Co powinien posiadać rozbudowany wideodomofon – funkcje i możliwości otwierania domu

0
Co powinien posiadać rozbudowany wideodomofon - funkcje i możliwości otwierania domu

Podczas budowy i prac wykończeniowych naszego domu, wszystkie decyzje podejmujemy przez pryzmat ostatecznego efektu, który zamierzmy osiągnąć. Dom powinien łączyć maksymalną użyteczność ze stylowym wykończeniem zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Pamiętajmy jednak, że odwiedziny naszego domu rozpoczynają się daleko przed progiem drzwi wejściowych, gdy stojąc przy furtce dzwonimy domofonem. Spróbujmy więc wybrać domofon na miarę tak przemyślanego domu.

Dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?

0
Dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?

O tym, jak ma wyglądać nasz wymarzony kąt decyduje wiele czynników. Jakiej wielkości ma być, z jakich materiałów ma zostać wykonany, czy ma być to dom parterowy czy z poddaszem użytkowym. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy i jakimi środkami dysponujemy. Jeżeli chodzi zaś o projekt, to najprościej jest kupić gotowy. Możemy też postawić na stworzenie własnego, jednak to wiąże się z dużo większymi kosztami, ponieważ architekt musi stworzyć go dla nas indywidualnie od podstaw.

Konto bankowe bez zbędnych opłat

0
Konto bankowe bez zbędnych opłat

Żeby założyć konto osobiste w banku, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Takie konto bez większych przeszkód założymy, siedząc wygodnie na kanapie z laptopem czy smartfonem w ręku. W pierwszej kolejności należy jednak znaleźć odpowiednio konto, które spełni nasze oczekiwania, oraz co równie ważne – będzie pozbawione dodatkowych opłat.

Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę konta bankowego? Tutaj warto wspomagać się różnego rodzaju rankingami kont osobistych, które dostępne są w internecie. Co miesiąc portale skupiające się na tematyce finansowej, prezentują bieżące porównania i zestawienia najtańszych w prowadzeniu kont osobistych. Dzięki temu możemy wybrać takie konto, które nie tylko będzie pozbawione opłat miesięcznych za prowadzenie. Nie będzie również obciążone innymi opłatami jak miesięczna prowizja za kartę płatniczą, przelewy internetowe czy wypłatę gotówki z bankomatu.

Kont osobiste tanie w prowadzeniu

Decydując się na założenie konta, w pierwszej kolejności musimy określić czy będzie to konto wyłącznie dla nas, czy ma to być konto wspólne, z którego będziemy korzystać wspólnie ze współmałżonkiem. Warto to przemyśleć już na samym początku, by później nie pojawiały się niepotrzebne kłótnie o pieniądze w związku. Osobne konta bankowe to bardzo częsty powód kłótni pomiędzy małżonkami.

Nasze poszukiwania konta bankowego powinniśmy zacząć od konta, które nie będzie posiadało opłat miesięcznych za prowadzenie. Jeśli już takie znajdziemy, kolejnym krokiem będzie weryfikacja pozostałych kosztów za dodatkowe usługi w ramach konta. Konkretnie powinniśmy przyjrzeć się kwestiom opłat za:

  • opłata miesięczna/roczna za kartę płatniczą/debetową dołączoną do konta
  • opłaty za przelewy internetowe lub za weryfikację sms
  • prowizja za wypłatę gotówki z bankomatów innych banków
  • opłata za zlecenia stałe

To najważniejsze kwestie, które powinniśmy przeanalizować przed założeniem rachunku bankowego. Mogę dodać, że na rynku bankowym jest przynajmniej kilka ofert kont bankowych, które w większości pozbawione są wspomnianych opłat. Bardzo często bywa również tak, że bank wymaga spełnienia określonych warunków w zamian za udostępnienie nam w pełni darmowego konta. Najczęściej tym warunkiem, który należy spełnić, jest zapewnienie stałych miesięcznych wpływów na konto osobiste. Może to być nasze miesięczne wynagrodzenie przelewane bezpośrednio na konto lub inne wpływy zasilające konto. Z takich środków możemy oczywiście korzystać w dowolnej dla nas chwili. Niektóre banki, potrafią nawet dodatkowo premiować osoby, które wykonają określoną ilość transakcji bezgotówkowych w miesiącu.

Co będzie nam potrzebne do założenia konta osobistego przez internet? Konto osobiste możemy założyć, jeśli posiadamy ukończone 18 lat oraz mamy aktualny dowód osobisty. Zakładając konto osobiste przez internet, umowa o założenie rachunku zostanie nam dostarczona za pośrednictwem firmy kurierskiej. Cały proces wygląda więc podobnie jak przy podpisywaniu umowy o usługi telekomunikacyjne. Kurier przywozi nam ją pod same drzwi, podpisujemy ją, a następnie kurier przekazuje ją drogą powrotną do banku. Chwilę później możemy cieszyć się już aktywnym kontem bankowym, z którego możemy korzystać o każdej porze dnia i nocy.

