Negatywna historia w BIK-u – czy możliwy będzie leasing

0
Negatywna historia w BIK-u – czy możliwy będzie leasing

Negatywna historia w BIK-u dla wielu firm jest końcem marzeń o nowym pojeździe. Czasem to tylko niedogodność, a czasem pierwszy krok do całkowitego zatrzymania inwestycji. Czy da się uzyskać leasing na samochód pomimo istniejących długów?

Biuro Informacji Kredytowej to miejsce, w którym gromadzone są informacje na temat zaciągniętych i spłacanych przez nas, oraz przez nasze firmy, kredytów. To tutaj banki sięgają po informacje dotyczące wiarygodności kredytobiorców. 

“Czyszczenie BIKu” – nie daj się nabrać

Osoby, które usiłują pozyskać leasing, z pewnością co jakiś czas trafiają na reklamy typu “czyszczenie BIK-u”. Takie hasła mogą sugerować, że informacje o zadłużeniach można z BIK-u usunąć, lecz w praktyce nie jest to niestety możliwe. Firmy zapewniające, że usuwają obciążające wpisy w BIK-u, zaczynają swoje działanie od pozyskania raportu na nasz temat   z BIK-u – to możliwe jest nieodpłatnie raz na pół roku. Następnie przeprowadzają analizę i za kwotę od 500 do nawet 1000 zł deklarują usunąć wpisy, które uniemożliwiają uzyskanie leasingu. Niestety w tego typu firmach próżno szukać odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób usuwane są dane, które BIK zgodnie z prawem ma obowiązek przetrzymywać przez pięć lat.                 

W efekcie – jak podkreślają specjaliści z sektora bankowości – takie firmy występują po prostu w imieniu klienta do banku z prośbą o restrukturyzację długu. Co istotne, taką operację może przeprowadzić każda firma – bez nieuczciwych pośredników pobierających spore pieniądze i niegwarantujących praktycznie niczego. Znacznie lepiej jest, poszukując opcji leasingu, oddać swoją sprawę w ręce specjalistów, którzy nie obiecują wyczyszczenia historii, tylko realną pomoc. 

Leasing bez BIK i KRD

Wielu przedsiębiorców z negatywną historią w BIK-u po prostu rezygnuje ze starania się o kolejny kredyt lub leasing, sądząc, że to zamyka drogę do pozyskania funduszy. A to nie do końca prawda. Niestety nie każdy posiada odpowiednie zaplecze, by móc swobodnie analizować skomplikowane zawiłości bankowych umów czy negocjować warunki restrukturyzacji długu i zawarcia ugody. Ale są firmy, które tego typu pomoc oferują, dla nich leasing bez BIK i KRD będzie znacznie łatwiejszy do pozyskania. W przypadku tego typu firm nie ma zapewnień o wątpliwym usuwaniu danych z BIK, jest za to szczegółowa analiza i – jeśli tylko przedsiębiorca szczerze przedstawia wszystkie niezbędne dokumenty – jasna ocena sytuacji. Nie ma oczywiście 100-procentowej pewności, że leasing uda się pozyskać, jednak wszelkiego rodzaju wątpliwości są na bieżąco przez agentów raportowane. Co więcej, jeśli nie ma takiej potrzeby, nie musimy starać się o leasing na samochód nowy, może być używany. Ten również z powodzeniem specjalistyczna firma pomoże zarejestrować i ubezpieczyć. 

Zawsze przed wyborem firmy, której powierzymy analizę naszych firmowych finansów, upewnijmy się, co do jej doświadczenia i historii. Nie wierzmy w zapewniania, że ktoś za daną kwotę “oszuka system” i “wyczyści” nasze dane w BIK-u. Tylko szczerość w podejściu do sytuacji finansowej przedsiębiorstwa może doprowadzić do uzyskania leasingu i tym samym dalszego rozwoju firmy.

Rodzaje i typy łożysk

0
łóżysko

Ruch obrotowy różnych części urządzeń jest możliwy, jeśli położenie poszczególnych elementów względem siebie (osi obrotu i statycznej podstawy) jest stabilne i nie ulega przemieszczeniom. W innym przypadku powstawać będą udary mechaniczne, w najprostszej sytuacji obserwowane jako rytmiczne stukanie. Aby zapewnić stabilność elementów i uniknąć udarów, a zatem umożliwić płynny ruch obrotowy, wykorzystywane są łożyska.

