Jakie są zalety pożyczki bez BIK?

0
756

Każdemu z nas może przydarzyć się nagła sytuacja, w której będzie potrzebował szybkiej pożyczki. Jednak co w przypadku, kiedy nasza historia kredytowa uniemożliwia zaciągnięcie kolejnego zobowiązania w banku? Wraz ze wzrostem zapotrzebowania, firmy pożyczkowe zaczęły poszerzać swoją ofertę. Takim właśnie przykładem jest pożyczka bez BIK. Jak działa pożyczka bez BIK i dlaczego warto ją wybrać?

Jak działa pożyczka bez BIK?

Biuro Informacji Kredytowej, czyli BIK jest bazą danych, która gromadzi informacje o wszystkich pożyczko i kredytobiorcach. Niezależnie od tego jak radzisz sobie ze spłatą zobowiązania, w bazie BIK pojawiasz się wraz z zaciągnięciem pierwszego kredytu lub pożyczki. Obejmuje to także linie kredytowe i zakupy na raty. Pozytywna historia kredytowa, która zapisuje się w bazie może przyczynić się do pozytywnego rozpatrzenia wniosku o kredyt. Natomiast przynależność do “czarnej listy”, czyli negatywny wpis w BIK niestety może zaważyć na decyzji odmownej.

Co zrobić w takim przypadku? Banki rygorystycznie podchodzą do pożyczkobiorców. Dokładnie sprawdzają historię kredytową wnioskodawcy i często decydują się na nie udzielenie kredytu. Inaczej działają firmy pożyczkowe, które do swoich klientów podchodzą nieco łagodniej. Na przykład żeby potwierdzić wiarygodność wnioskodawcy nie sprawdzają go w bazach BIK, ale mogą w zamian mogą poprosić o wyciąg z konta. Pożyczka bez BIK, to nic innego jak brak weryfikacji wnioskodawcy w bazach Biura Informacji Kredytowej.

Zalety pożyczki bez BIK

Pożyczka bez BIK https://pozyczkolog.pl/ należy do grona produktów finansowych, które można uzyskać online. To wygodna opcja dla osób, które nie mają czasu wybrać się po pożyczkę do siedziby stacjonarnej lub zależy im na czasie. Dużą zaletą tego rodzaju pożyczek jest krótki czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku i wydanie decyzji pożyczkowej. Pożyczki online udzielane są przez całą dobę, 7-dni w tygodniu, dlatego nie musisz czekać na konkretne godziny otwarcia placówki. Jednak największym atutem pożyczki bez BIK jest łagodniejszy scoring, dzięki któremu nawet jeśli posiadasz na swoim koncie niespłacone zobowiązania finansowe, to możesz dostać nową pożyczkę.

Co musisz zrobić, żeby dostać pożyczkę bez BIK? Na stronie wybranego pożyczkodawcy wypełnij wniosek o pożyczkę dla zadłużonych. Następnie poczekaj na rozpatrzenie wniosku. Gotówka w przypadku pozytywnej decyzji może trafić na Twoje konto w nawet 15 minut.

Na co zwrócić uwagę wybierając ofertę pożyczki bez BIK?

Decydując się na kolejną pożyczkę koniecznie sprawdź jej termin spłaty. Dla pożyczek krótkoterminowych najczęściej jest to 30 dni. Jednak ilość i wysokość rat zależy od kwoty, którą pożyczasz. Pamiętaj także żeby sprawdzić całkowity koszt pożyczki i porównaj go z przynajmniej kilkoma innymi ofertami. Oferty możesz porównać  na stronie https://pozyczkolog.pl/. Umieszczone propozycje zostały wybrane przez specjalistów, dzięki czemu możesz mieć pewność, że są to najkorzystniejsze oferty na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here