Stres potrafi działać na nasz organizm naprawdę wyniszczająco. Jest to często dużo gorszy problem niż gdybyśmy zapadlina jakiś stan chorobowy. Denerwowanie się notorycznie i mocno niestety prowadzi nie tylko do stanów przygnębienia, niezadowolenia, wycofania czy paniki, ale także jest niesamowicie silną reakcją psychiczną i wyczerpaniem fizycznym dla ludzkiego ciała. Jest jednakże sporo rozmaitych rodzajów technik odstresowania się, które pozwolą trzymać nerwy pod kontrolą. O tym, jak złagodzić skutki stresu dowiesz się bezpośrednio z naszego wirtualnego poradnika, do lektury którego serdecznie zapraszamy.

Jak walczyć ze stresem?

Poważne konsekwencje

Niepodejmowanie żadnych kroków w kierunku zwalczania stresu jest równoznaczne z tym, że pogarszamy nie tylko swoje samopoczucie, ale także reakcje naszego organizmu. Skutkami chronicznego, przewlekłego i niekontrolowanego zdenerwowania bardzo często są depresja, bezsenność, a nawet poważne dolegliwości natury zdrowotnej. Wiadomo, że kiedy już stres nas dopada, przestajemy myśleć logicznie, trzeźwo, chłodno. Górę biorą emocje, a wtedy trudno jest koncentrować się na tym, co daje upust nerwom. Warto jednak postarać się właśnie w tym momencie uwolnić się od niepotrzebnego i kłopotliwego napięcia.

Zdrowe jedzenie

Niezbędna jest odpowiednio działająca dieta. Jadłospis powinien składać się z kilku charakterystycznych składników, jakie działają antystresowo. Jakie to komponenty żywnościowe? Istotny jest w swych właściwościach seler, który posiada specyficzne fito-elementy, a one wpływają na nas uspokajająco. W ten sposób natychmiast odczuwamy pozytywny wpływ na naszą psychikę oraz ciało. Im więcej zjadasz selera, tym jesteś spokojniejszy – sprawdź, to naprawdę działa! Warto również uzupełniać swoją dietę o wiśnie. Są one dobre po to, aby redukować napięcie, gdyż korzystnie wpływają na układ nerwowy. Badania naukowe wskazują jednoznacznie także na to, że podobne działanie do środków uspokajających wykazuje zielona sałata. Ona też musi znaleźć się w diecie cierpiącego na chroniczny stres. Identyczne działanie wykazuje owies – idealny do walki ze stresem.

Antystresowa kąpiel

Przygotuj mieszaninę w postaci jednej trzeciej filiżanki imbiru, jeden trzeciej filiżanki sody oczyszczonej i wlej to do wanny pełnej gorącej wody. To działa relaksująco na nasze ciało. Koi zszargane nerwy i niesamowicie odpręża, a przy okazji również zmiękcza skórę. Po takiej kąpieli koniecznie wklep w ciało olejek sezamowy. Najlepiej, żeby był on nieco podgrzany. Wykonaj delikatny masaż.

Pij uspokajające herbatki

Ziołowe herbatki potrafią zdziałać cuda. Dodajmy nawet do zwyczajnej czarnej liściastej mieszanki niewielką ilość kardamonu. Skuteczne jest także dodanie kardamonu do warzyw, ryżu czy soczewicy. Przyda się na pewno melisa, ale najlepiej bezpośrednio przed snem. Dobrze działa także herbata miętowa, która ułatwia zasypianie. Wsypujemy łyżkę suszu mięty do filiżanki i zalewamy wrzątkiem. Dla poprawienia smaku, dodaj odrobinę miodu. Jeżeli nie lubisz herbaty, kup miętowe cukierki. Świetnie sprawdza się też herbata z estragonu. Przyprawa ta rewelacyjnie nadaje się także jako dodatek do sałatek i zup.

Jeżeli wyżej wymienione sposoby nie działają warto skonsultować się ze specjalistą. Skorzystaj z usług psychologa online na https://www.psychologgia-plus.pl/psychoterapia-online-przez-skype.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here