Wymagania stawiane łożyskom

Ruch obrotowy, służący jako siła napędowa wielu urządzeń, wywołuje szereg sił działających na łożysko. Jednymi z najistotniejszych czynników, wpływających na jego pracę, są obciążenie układu oraz masa samych elementów konstrukcyjnych, takich jak wał lub oś napędowa, sprzęgła czy koła zębate. Aby obciążone łożysko pracowało wydajnie i przez długi okres czasu, musi odznaczać się precyzyjnym wykonaniem z najwyższej klasy materiałów.

Kolejne wymagania stawiane przed łożyskami to odporność na uszkodzenia mechaniczne, stabilność pracy oraz niskie opory ruchu. Dopiero dzięki tym cechom łożyska zapewniają wieloletnią sprawność i płynność działania. Mogą odpowiadać także za minimalizację luzów i poprawę sztywności.

Rodzaje łożysk

Podstawowa budowa łożyska to koszyczek, dwa pierścienie oraz elementy toczne. Licznych podziałów można dokonać na podstawie elementów budowy lub kierunków ruchu. Dziś chcielibyśmy przedstawić dwa podstawowe rodzaje łożysk, wyróżnione ze względu na budowę elementu tocznego: kulkowe i walcowe.

Łożyska walcowe cechują się dużą sztywnością i pozwalają na pracę urządzeń pod wysokim obciążeniem. Z tego względu wykorzystywane są między innymi w obrabiarkach. W ofercie sklepu NEMRA znajduje się szereg typów łożysk walcowych, wśród których wspomnieć można między innymi o modelach jedno- i dwurzędowych, a także o modelach pozbawionych obrzeży na pierścieniach, dzięki czemu mogą poruszać się niezależnie od siebie. Najpopularniejszym typem łożyska jest jednak łożysko kulkowe, dlatego NEMRA oferuje swoim klientom ich ogromny wybór.

Najchętniej wybierany typ to łożyska kulkowe poprzeczne, które charakteryzują się niewielkim momentem obrotowym i małymi stratami mocy. Z chęcią stosowane są we wszystkich maszynach, które cechują duże prędkości obrotowe. W ofercie przygotowano ich różne modele, między innymi wyposażone w gumowe uszczelnienia. W sklepie dostępne są łożyska kulkowe jednorzędowe, wśród których znalazły się modele skośne o czterech różnych kątach działania. Innym przykładem łożysk kulkowych jednorzędowych mogą być modele rozłączne, przeznaczone do iskrowników. Dedykowane są do małych maszyn.

Kolejnym typem, o którym warto wspomnieć, są łożyska kulkowe skośne dwurzędowe, których charakterystyka pracy pozwala na przenoszenie obciążenia w dwóch kierunkach. To tylko niektóre z dostępnych modeli. Ze względu na ogromny wybór łożysk, dedykowanych do różnorodnych urządzeń, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu ze sklepem NEMRA.

Kredyt gotówkowy przez internet – metoda na szybką, dodatkową gotówkę

0
Kredyt gotówkowy przez internet

Ludzie, którzy potrzebują pieniędzy, najczęściej myślą o wzięciu kredytu w banku. Tyle, że taki kredyt bankowy wcale nie jest prosto dostać. Trzeba mieć wysoką zdolność kredytową, udokumentowane zarobki, nie budzić podejrzeń i tak dalej. Często więc okazuje się, że jedyną możliwością są pożyczki gotówkowe w tak zwanych pozabankowych placówkach finansowych.

Choć na temat takich pożyczek narosło wiele mitów, to absolutnie nie ma się czego obawiać. To wszystko są legalne firmy, działające całkowicie w obrębie prawa. Faktem jest jednak, że ich oferty potrafią się znacznie różnić w kwestii maksymalnej kwoty pożyczki, w kwestii czasu spłaty, maksymalnego oprocentowania i tak dalej. Warto jest więc skorzystać z internetowych porównywarek pożyczek tego typu.

Jeżeli już mowa o internecie, to jak najbardziej sam kredyt można wziąć także przez internet. Zaoszczędzi nam to mnóstwo czasu oraz konieczności osobistego udania się do biura firmy. Wszystko, co musimy zrobić, to wypełnić odpowiedni formularz internetowy i za kilkanaście minut w dzień roboczy pieniądze będą już na naszym koncie. Co więcej, niektóre firmy pożyczkowe nawet nie sprawdzają nas w rejestrze dłużników!

