Praca tymczasowa wciąż wielu osobom kojarzy się raczej z niezbyt wysoko płatnymi zajęciami i to może być prawdą, ale bardzo często specjaliści mogą właśnie dzięki agencjom pracy zarobić naprawdę spore pieniądze. Kiedy tak będzie i kto może na tym skorzystać?

Praca tymczasowa dla specjalistów na projekty

Jest taka kategoria ogłoszeń w agencjach pracy, które zwiastują wysokie wypłaty. Bardzo często bowiem agencja pracy tymczasowej Szczecin poszukuje specjalistów do realizacji konkretnych projektów. To mogą być ogłoszenia dla spawaczy, automatyków, transportowców czy programistów lub testerów, którzy w danej firmie nie są potrzebni na stałe, a tylko na określony czas realizacji wybranych projektów. Przedsiębiorcom z różnych powodów nie opłaca się prowadzić takiej rekrutacji wewnętrznie, więc zadanie znalezienia wykwalifikowanych pracowników jest powierzane agencjom. A ponieważ cały czas mowa o zadaniach wymagających naprawdę sporych kompetencji, to i wynagrodzenie bywa imponujące.

Lepsze pieniądze za „trudniejsze warunki”

Agencje pracy tymczasowej są dla firm najwygodniejszym sposobem na szybkie znalezienie pracowników, którzy będą uzupełnieniem stałej obsady czy to w związku ze zwiększonym obciążeniem sezonowym, czy dlatego, że część pracy trzeba na przykład wykonywać w weekendy. Istnieją granice zwiększania wydajności w firmie i czasem skorzystanie z dodatkowej obsady jest najlepszym wyjściem, natomiast dotyczy to wybitnie dynamicznych okresów albo trybu pracy, który nie jest przesadnie komfortowy. Żeby zmotywować zleceniobiorców do współpracy w takiej sytuacji, zwykle ogłoszenia w agencji zaznaczają, że wypłata jest lepsza niż kojarzona ze standardowym etatem.

Po prostu na zachętę

W związku z tym, że praca tymczasowa wciąż – słusznie lub nie – uchodzi za mniej korzystne rozwiązanie wśród wielu pracowników, to przedsiębiorcy sami z siebie oferują wynagrodzenie wyższe od standardowego albo dodatkowe premie, które niekoniecznie są standardem w branży. To oczywiście możliwe dlatego, że z punktu widzenia przedsiębiorcy skorzystanie z agencji pracy tymczasowej pozwala ograniczyć koszty własne, ale istotny jest efekt – można pracownikowi tymczasowemu zapłacić lepiej. Tak robi się zresztą również dlatego, że jest to z definicji pracownik, którego często pracodawca nie może być pewien, więc motywacja finansowa jest, mówiąc wprost, sposobem na to, żeby zapewnić sobie jego sumienność.

Biura pracy tymczasowej to już dawno nie jest jedynie źródło słabych ofert. Od lat można tam znaleźć coraz więcej ciekawych propozycji dla specjalistów, którzy oczekują, że ich wiedza i doświadczenie zostaną odpowiednio wynagrodzone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here