Jeżeli myślisz o pracy manikiurzystki, ale nie wiesz co będzie bardziej się opłacało, już spieszmy z pomocą. Manikiurzystka jest osobą, która cały czas się kształcić. Nie może pozwolić sobie na to, żeby została wtedy za trendami, które obecnie panują w świecie paznokci. Która forma zatrudnienia jest bardziej opłacalna? Praca na etacie czy prowadzenie własnego salonu kosmetycznego? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/manikiurzystka-etat-czy-wlasna-dzialalnosc/

Praca na etacie jako manikiurzystka

Gdy rozpoczniemy pracę na etacie w tym zawodzie, powinniśmy liczyć się z tym, że będziemy mieli dużo mniej swobody związanej z dniem pracy. Pracując z kogoś musimy mieć świadomość, że pracodawca może wysłać nas na szkolenie. Jeżeli nie wiemy, czy lepiej czujemy się w zdobieniu, przedłużaniu czy zwykły malowanie paznokci, to musimy samodzielnie zdecydować, ponieważ szkolenie zawsze będzie dotyczyło konkretnej czynności, a nie będzie skupiało się na ogóle. Pracując na etacie zazwyczaj pracujemy od 8:00 do 16:00, czyli standardowo nasza praca trwa 8 godzin.

Manikiurzystka – własny salon kosmetyczny

Ogromną zaletą kraty na własną rękę jest dużo większa swoboda. Jesteśmy szefem sami dla siebie, a także decydujemy kiedy kończymy i zaczynamy pracę. Przede wszystkim ustalamy sobie też zarobki, do których będą musieli się dostosować nasi klienci. Samodzielnie wybieramy sobie szkolenia oraz zdecydujemy się na ich podjęcie. Dodatkowo sami wyznaczamy sobie dni wolne, ponieważ zamykamy salon na parę dni i jedziemy gdzie chcemy.

Dużym plusem jest również to, że jako właściciel możesz ustalić wygląd salonu pod Twoje oczekiwania i preferencje. Możesz zdecydować o wszystkim pod każdym względem i nikt nie będzie narzucał Ci swojej opinii. Będziesz też zdecydować bo swoim grafiku pracy na każdy dzień. Jeżeli będziesz zatrudnić pracowników, to również musisz ustalić im grafik pracy. Oczywiście wielkim minusem prowadzenia własnej działalności są ogromne koszta, które trzeba ponosić już na starcie.

Zobacz też: http://www.kapitalka.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-stomatolog/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here