Ze stron internetowych, na których można wziąć taką pożyczkę, szczególnie polecane są kredyty gotówkowe online na get-money.pl. Jest to strona z ugruntowaną pozycją, uczciwa i niezawodna. Oferowane przez nią kredyty są to kredyty na praktycznie najlepszych warunkach na rynku. Sama strona jest bardzo czytelna, prosta w obsłudze i zawiera same przydatne informacje.

Oczywiście, gdy bierzemy kredyt gotówkowy przez internet na get-money.pl, to trzeba mieć solidny plan jego późniejszej spłaty, a nie podchodzić do tego lekceważąco na zasadzie „jakoś to będzie”. Wszelkie kredyty, nieważne czy bankowe czy pozabankowe są dla ludzi poważnych i słownych. Nie ma więc absolutnie niczego złego w tym, że może w naszym życiu przyjść chwila, iż będziemy potrzebowali gotówki na jakieś pilne wydatki, ale musimy być gotowy te pieniądze potem bezproblemowo spłacić.

Pracujący emeryt

0
Pracujący emeryt

Kolejny etap życiowy, który teoretycznie dosięgnie każdą pracującą osobę, zazwyczaj nie jest postrzegany zbyt optymistycznie, gdyż kojarzony jest z ostatnim etapem życia. Emerytura, dla jednych stanowi czas upragnionego odpoczynku po trudach pracy, dla innych zaś, wywołuje uczucie zmartwienia i troski o to, jak zapełnią sobie czasową pustkę bez znalezienia odpowiedniego zajęcia. Wiele osób wszakże pragnie znaleźć sobie jakąś pracę, lecz nie wie gdzie szukać ogłoszeń o pracy dla emeryta w internecie. Współczesna technologia wirtualna stanowi doskonały obszar dla poszukiwań w tej dziedzinie, jednak znalezienie odpowiadających zainteresowaniom ofert nie jest z pewnością drogą łatwą, gdyż nie każdy posiada odpowiednie zdolności intelektualne w poruszaniu się po cybernetycznym wszechświecie. Jest to jednak pozornie skomplikowane, a odpowiednia pomoc potrafi przynieść obopólne korzyści.

Po ogłoszeniu ustawy w sprawie obniżenia wieku emerytalnego, praca dla emeryta jest jak najbardziej wskazana, gdyż w wieku 65 lat – mężczyźni i 60 – kobiety, pozostają wciąż w pełni sił fizycznych i umysłowych, a pracujący wciąż przynoszą korzyści dla państwa w postaci odprowadzanych podatków za pracę. W dobie, gdy powszechna wśród społeczeństwa euforia dotycząca korzystania z programów rządowych 500 plus przynosi dla rządzących coraz większy wzrost notowań wyborczych, skutki rozdawnictwa finansowego uszczuplają państwowy budżet, który przecież musi być zasilany wszelkimi podatkami ludzi pracujących. Faktem jest, iż główny nacisk na uszczelnianie wpływów z vat przynosi realne korzyści i rezultaty, jednak czy ta pula może okazać się wystarczająca dla pokrycia wszystkich socjalnych prezentów? Warto oczywiście docenić gesty ekipy rządowej, która zwraca uwagę na potrzeby obywateli i stara się ich wesprzeć. W końcu to oni czynią państwo zasobnym ekonomicznie dzięki podatkom. Lepiej wszakże, że zwykły Kowalski otrzymuje coś dodatkowo od państwa za ciężką pracę, niż jego danina miałyby być wchłaniana przez skorumpowanie politycznie mafie.

Sytuacja gospodarcza w kraju na szczęście rozwija się w optymistycznym kierunku. Spadek bezrobocia i najniższy jego procent obecnie dają powód do zadowolenia i pozytywnego patrzenia w przyszłość. Należy mieć nadzieję, że wraz z tym rozwojem będą sukcesywnie wzrastać płace. Oby tylko stan ten trwał jak najdłużej, gdyż w razie jakiegoś nagłego załamania się dobrej koniunktury gospodarczej, zobowiązania finansowe dla obywateli trzeba będzie zawiesić lub poszukiwać nowych środków na ich realizację. Być może wsparciem okaże się rzesza emerytów dodatkowo zarabiających i zasilających państwowy budżet. Warto więc już teraz przeglądać ogłoszenia w internecie z pracą dla emeryta, gdyż dzięki temu można znaleźć odpowiednią pracę dla siebie oraz wspomóc ekonomicznie potrzebujących. W tym wypadku faktem jest, iż emeryt może również budować silne i stabilne państwo. To jest również pewna forma patriotyzmu. Należy jednak mieć nadzieję, że młodsi obywatele także rzetelnie będą pracować, a nie tylko pobierać zasiłki z plusem.