Artykuł powstał przy współpracy DTS Finance – prawdopodobnie najlepszy serwis gospodarczy w Polsce.

Jak ciekawie pisać o gospodarce?

0
Jak ciekawie pisać o gospodarce?

Najciekawsze blogi o gospodarce bulwersują, szokują lub po prostu przedstawiają ciekawe dane. Każdy bloger kusi czytelników zainteresowanych ekonomią czym innym: akademicką zwięzłością, kontrowersyjnymi poglądami, a nawet złośliwością ocierającą się o wulgarność.

Gdzie się udać z bólem zębów?

0
Gdzie się udać z bólem zębów

Dentysta w Gdyni proponuje profesjonalne i bezbolesne zabiegi po atrakcyjnej cenie. W ofercie jest np. usuwanie ósemek, dość popularny skaling i piaskowanie, wybielanie zębów, protetyka, leczenie kanałowe, stomatologia zachowawcza, laseroterapia, biostymulacja, usługi stomatologiczne czy stomatologia dziecięca.

Gdynia dentysta proponuje również możliwość szybkiego zapisania się na wizytę czy to osobiście, czy też drogą elektroniczną przez internet. W celu zapewnienia sprawnej komunikacji z Państwem w trakcie rejestracji poproszeni będą Państwo o wypełnienie i podpisanie potrzebnego wywiadu medycznego. Rejestracja przebiega szybko, i sprawnie.

Warunki w jakich odbywa się leczenie spełniają wszelkie normy i są dostosowane tak, aby każdy pacjent czuł się dobrze i komfortowo. W klinice są również dwa stanowiska Rtg, oraz mikroskop stomatologiczny. Pracują tu dobrze przygotowani i doświadczeni lekarze ze sporym stażem. Co bardzo ważne kadra systematycznie podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach. Oczywiście w trakcie zabiegów w tej rzetelnej gdyńskiej klinice dba się o wysoki komfort każdego Pacjenta, a swym usposobieniem zjednuje sobie zarówno dzieci, jak i dorosłych

Dentysta Gdynia współpracuje z doświadczonym laboratorium, a wykorzystane materiały stomatologiczne, jak i usługi są objęte gwarancją. Warunkiem otrzymania gwarancji są wizyty kontrolne co 6 miesięcy, w czasie których ma miejsce przegląd stanu uzębienia i ocena higieny jamy ustnej.

W tym rejonie ta klinika dentystyczna jest jedną z lepszych tego typu placówek, często odwiedzanych przez klientów. Szereg nagród zdobytych przez tę klinikę to potwierdzenie ich pełnego profesjonalizmu w leczeniu i niesamowitym podejściu do każdego pacjenta. Gabinet dentysty w Gdyni zaprasza do poznania pełnej oferty na swojej ciekawej i praktycznej stronie internetowej.

Jakie szkolenia dla managerów?

0
Jakie szkolenia dla managerów?

Chcesz skorzystać z profesjonalnego szkolenia dla menadżerów i podnieść swoje kwalifikacje? W dzisiejszych czasach rozwój osobisty jest ważną częścią ludzkiego życia. Ciągle rosnące oczekiwania pracodawców i zmieniający się rynek pracy wymagają doskonalenia swoich umiejętności i kompetencji. W jakie kursy i szkolenia warto inwestować? Skąd wziąć na nie pieniądze?

Czy wszystkie lokaty są tak samo bezpieczne?

0
Czy wszystkie lokaty są tak samo bezpieczne

Osoby rozsądne i zapobiegawcze, kiedy tylko widzą możliwość nadwyżki finansowej starają się pomnożyć swoje oszczędności. Jedną z możliwości jest lokata bankowa. Przy wyborze banku przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na dwa aspekty:

– bezpieczeństwo wypłaty depozytu
– opłacalność lokaty

W przypadku kryterium bezpieczeństwa nasuwa się pytanie, gdzie i jak znaleźć najbezpieczniejsze banki w Polsce?

Instytucją, która stoi na straży stabilności krajowego systemu finansowego poprzez gwarancję depozytów zgromadzonych w bankach i kasach jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Zasady gwarantowania oraz przeprowadzania przymusowej restrukturyzacji instytucji finansowych zagrożonych bankructwem, zostały określone w ustawie z dnia 10 czerwca 2016 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. Zgodnie z tą ustawą BFG obejmuje wszystkie banki krajowe, tzn. mających siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (z wyłączeniem Banku Gospodarstwa Krajowego oraz wszystkie spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe.

