Sklepy z urządzeniami szpiegowskimi stają się coraz bardziej popularne. Przyjrzyjmy się, z czego wynika ich fenomen oraz jakie narzędzia są dostępne na rynku.

Minikamery dla zmartwionych rodziców, przezornych taksówkarzy i dla ułatwienia pracy

Zaniepokojeni podejrzanym zachowaniem pociechy rodzice chcą wiedzieć, co dzieje się, gdy dziecko zostaje samo z nianią. W tym celu wybierane są kamery ukryte w budziku czy ładowarce do telefonu.

Rejestratory obrazu użyteczne okazują się również jako element ochrony, na przykład w profesji taksówkarza. Ryzyko oszustwa czy niebezpiecznych zachowań jest o tyle duże, że wielu taksówkarzy decyduje się zainstalować w samochodzie minikamerę. Na rynku dostępne są rejestratory ukryte na przykład w uchwycie na telefon.

Minikamery wykorzystywane są również jako narzędzie pracy. Kamery inspekcyjne pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc, jak na przykład rury kanalizacyjne, studzienki czy części maszyn. Urządzenia te charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na wilgoć czy wysokie temperatury.

Różne role podsłuchów

Dyktafony są wykorzystywane nie tylko przez dziennikarzy czy policjantów do pracy. Podsłuchy spełniają swoją rolę w wielu dziedzinach życia, zarówno w celach prywatnych, jak i biznesowych.

Do potrzeby skorzystania z takiego urządzenia do użytku osobistego dochodzi najczęściej w momencie podejrzenia o niewierność partnera czy partnerki lub obawy o to, że nasze dziecko czy inna bliska osoba wpadła w podejrzane towarzystwo. Natomiast w życiu zawodowym często służą do próby udowodnienia oszustwa czy własnej niewinności.

W obu przypadkach często wykorzystywane są podsłuchy telefoniczne lub pluskwy, montowane w przedmiotach codziennego użytku.

Ochrona przed urządzeniami szpiegującymi

Rozwój rynku gadżetów szpiegowskich wiąże się z dużym ryzykiem inwigilacji, zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym. Z tego względu coraz większą popularnością cieszą się urządzenia mające na celu wykrycie urządzeń szpiegujących. Należą do nich lokalizatory pluskiew i mikrokamer oraz detektory kamer (laserowe i bezprzewodowe).

Poszukując narzędzi detektywistycznych i szpiegowskich, zapoznaj się z ofertą  Spyshop.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here