Największe hity obuwnicze na lato 2019! Sprawdź, jak skorzystać z dużych obniżek i promocji

Największe hity obuwnicze na lato 2019

Wybierając obuwie latem, zwracamy uwagę przede wszystkim na ich wygodę. Kiedy temperatura za oknem rośnie, a nas czeka bardzo intensywny dzień, dobór odpowiednich butów jest kluczowy, aby móc cieszyć się dobrym samopoczuciem. Jak pogodzić jednak wygodę z ciekawym designem i odpowiadającą nam estetyką? W artykule przedstawiamy kilka podpowiedzi dotyczących wyboru pięknych i komfortowych butów na różne okazje podczas tego lata. Podpowiadamy również, jak skorzystać z dużych promocji dzięki kodom rabatowym na zakupy!

Buty sportowe

Buty sportowe, czyli sneakersy lub trampki, już dawno nie są zarezerwowane tylko na treningi i wizyty w siłowni. Dzięki ciekawym projektom buty sportowe noszone są coraz częściej na co dzień i to nie tylko do typowo sportowych stylizacji. Jednym z absolutnych hitów jest połączenie sukienki lub dopasowanej spódniczki i krótkiego topu ze sneakersami. Na takie przełamanie kobiecych stylizacji sportowym akcentem decyduje się wiele gwiazd i celebrytek.

Buty na co dzień na płaskiej podeszwie

Nie ma co ukrywać – w upalne dni szpilki nie są najlepszym wyborem. Jeśli czeka Cię aktywny dzień, wybór butów na płaskiej podeszwie pozwoli zachować komfort i oszczędzić sobie bólu czy opuchlizny. Buty na płaskiej podeszwie nie muszą być jednak obuwiem sportowym. Bardzo stylowym i popularnym rozwiązaniem są espadryle. Są to niezwykle wygodne i przewiewne półbuty, których podeszwa pleciona jest ze sznurka lub włókna. Świetnie sprawdzają się w codziennych, prostych stylizacjach. Dobrze będą prezentowały się zarówno z lekką, letnią sukienką, jak i z dżinsami, lub materiałowymi spodniami z podwyższonym stanem, i przewiewną koszulą.

Wygodne i modne buty na obcasie

Jeśli masz ochotę na buty na obcasie, ale chcesz jednocześnie jak najbardziej zadbać o swój komfort, postaw na buty na platformie lub koturny. Modne, letnie fasony łączą wygodę stabilnego podparcia i odsłoniętych stóp, a także dodają elegancji całej stylizacji. Bardzo popularnymi modelami są obecnie buty na platformie w mocnych, kontrastujących kolorach. Dodają one charakter strojowi i mogą stać się idealnym uzupełnieniem klasycznej, prostej letniej garderoby.

Skorzystaj z wielkich obniżek cenowych – DuzeRabaty.pl

Jeśli planujesz zakup nowej pary butów, pamiętaj o możliwości skorzystania z dużych obniżek i promocji dzięki użyciu kodu rabatowego. Kody rabatowe to prosty i dostępny dla każdego sposób na zaoszczędzenie nawet kilkudziesięciu procent na danym zakupie! Jak to działa i gdzie znaleźć takie kody? 

Cały proces jest bardzo łatwy. Wystarczy, że przed dokonaniem zakupu odwiedzisz stronę DuzeRabaty.pl. Jest to serwis, który skupia bardzo wiele promocji  i obniżek na różne marki i zakupy w konkretnych sklepach.  Jeśli planujesz zakup kilku par butów różnego rodzaju, na przykład buty sportowe, mokasyny i szpilki na wielkie wyjście, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z obniżki na zakupy w konkretnym sklepie. Na przykład, jeśli wybrałaś kilka par butów w sklepie Deichmann, wystarczy, że na stronie DuzeRabaty.pl wpiszesz nazwę sklepu i skopiujesz dostępny kod promocyjny, który podasz podczas finalizowania zakupów internetowych. Więcej na ten temat możesz przeczytać pod adresem https://duzerabaty.pl/marka/kod-rabatowy-deichmann.

Promocje nie ograniczają się jednak jedynie do danej marki czy sklepu. W serwisie DuzeRabaty.pl znajdziesz mnóstwo kodów promocyjnych na różne produkty. Promocje zmieniają się, więc warto regularnie tam zaglądać!

