Masz wrażenie, że utknąłeś w martwym punkcie. Nie rozwijasz się, twoje życie polega wyłącznie na chodzeniu do pracy i siedzeniu przed komputerem czy telewizorem. Jesteś zmęczony i na dobrą sprawę nie masz sił, by robić coś więcej. Z zazdrością spoglądasz na znajomych, którzy na portalach społecznościowych wrzucają zdjęcia z rożnych eskapad, kursów czy spotkań. Chcesz zmienić swoje życie, ale nie wiesz jak. Dziś podpowiemy jak prostymi rzeczami: dietą odchudzającą czy planowaniem wydatków poczynić pierwsze, małe kroczki ku zmianie na lepsze.

Po pierwsze zadbaj o zdrowie

To, że przychodzisz z pracy i nie masz już siły na cokolwiek, wcale nie musi oznaczać, że jesteś leniem. Być może masz problemy ze zdrowiem lub twoja praca wysysa z ciebie całą energię. Warto wówczas porozmawiać ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu. Zapewne zleci on wykonanie pewnych badań, w tym morfologii czy hormonów tarczycy. Chroniczne zmęczenie może być objawem problemów ze zdrowiem. Im wcześniej je wykryjemy, tym lepiej dla nas. Wbrew pozorom bardzo absorbująca praca również jest w kręgu zainteresowań lekarza – może on bowiem przepisać ci preparaty wzmacniające i poprawiające koncentrację.

Planuj, planuj, planuj

Jeżeli myślisz, że osoby, które twoim zdaniem prowadzą ciekawe życie, robią to bez żadnego wysiłku – to grubo się mylisz. Często jest tak, że wycieczki są planowane z dużym wyprzedzeniem – tanie bilety są dostępne zazwyczaj kilka miesięcy wcześniej. Dobrze jest zrobić swoją listę rzeczy do zrobienia i nią się kierować. Trzeba zaplanować także wydatki – skok ze spadochronem kosztuje i być może warto zacząć odkładać do skarbonki choć niewielkie kwoty. Stały przyrost oszczędności z pewnością wzmocni twoją motywację.

Zadbaj o ciało

O wiele łatwiej realizuje się swoje plany jeżeli jesteśmy zadowoleni ze swojej sylwetki. Dieta odchudzająca i ogólne wprowadzenie zdrowego trybu życia po to małe kroczki, które spowodują, że będziesz miał więcej energii. Poza tym może się to stać twoją pasją. Oprócz diety dobrze jest też ćwiczyć. Mnogość sportów do uprawiania powoduje, że każdy może znaleźć coś dla siebie. W dobrych siłowniach, takich jak znana sieć City Fit (z którą zapoznasz się bliżej tutaj: https://cityfit.pl/), z pewnością znajdziesz zajęcia idealne dla siebie. Ponadto sport wymaga zaparcia i samodyscypliny, którą potem będziemy przenosić na nasze życie poza siłownią.

„Nic z tego – nie mam pieniędzy”

To częsty powód, jaki ludzie podają jeżeli chodzi o zapoczątkowanie nowego, ciekawszego życia. Wiadomo, że pieniądze wiele ułatwiają, bo jeżeli żyjesz od pierwszego do pierwszego to nie pozwolisz sobie od razu na egzotyczną podróż. Dlatego pomyśl gdzie możesz zaoszczędzić i załóż specjalny słoik, do którego będziesz wrzucał kasę na realizację marzenia. Jeżeli potrzebujemy większej ilości gotówki to trzeba się zastanowić nad podjęciem dodatkowej pracy, np. wieczorami czy zajmowanie się freelancem po godzinach. Być może będziesz w stanie zaangażować do tego swoje hobby?

Nie oczekuj szybko efektów

Może się zdarzyć, że jednego dnia mamy wielki zapał do zmian w życiu, a drugiego stwierdzamy, że ta zmiana nas przerasta, zbyt dużo trzeba zrobić czy poświęcić i tracimy wiarę w to, że się uda spełnić założone marzenia. Musimy pamiętać, że wszystko osiągniemy jedynie małymi krokami. Celebrujmy nawet to, że rano udało się nam zjeść owsiankę zamiast płatków z dużą ilością cukru. W końcu kto powiedział, że dieta odchudzająca musi oznaczać natychmiastowe, radykalne zmiany w menu?

Zmiany nie są łatwe. Najczęściej paraliżuje nas strach przed nieznanym, dla innych czynnikiem demobilizującym jest lenistwo i chęć pójścia na łatwiznę. Jednak jeżeli będziemy się trzymać tego, że nie od razu Rzym zbudowano i należy się cieszyć małymi rzeczami, to z pewnością osiągniemy sukces.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here