Pożyczka pod zastaw auta może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują dodatkowych pieniędzy, ale ich zdolność kredytowa jest zbyt niska. W przypadku tego typu zobowiązania zabezpieczeniem jest samochód, którego właścicielem jest pożyczkobiorca. Co warto wiedzieć o pożyczce pod zastaw auta przed jej zaciągnięciem? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Pożyczka pod zastaw auta – podstawowe informacje

Tak jak wspomniano we wstępie pożyczka pod zastaw auta to rozwiązanie dla osób, które z pewnych przyczyn mają nie najlepszą zdolność kredytową. W momencie, gdy pożyczkodawca ma wątpliwości czy jego klient będzie w stanie spłacić zobowiązanie może zaproponować zabezpieczenie właśnie w postaci auta. Pożyczki pod zastaw auta to produkt, który można znaleźć w ofercie prywatnych firm pożyczkowych i instytucjach, które nie są bankami.

Pożyczki pod zastaw auta są przyznawane na większą kwotę i dłuższy okres niż popularne chwilówki a do umowy dołącza się tylko dwa dodatkowe dokumenty. Mowa o umowie przywłaszczenia samochodu oraz pełnomocnictwie, które upoważnia pożyczkodawcę do wpisania siebie jako współwłaściciela samochodu. Po spłacie zobowiązania pożyczkodawca zobowiązuje się do tego, aby przenieść pełną własność pojazdu na Ciebie.

Kto może otrzymać pożyczkę pod zastaw auta?

Pożyczkę pod zastaw auta może otrzymać osoba pełnoletnia, która ma pełną zdolność do czynności prawnych, posiada ważny dowód osobisty i jest jedynym właścicielem zastawianego auta. Istnieją również pożyczki bez BIK pod zastaw auta, które są dedykowane osobom z negatywnymi wpisami w Biurze Informacji Kredytowej. Aby auto mogło stanowić zabezpieczenie zobowiązania, musi ono mieć ważny przegląd techniczny i ubezpieczenie OC a czasem także AC. Pożyczkodawcy wymagają też, aby zastawiane auto nie przekraczało określonego wieku. Starsze samochody mogą więc nie zostać zakwalifikowane jako zabezpieczenie pożyczki.

Pożyczka pod zastaw auta – co jeszcze warto wiedzieć?

Pożyczki pod zastaw samochodu https://habza.com.pl/pozyczki-bez-bik-zastaw-auta/ wynoszą zazwyczaj więcej niż 50% wartości samochodu, który jest zastawiany. Dzięki temu można uzyskać spore kwoty, których otrzymanie w banku byłoby bardzo trudne, a nawet niemożliwe dla osób z niską zdolnością kredytową. Istnieje możliwość użytkowania samochodu w czasie spłacania zobowiązania. Oznacza to więc, że nie musisz martwic się o to, że na czas spłaty pożyczki stracisz jedyny środek transportu, którym dysponujesz. Pożyczka pod zastaw auta będzie korzystna, jeśli wiesz, że będziesz w stanie ją spłacić – w innym wypadku możesz stracić zastawiony przedmiot.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here