Jak prosto i wygodnie aplikować na oferty pracy?

0
Jak prosto i wygodnie aplikować na oferty pracy

Poszukiwanie pracy odbywać się może na różne sposoby. Z pewnością urzędy pracy i inne placówki stanowią w tym zakresie dużą pomoc. Trzeba jednak przyznać, że najbardziej powszechną metodą jest wertowanie ofert zamieszczanych w Internecie. Mamy do dyspozycji wiele serwisów poświęconych tematyce związanej z pracą oraz metodami jej znalezienia. Oferty pracy zamieszczane w sieci, a także istniejące narzędzia online, szablony i wzory dokumentów pozwalają na skuteczniejsze odszukanie interesujących ofert oraz oszczędzają czas, co jest niezaprzeczalnym atutem tej formy.

Zgłoszenie swojej kandydatury na oferowane stanowisko polega na przesłaniu Curriculum Vitae wraz z listem motywacyjnym, choć zdarza się, że rekruter wymaga innych dokumentów (na przykład portfolio, krótkiej autoprezentacji w postaci filmu). Bardzo ważne jest, by było skonstruowane zgodnie z oczekiwaniami potencjalnego pracodawcy. Wielkie znaczenie ma zatem nie tylko treść merytoryczna, ale także forma wizualna. Dzięki portalom dedykowanym pracy można bardzo sprawnie przygotować profesjonalne CV oraz list motywacyjny, wykorzystując do tego kreatory CV online czy wzory listów motywacyjnych. Przygotowanie takich dokumentów zgodnie z obowiązującymi standardami z pewnością zwiększy szanse kandydata na zatrudnienie. Jeżeli CV i list motywacyjny zostały profesjonalnie przygotowane, to wystarczy już tylko nadać przesyłkę lub kliknąć „wyślij” i oczekiwać zaproszenia na rozmowę z pracodawcą.

Klauzula poufności RODO

Wraz z wejściem w życie przepisów ustawy zwanej RODO (maj 2018), zmieniła się także zawarta w CV klauzula poufności dotycząca przetwarzania danych osobowych. Oczywistym jest, że CV zawiera takich danych bardzo wiele. Nie każdy jednak wie, że brak klauzuli w dokumentach rekrutacyjnych wiąże się z utratą wielu możliwości podczas szukaniu pracy. Żaden rekruter nie zadzwoni z propozycją rozmowy kwalifikacyjnej, gdy taka klauzula zostanie przez kandydata błędnie wypełniona lub nie będzie jej wcale. Nie każda osoba poszukująca pracy ma świadomość, jak ważna ona jest, na szczęście niemal wszystkie serwisy poświęcone rynkowi pracy o niej przypominają. W przypadku ofert pracy w obcym języku należy uwzględnić obcojęzyczną formę klauzuli. Nie wystarczy przetłumaczyć treści automatycznym tłumaczem, lepiej skorzystać z dedykowanych wzorów.

Oferty pracy w portalach ogłoszeniowych

Serwisy pracy stanowią wielkie ułatwienie nie tylko dla osób szukających pracy, ale także dla pracodawców. Dzięki filtrom mogą oni skoncentrować się na określonej grupie osób spełniających wymagania angażu na dane stanowisko. Z punktu widzenia osób szukających pracy dają one możliwość wyszukiwania ofert, zwracając wyniki zawężone do wybranych kryteriów takich jak m.in.: miasto, stanowisko pracy, branża itp. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej ludzi korzysta z takich portali, np. przygotowując kreatywne CV. Poza możliwością poznania ofert pracy i szybkiego wysyłania swoich dokumentów, można także znaleźć szereg informacji związanych z zatrudnianiem. Takie porady z pewnością okażą się przydatne nie tylko dla pracowników, ale także pracodawców. Obu grupom pozwolą skuteczniej funkcjonować na rynku pracy.

Skuteczne metody poszukiwania pracy

Prawdą jest, że ​​poszukiwanie pracy może być wyczerpującym i zniechęcającym doświadczeniem, jednak dzięki dobrej organizacji i wykorzystaniu wskazówek zawartych w serwisach pracy, taki proces jest bardziej przyjemny, a co najważniejsze skuteczniejszy. Przykładowo na temat poszukiwania pracy przez Internet w Tychach można przeczytać tutaj. Dzięki witrynie osiągnięcie celu, jakim jest zdobycie zatrudnienia, z pewnością zostanie przyspieszone. Pomocne mogą okazać się również kontakty znajomych oraz umiejętne wykorzystanie serwisów takich jak LinkedIn i Facebook. Odpowiedź na ofertę pracy w postaci wysłania CV jest pierwszym z etapów procesu rekrutacyjnego, od niego w dużej mierze zależy następny, czyli rozmowa kwalifikacyjna. Warto o tym pamiętać.

