Ogromny konsumpcjonizm otaczającego nas świata już chyba nikogo dzisiaj nie dziwi. Ludzkie zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju dobra jest niemalże studnią bez dna, a firmy i marki nie tylko starają się je zaspokajać, ale wręcz same kreują nowe potrzeby, które oczywiście później chętnie monetyzują. Wraz z rozwojem techniki i odkrywaniem nowych form produkcji rynek zasypywany jest masą przeróżnych rzeczy, które najczęściej są odpowiedzią na panującą akurat modę. W tym całym zamieszaniu pozostało jednak nieco klasycznych przedmiotów, które mimo zmieniających się trendów wciąż pozostają warte posiadania i nigdy się nie zestarzeją.

Długopis Parker, srebrna papierośnica, tradycyjny zegarek, zapalniczka benzynowa czy notes Moleskine to tylko niektóre z klasycznych przedmiotów, które są modne od lat. To rzeczy z grupy absolutnych klasyków, które zawsze się obronią i są przy tym niesamowicie odporne na zmiany rynkowych tendencji, udowadniając wielokrotnie, że przetrwają każdy konsumpcyjny boom.

Silne korzenie dobrych marek

Długopis Parker to idealny przykład. Jego ponadczasowość tkwi nie tylko w unikatowym stylu, wytrzymałości i solidnym wykonaniu, ale także w marce producenta, który jest liderem rynku długopisów i wiecznych piór, zyskując u wielu klientów status kultowego. Mając jeden z artykułów piśmiennych tej firmy, możemy liczyć nie tylko na to, że długopis czy pióro nigdy nie odmówią nam posłuszeństwa i będą się świetnie sprawować przez wiele lat, ale także na gwarancję oryginalnego designu, który można rozpoznać na pierwszy rzut oka. Jest to zatem przedmiot nie tylko praktyczny, ale także stylowy, który podnosi prestiż korzystającej z niego osoby. Mimo iż firm produkujących długopisy czy pióra są na całym świecie tysiące, wydają one krocie na marketing i reklamę, to i tak wielu klientów ceniących sobie klasykę wybiera dalej Parkera. Podobnie jest z notatnikami i notesami firmy Moleskine, które swoją silną pozycję zawdzięczają właśnie tradycji marki.

Klasyczny wyznacznik stylu

Innymi przykładami klasycznych przedmiotów, które warto posiadać, nie narażając się na obawy, że wyjdą z mody, są rzeczy trzymające się nurtu niezależnie od producenta. Do takich możemy zaliczyć na przykład klasyczną benzynową zapalniczkę – choć powstało wiele nowocześniejszych modeli, czasem bardziej zręcznych, niewymagających ciągłego uzupełniania benzyny – to właśnie ta klasyczna robi najlepsze wrażenie. Podobnie jest z zegarkami naręcznymi, które tylko pozornie służą do wskazywania godziny. Gdyby były potrzebne tylko do tego, to większość z nas przestałaby z nich korzystać, sprawdzając czas w telefonie. Tak się jednak nie stało, gdyż zegarki podkreślają cechy właściciela, często są przekazem do otoczenia o guście i statusie danej osoby, a także dodają prestiżu, będąc często po prostu traktowane jak biżuteria. Nie inaczej jest ze srebrną papierośnicą, która jest mniej wygodna od tradycyjnej paczki papierosów, a wciąż używana przez ludzi ceniących sobie klasyczny styl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here