Żeby założyć konto osobiste w banku, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Takie konto bez większych przeszkód założymy, siedząc wygodnie na kanapie z laptopem czy smartfonem w ręku. W pierwszej kolejności należy jednak znaleźć odpowiednio konto, które spełni nasze oczekiwania, oraz co równie ważne – będzie pozbawione dodatkowych opłat.

Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę konta bankowego? Tutaj warto wspomagać się różnego rodzaju rankingami kont osobistych, które dostępne są w internecie. Co miesiąc portale skupiające się na tematyce finansowej, prezentują bieżące porównania i zestawienia najtańszych w prowadzeniu kont osobistych. Dzięki temu możemy wybrać takie konto, które nie tylko będzie pozbawione opłat miesięcznych za prowadzenie. Nie będzie również obciążone innymi opłatami jak miesięczna prowizja za kartę płatniczą, przelewy internetowe czy wypłatę gotówki z bankomatu.

Kont osobiste tanie w prowadzeniu

Decydując się na założenie konta, w pierwszej kolejności musimy określić czy będzie to konto wyłącznie dla nas, czy ma to być konto wspólne, z którego będziemy korzystać wspólnie ze współmałżonkiem. Warto to przemyśleć już na samym początku, by później nie pojawiały się niepotrzebne kłótnie o pieniądze w związku. Osobne konta bankowe to bardzo częsty powód kłótni pomiędzy małżonkami.

Nasze poszukiwania konta bankowego powinniśmy zacząć od konta, które nie będzie posiadało opłat miesięcznych za prowadzenie. Jeśli już takie znajdziemy, kolejnym krokiem będzie weryfikacja pozostałych kosztów za dodatkowe usługi w ramach konta. Konkretnie powinniśmy przyjrzeć się kwestiom opłat za:

  • opłata miesięczna/roczna za kartę płatniczą/debetową dołączoną do konta
  • opłaty za przelewy internetowe lub za weryfikację sms
  • prowizja za wypłatę gotówki z bankomatów innych banków
  • opłata za zlecenia stałe

To najważniejsze kwestie, które powinniśmy przeanalizować przed założeniem rachunku bankowego. Mogę dodać, że na rynku bankowym jest przynajmniej kilka ofert kont bankowych, które w większości pozbawione są wspomnianych opłat. Bardzo często bywa również tak, że bank wymaga spełnienia określonych warunków w zamian za udostępnienie nam w pełni darmowego konta. Najczęściej tym warunkiem, który należy spełnić, jest zapewnienie stałych miesięcznych wpływów na konto osobiste. Może to być nasze miesięczne wynagrodzenie przelewane bezpośrednio na konto lub inne wpływy zasilające konto. Z takich środków możemy oczywiście korzystać w dowolnej dla nas chwili. Niektóre banki, potrafią nawet dodatkowo premiować osoby, które wykonają określoną ilość transakcji bezgotówkowych w miesiącu.

Co będzie nam potrzebne do założenia konta osobistego przez internet? Konto osobiste możemy założyć, jeśli posiadamy ukończone 18 lat oraz mamy aktualny dowód osobisty. Zakładając konto osobiste przez internet, umowa o założenie rachunku zostanie nam dostarczona za pośrednictwem firmy kurierskiej. Cały proces wygląda więc podobnie jak przy podpisywaniu umowy o usługi telekomunikacyjne. Kurier przywozi nam ją pod same drzwi, podpisujemy ją, a następnie kurier przekazuje ją drogą powrotną do banku. Chwilę później możemy cieszyć się już aktywnym kontem bankowym, z którego możemy korzystać o każdej porze dnia i nocy.

Artykuł powstał przy współpracy DTS Finance – prawdopodobnie najlepszy serwis gospodarczy w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here