Szkolnictwo w Polsce niestety często jest krytykowane, nowe ustawy w państwowych szkołach nie zawsze dają dobre rezultaty. Dlatego też dobrą opcją jest zapisanie dziecka do placówki prywatnej, gdzie program nauczania i metody są unowocześnione i wedle opinii rodziców – dają lepsze efekty. Prywatne przedszkola we Wrocławiu skupiają się na emocjach, uczuciach i potrzebach dzieci. Na tym, jak zachęcić je do przyswajania nowej wiedzy.

Metodyka nauczania stosowana w przedszkolach anglojęzycznych we Wrocławiu

Szkoły prywatne stawiają na jakość. Tu uczeń traktowany jest indywidualnie. Zwłaszcza, jeśli mamy odczynienia z dziećmi w wieku przedszkolnym. Uczniowie w tym okresie są bardzo wrażliwi i podatni na bodźce z najbliższego otoczenia. Potrzebują akceptacji oraz zrozumienia ze strony nauczycieli. Popularną metodą nauczania, dającą dobre rezultaty, jest umuzykalnianie dzieci. Jest to nauka poprzez muzykę. Dzieci słuchając piosenek w języku angielskim automatycznie przyswajają pierwsze słowa i zwroty. Tego typu metodę stosuje prywatne przedszkole we Wrocławiu. Więcej informacji znajdziemy na stronie InHarmonyPreschool. Tam opisano cały proces nauczania dokładniej.

Jakie korzyści płyną z umuzykalniania dzieci?

Muzyka ma pozytywny wpływ na rozwój mózgu. Zwłaszcza u dzieci, które najszybciej przyswajają nowe informacje. Przedszkole anglojęzyczne we Wrocławiu używa autorskich programów Pomelody oraz metod propagowanych przez profesora E.E. Gordona. Muzyka rozwija kreatywność i twórczość dzieci, poza tym wpływa również na:

  • naukę mowy,
  • kształtowanie osobowości,
  • koordynację ruchową,
  • naukę nowych słów.

Naukowcy odkrywają coraz więcej korzyści ze stosowania danej metody, zwłaszcza sprawdza się ona u małych dzieci w wieku przedszkolnym.

Co wyróżnia prywatne przedszkole międzynarodowe?

Rodzice, wybierając szkoły dla swojego dziecka, wymagają profesjonalnej opieki. Ogromnym plusem szkół prywatnych jest ich indywidualne podejście do ucznia. Często w takich miejscach grupy są małe, by nauczyciel mógł  każdemu dziecku przeznaczyć jak najwięcej czasu. Przedszkole anglojęzyczne we Wrocławiu stosuje filozofię opierającą się na trzech głównych filarach:

  • rodzicielska bliskość,
  • porozumiewanie się bez przemocy,
  • pozytywna dyscyplina.

Na stronie internetowej międzynarodowego przedszkola prywatnego, można poczytać więcej na ten temat. Poznasz kadrę pracowniczą, która w większości składa się z młodych, ambitnych osób, które mają doświadczenie zarówno w pedagogice, jak i w filologii angielskiej. Przyszłość swojego dziecka, kształtujemy od jego najmłodszych lat. Odpowiednia edukacja może okazać się kluczem do sukcesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here