PIT-28 online w 2020 roku

0
PIT-28 online w 2020 roku

Druk księgowy PIT-28 / PIT-28S* to dokument (formularz PIT), umożliwiający złożenie zeznania o wysokości uzyskanego przychodu, wysokości dokonanych odliczeń i należnego ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, za dany rok podatkowy. W 2019 roku należało złożyć go do 31 stycznia roku następującego po roku podatkowym, którego dotyczył. Może być więc pierwszym PIT’em, z którym będzie mieć do czynienia podatnik w roku podatkowym 2020. Czy ustawodawca przewiduje jakieś rewolucyjne zmiany w zakresie tej deklaracji? Czym charakteryzować się będzie PIT-28 2020? Kiedy podatnicy będą go składać?

PIT-28 – dla kogo jest to rozliczenie?

Rozliczenie za 2019 roku służyć będzie nadal podatnikom zryczałtowanego podatku od przychodów ewidencjonowanych – czyli podatników, którzy wybiorą lub wybrali tę specjalną formę opodatkowania, poprzez złożenie odpowiedniego oświadczenia o wyborze opodatkowania (przewidziano wyjątki od tej zasady).

Deklaracja jest jednym z najpopularniejszych formularzy PIT służących podatnikom, którzy prowadzą działalność taką jak najem, podnajem, dzierżawa i poddzierżawa nieruchomości – z założenia umowy te zawierane są „prywatnie”, czyli nie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Zmiany w PIT 2019

Jedną z najważniejszych ostatnio wprowadzonych zmian było określenie przez ustawodawcę limitów kwotowych, w ramach których można było obejmować przychody z czynszu najmu zryczałtowanym podatkiem od przychodów z najmu i rozliczać go PIT-28. Granica została ustalona na wysokości kwoty 100 000 zł, do której przepisy umożliwiają opodatkowanie stawką 8,5% podatku. Następnie, po przekroczeniu progu limitowego, podatnik musi zastosować wyższą stawkę podatku – 12,5%. Limit ten dotyczy kwoty rocznej, wynikającej ze wszystkich stosunków najmu, których stroną jest dany podatnik – zarówno gruntów, mieszkań, budynków jak i lokali.

W ramach nowych regulacji nie jest również konieczne składanie pisemnego oświadczenia o wyborze opodatkowania tym rodzajem podatku – ustawodawca stwierdził, że jeżeli pierwszy przychód ewidencjonowany zostanie potwierdzony odpowiednia wpłatą na ryczałt od przychodów ewidencjonowanych z tego tytułu – i podatnik dokona tej zapłaty w odpowiednim terminie – to zostanie ona uznana za równoznaczną z dokonaniem wyboru opodatkowania ryczałtem dla PIT 2020.

PIT-28

Zmiany w PIT 2020

Jedną z najważniejszych zmian dla PIT-28, było wprowadzenie zmiany terminu rozliczenia PIT-28, bowiem rozliczenia za rok 2019 będzie można złożyć aż do końca lutego 2020 roku. W tym roku koniec miesiąca nastąpi w weekend – dlatego najprawdopodobniej nowym terminem złożenia deklaracji PIT 2020 będzie 2 marca 2020 roku (poniedziałek).

Kolejną z nowości jest uruchomienie nowej formy rozliczenia PIT online 2020. Poza znanymi do tej pory podatnikom rozwiązaniami e-deklaracji, ustawodawca i Ministerstwo Finansów zapowiada rozszerzenie działania usługi Twój e-PIT na kolejne druki podatkowe. Jednym z nich najprawdopodobniej będzie właśnie PIT-28 2020. Usługa Twój e-PIT nadal będzie jednak zupełnie dobrowolna, a podatnicy będą mogli rozliczyć się za pomocą znanych sobie programów PIT.

Praca w krematorium

0
Praca w krematorium

Wiele osób przeraża widok zamkniętej trumny, dlatego jako alternatywę wybierają kremację. Kremacja jest najczęściej ostatnią wolą zmarłego. Takie rozwiązanie ma jednak swoich zwolenników jak i przeciwników.