Opłacalność lokaty jest uzależniona od wielu parametrów, które w danym momencie są dla depozytariusza najważniejsze tj:

– kwota
– czas trwania
– warunki specjalne dedykowanych stałym lub nowym klientom

Najczęściej decydujemy się na lokaty w banku w którym posiadamy rachunek osobisty. Jako stali klienci często otrzymujemy warunki specjalne korzystniejsze od tych jakie mają do dyspozycji nowi klienci. Nie zawsze jest to jednak regułą i brak wiedzy w tej mierze kosztuje.

Jak wybrać najkorzystniejszą lokatę?

Aby znaleźć i dopasować lokatę do potrzeb depozytariusza niezbędna jest wiedza ogólna dotycząca lokowania oszczędności i znajomość aktualnej oferty banków. Najwygodniejszą, gdyż dostępną w każdym miejscu na świecie i o dowolnej porze jest niezależna porównywarka. Portal Dom Kredytowy to skarbnica wiedzy zarówno dla tych którzy dysponują nadwyżką gotówki jak i zamierzają skorzystać z różnych form kredytowania. Rankingi banków, porównywarka lokat, kalkulator finansowy oraz blog przybliżający tematykę najpopularniejszych zagadnień finansowych znajdą Państwo w poniższym linku domkredytowy.pl

Życie na kredyt – dlaczego coraz chętniej sięgamy po pożyczki ratalne

0
Życie na kredyt – dlaczego coraz chętniej sięgamy po pożyczki ratalne

Statystyki wskazują, że potrzeby konsumpcyjne Polaków ciągle rosną, a zainteresowanie usługami pożyczkowymi utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Sektor pozabankowy rozwija się niezwykle dynamicznie i oferuje klientom szeroki wachlarz usług. Dlaczego tak chętnie korzystamy z ofert pożyczek ratalnych?

Jakie znaczenie dla instytucji pożyczkowej ma zdolność kredytowa wnioskodawcy?

0
Jakie znaczenie dla instytucji pożyczkowej ma zdolność kredytowa wnioskodawcy?

Pożyczki „chwilówki”, jeśli udzielane byłyby wszystkim wnioskującym, bez sprawdzania zdolności kredytowej np. w bazie BIK, to niewątpliwie sektor miałby o dwa lub trzy razy więcej klientów. Jak się jednak okazuje znacznie więcej niż połowa chętnych, którzy zgłaszają się do instytucji pożyczkowych, nie ma możliwości na pożyczkę pozabankową i są odsyłani z kwitkiem. Co wpływa na decyzje o udzieleniu pożyczki pozabankowej i skąd te restrykcje?

Ogniwa fotowoltaiczne

0
Ogniwa fotowoltaiczne

Stosunkowo nowym rozwiązaniem, zyskującym stale popularność jest wykorzystanie paneli fotowoltaicznych. Można je stosować zarówno w gospodarstwie domowym, jak i w różnego rodzaju placówkach przemysłowych czy tak zwanych „farmach słonecznych”. Fotowoltaika zapewnia dostęp do energii elektrycznej nawet, gdy budynek odłączony jest od sieci energetycznej. Przeważnie na instalację fotowoltaiczną składa się wiele paneli, co zapewnia odpowiednią moc. Za pomocą paneli tych można kierować energię do akumulatorów bądź bezpośrednio do sieci, przez licznik dwukierunkowy, co w skali roku mocno odciąża nasze rachunki. Nawet w niektórych wypadkach instalacja taka dodaje walorów wizualnych naszemu gospodarstwu domowemu.

Panele fotowoltaiczne wykonane są najczęściej z krzemu. Jest to technologia droga, jednak mimo wszystko przyjazna środowisku i nieemitująca żadnych zanieczyszczeń. Odpowiedni montaż jest bardzo ważną kwestią, ponieważ może on zniwelować ewentualne straty mocy instalacji. Przykładowo, unikać należy nawet delikatnego zacienienia paneli, które może generować poważne straty w uzysku prądu. Trzeba również pamiętać o tym, by panele słoneczne ustawione były w kierunku południowym; jest to optymalne ustawienie, zwiększające wytwarzanie energii elektrycznej. Zdolność ogniw do uzysku mocy zależy od ich konstrukcji, wykonania i jakości.

Ważną kwestią jest tutaj pogoda, od której to jesteśmy niejako uzależnieni korzystające z tego typu urządzeń. Podczas pochmurnych dni, zimy i nocy, energia uzyskiwana, może być znacznie mniejsza niż na przykład w czerwcu, jednak nadal będziemy w stanie ładować akumulatory. Warto wspomnieć też, iż inwestycja w instalację fotowoltaiczną nie wiąże się tylko z kosztami samych paneli i montażu. Jedną z rzeczy, które w zależności od rozwiązania instalacji może wygenerować dodatkowy koszt, jest falownik, który będzie zamieniał prąd stały (DC) na zmienny (AC) jednak jest on wymagany tylko w wypadku podłączenia instalacji do sieci, co nie jest konieczne.

ZOBACZ TEŻ