie.

Dekorator wnętrz – zarobki

Zarobki dekoratora wnętrz są zależne od liczby zleceń, powierzchni aranżowanych pomieszczeń, zakresu pracy oraz ewentualnych prowizji od sprzedaży rekomendowanych produktów konkretnego producenta. Za przygotowanie projektu niedużego mieszkania można otrzymać kilkaset złotych. W przypadku większych przestrzeni ta kwota rośnie już do kilku tysięcy złotych.

Podsumowanie

Zawód dekoratora wnętrz powinien być wykonywany przez osoby kreatywne, odznaczające się wyobraźnią i zmysłem estetycznym. Dekorator musi być elastyczny i dopasowywać swoje projekty do potrzeb klienta. Przygotowanie projektu jest wieloetapowe i czasochłonne. Jednak poświęcenie dużej ilości czasu na konkretny projekt przełoży się na zadowalające efekty. Dzięki temu klient będzie mógł cieszyć się wymarzonym wnętrzem, a dekorator odczuje satysfakcję z wykonywanej pracy.

Artykuł warto doczytania: http://misjatata.pl/poradnik-dla-osob-ktore-pierwszy-raz-chca-zlecic-projekt-wnetrza-domu-lub-mieszkania/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here