Przeciwne takiemu rozwiązaniu najczęściej są osoby starsze, które z powodu swoich tradycyjnych poglądów nie chcą zgodzić się na kremację bliskiej osoby.
Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto odwiedzić pobliskie krematorium i porozmawiać z pracownikiem, który udzieli wszelkich szczegółowych informacji.
Z całą pewnością praca w krematorium wymaga silnej psychiki i odwagi.

Większość osób omija tego typu miejsca szerokim łukiem, jednak są też osoby które fascynuje ten temat i nieustannie wgłębiają się one we wszystkie szczegóły.

Aby zostać pracownikiem krematorium należy przejść specjalne przygotowanie. W większych miastach organizowane są kursy i szkolenia, które mają na celu przygotowanie kandydata do pracy. Bardzo ważna jest znajomość podstawowych zasad aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Kurs przygotowawczy kosztuje od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Pracownik krematorium musi się odpowiednio prezentować. Zazwyczaj ma on na sobie garnitur, białą koszulę i krawat. W momencie odbierania zwłok zakłada również białe rękawiczki. Nie może on również zapominać o dokładnej dezynfekcji rąk specjalnym preparatem.

Cały proces spalania zwłok kontrolowany jest poprzez komputer i trwa od dwóch do trzech godzin. Bliscy mogą pożegnać zmarłego w specjalnym pomieszczeniu. Do wyboru są urny wykonane z różnych materiałów, wielu różnych wzorach i kolorach. Cena urny mieści się w przedziale od kilkuset do ponad tysiąca złotych.

Zarobki pracownika krematorium nie należą jednak do najwyższych, osoba która nie posiada doświadczenia w tym zawodzie może liczyć na wynagrodzenie w okolicach 1600 złotych miesięcznie.

Pracownik z dłuższym stażem otrzymuje zazwyczaj pensję o wysokości 2500 złotych. Oczywiście kwota uzależniona jest także od wielu dodatkowych czynników.

Pogrzeby z kremacją stają się coraz popularniejsze. Jest to alternatywa dla tradycyjnej trumny a urnę z prochami można z łatwością przetransportować w dowolne miejsce. Takie rozwiązanie jest również korzystniejsze finansowo.

W wielu krematoriach bliscy oczekują w specjalnym pomieszczeniu aż zwłoki zmarłego zostaną skremowane i umieszczone w wybranej urnie. Po tym procesie urna może zostać umieszczona na cmentarzu. Na urnie można umieścić dowolny grawer, jednak taka usługa jest dodatkowo płatna.

Jak zrobić cień na tarasie?

0
Jak zrobić cień na tarasie

Podczas upałów, wiele osób zastanawia się, jak sobie z nimi poradzić. Może nie być to łatwe, kiedy nasze mieszkanie jest zlokalizowane w bardzo słonecznym miejscu. Być może nasze okna wychodzą na południe, dlatego przez cały dzień borykamy się z napływem jasnych promieni, które bardzo skutecznie nagrzewają mieszkanie. Może być to uciążliwe, kiedy za oknem jest bardzo gorąco. Nie inaczej jest, jeśli mamy taras, na którym chcemy wypoczywać, a wciąż jest ogrzewany przez słońce.

Dobre rezultaty przyniesie zadaszenie, która będzie odbijało promienie UV i dawało cień. Niektórzy zastanawiają się, czy lepsza będzie pergola czy markiza. Wiele interesujących ofert możemy znaleźć w Internecie lub w sklepach stacjonarnych. Trzeba wybrać to, co w pełni nam będzie odpowiadało. Duże znaczenie odgrywa rozmiar naszego tarasu. Niektóre są bardzo duże, dlatego trzeba kupić sporo materiału, jednak założenie pergoli albo markizy jest bardzo łatwe, dlatego nie powinno sprawić większej trudności. Wiele osób chce wybierać to, co będzie trwałe i solidne i pozwoli długo cieszyć się efektem. Ciekawe propozycje znajdziemy na stronie http://slonko.eu/ Warto zapoznać się z dostępnym tam asortymentem, a możemy być zaskoczeni tym, jak wiele jest ofert. Osoby, które zastanawiają się jak zrobić cień na tarasie mają sporo możliwości. Wybór nie jest łatwy, ponieważ ceny również są rozmaite.

Dobrze osłonić nieco taras lub balkon przed słońcem również ze względu na rośliny, które tam mamy. Słońce sprawia, że mogą one wyschnąć, a meble wypoczynkowe, które mamy na tarasie na przykład stół, krzesła czy narożnik mogą wyblaknąć pod wpływem promieni słonecznych. Dobrze jest więc zabezpieczyć kwiaty oraz meble, aby jak najdłużej mogły one wyglądać nienagannie. Duże znaczenie odgrywa to, jak wiele czasu spędzamy na tarasie. Zazwyczaj chcemy na nim wypoczywać po ciężkim dniu pracy lub w weekendy – spędzamy tam czas z rodziną czy z przyjaciółmi. Warto stworzyć sobie przestrzeń, w której będzie nam bardzo przyjemnie.

Kto może zrealizować twój pomysł na aplikację internetową?

0
Kto może zrealizować twój pomysł na aplikację internetową?

Ciężko jest wpaść na świetny pomysł aplikacji webowej, dlatego gdy w końcu upragniona idea wpadnie nam to głowy to okazuje się, że jeszcze cięższą decyzją jest znalezienie odpowiedniego wykonawcy. Na całym świecie funkcjonuje wiele pracowników z sektora IT, jednak nie wszyscy podejmą się realizacji Twojego pomysłu. Pozostaje więc pytanie: kto może zrealizować pomysł na wykonanie aplikacji internetowej? O tym kilka zdań w dzisiejszym artykule.

Wykonawca aplikacji internetowych

Wydawać by się mogło, że wybór jest prosty – na świecie dostępne są miliony pracujących osób, które tworzą aplikacje. Jej stworzenie możesz powierzyć agencjom interaktywnym, software house’om czy freelancerom, którzy podejmą się zlecenia. Zależnie od wyboru musisz zaufać wykonawcom co do ich doświadczenia oraz posiadanej wiedzy. Chcąc wypuścić na rynek najwyższej jakości aplikację internetową, której jesteś pomysłodawcą, poszukiwać musisz kogoś, kto nie zawiedzie. Gdzie jest więc haczyk podczas wyboru osoby odpowiedzialnej za realizację projektu? Wykonawca wykonawcy nierówny, dlatego należy wziąć pod uwagę kilka czynników, by dokonać najwłaściwszej decyzji. Co powinieneś zweryfikować zanim powierzysz swój projekt osobom trzecim?

Zweryfikuj portfolio i własne wymagania

Najważniejszym elementem podczas wyboru wykonawcy jest postawienie im wymagań oraz oczekiwań. Pamiętaj, że to twój pomysł i sam najlepiej wiesz, jak całość powinna funkcjonować i jakie założenia ma spełniać, dlatego warto jest wszystko podsumować, a następnie przesłać do potencjalnego wykonawcy. Nie idź z pomysłem w głowie, sporządź odpowiednią dokumentację pożądanego produktu. Przygotuj się na wszelkie spotkania i przygotuj makietę np. w Excelu, będzie to najbardziej przejrzysta i czytelna forma tego, co chcesz przekazać swojemu przyszłemu zespołowi. Sprawdź wiarygodność i doświadczenie we wcześniejszych zamówieniach, nie bój się poprosić o odniesienie do poprzednich projektów, nad którymi pracowali – warto je sprawdzić. Jeśli działają one bez zarzutu to zapewne jesteś w dobrych rękach.

Umiejętności komunikacyjne zespołu

Kluczem do opracowania udanego projektu aplikacji internetowej jest nawiązywanie relacji między tobą a potencjalnym wykonawcą. Podczas projektu pojawią się wątpliwości, modyfikacje, zmiany. Ty i twój zespół powinniście być po tej samej stronie, dlatego upewnij się, że nadajecie na tych samych falach i zależy wam tak samo na powodzeniu zlecenia. Kolejnym pytaniem, które może przyjść ci do głowy jest: freelancer czy agencja

Odpowiedź na to jest trudna, jednak najbezpieczniejszym wyborem jest opcja druga z kilku powodów – agencje będą podążać za warunkami wyznaczonymi w umowie, a jeśli tobie nie spodoba się praca któregoś z członków teamu to zawsze możesz poprosić o jego zmianę.

Jak widzisz, możliwości wyboru podczas realizacji twojego pomysłu aplikacji internetowej jest wiele. Ważne, by decyzja była dokładnie przemyślana i potwierdzona doświadczeniem przyszłego wykonawcy, wtedy wszystko powinno pójść jak z płatka! Software House, który ma doświadczenie również w kwestii promocji i sprzedaży może być dodatkowym atutem. Sprawdź ofertę https://smartbees.pl/uslugi/aplikacje-internetowe

ZOBACZ TEŻ