Biuro rachunkowe do pomocy w rozliczaniu podatków firmy

0
Biuro rachunkowe do pomocy w rozliczaniu podatków firmy

Podatki są zmorą każdego przedsiębiorcy. Wzbudzają one strach szczególnie wśród młodych przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają przygodę z własnym biznesem. Rodzajów podatków jest bowiem całe mnóstwo. Zaczynając od najbardziej pospolitych i popularnych, takich jak podatek VAT, podatek PIT czy podatek akcyzowy, skończywszy na podatkach takich jak podatek od deszczu lub podatek od darowizny. Jak widać można się w tym nieco pogubić.

Drzwiczki do kominka

0
Drzwiczki do kominka

Kominek to element domu, który nie tylko daje ciepło, ale staje się też centrum ogniska domowego – takim sercem domu. Jeżeli jest odpowiednio zaprojektowany daje domownikom ogromną satysfakcję użytkowania. Czasami jednak właściciele kominków dopiero po jakimś czasie decydują się na zakup dedykowanych drzwiczek albo po prostu chcą mieć je zrobione zupełnie pod siebie i montując kominek instalują w nim jedynie wkład, bez samych drzwiczek ze szkła.

Drzwiczki kominkowe to element nie tylko stanowiący ogromną ozdobę, ale również zapewniający bezpieczeństwo obcowania z ogniem rozpalanym w środku domu. Drzwi do kominka na wymiar powinny być więc wykonywane solidnie i sprzedane wraz z pięcioletnią gwarancją, jaką oferuje rzetelna i sprawdzona firma drzwiczki-kominkowe.pl.

Wspomniana firma wie, co robi, a jej doświadczenie pozwala na wykonywanie drzwiczek najwyższej jakości i maksymalnie estetycznym wyglądzie. Jeżeli więc marzymy o drzwiczkach idealnie dopasowanych do naszych potrzeb nie powinniśmy się dłużej zastanawiać.

Drzwiczki oferowane są w różnych wariantach – nie tylko estetycznych, ale i cenowych. Kształt, wielkość szyby i miejsce wlotu powietrze to tylko niektóre z elementów, na które będziemy mieli wpływ. Nasze drzwiczki kominkowe zostaną wykonane z najwyższej jakości elementów, które pozwolą na bezproblemowy montaż i wieloletnie użytkowanie bez żadnych komplikacji.

Jeżeli posiadamy w domu piec kaflowy to oczywiście również możemy zajrzeć do oferty wspomnianego wyżej sklepu – jeśli tylko podamy obsłudze klienta wymagane przez nich wymiary możemy mieć pewność, że drzwiczki w stu procentach będą spełniały nasze oczekiwania. Nie trudno jest kupić coś gotowego, na szybko i bez zastanowienia. Trudno jest jednak potem to zwrócić lub pogodzić się ze stratą pieniędzy za nieprzemyślany zakup. Drzwiczki kominkowe należy kupić w miejscu sprawdzonym, które oferuje jakość, terminowość, świetny kontakt z klientem i konkurencyjne ceny za swoje rewelacyjne produkty. Dobry producent to podstawa zadowolenia klienta.

Elektrozaczepy do drzwi i okien – sposób na zabezpieczenie zarówno biura, jak i domu

0
Elektrozaczepy do drzwi i okien – sposób na zabezpieczenie zarówno biura, jak i domu

Elektrozaczepy to powszechnie spotykane urządzenia, które w skuteczny sposób zwiększają bezpieczeństwo każdej nieruchomości. Ich działanie jest wyjątkowo proste i opiera się na elektromagnesach. Warto zastosować je zarówno w biurze, jak i w domu czy mieszkaniu.

Jak działa fotowoltaika?

0
Jak działa fotowoltaika

Nasze słońce emituje duże ilości energii, która w części dociera do naszej planety. Jest to energia odnawialna niewyczerpana przynajmniej z ludzkiej perspektywy postrzegania czasu. Fotowoltaika to sposób na pozyskanie energii elektrycznej bezpośrednio z promieni słonecznych. Służą do tego panele słoneczne, które zamieniają energię słońca, promieni słonecznych na napięcie stałe, które można dowolnie wykorzystywać do zasilania odbiorników elektrycznych. Aktualna technologia pozwala na uzyskanie rocznie średnio 1000kWh z 1kWp zainstalowanej mocy paneli słonecznych. Nie jest to wynik imponujący ale jest on na tyle wysoki, że ludzkość może pozyskiwać w ten sposób energię i robi się ona coraz bardziej znacząca na rynku ogólnoświatowym.

Energia ze słońca jest energią czystą i odnawialną. Nie niesie ze sobą żadnego zanieczyszczenia ani emisji szkodliwego dwutlenku węgla. Nie potrzebuje również zasobów, które musi spalać tak jak w przypadku np elektrowni węglowej gdzie paliwem jest węgiel. Istotnym czynnikiem jest również trwałość instalacji fotowoltaicznej, która szacowana jest nawet na 25 lat oraz minimalne koszta obsługi. Kraje takie jak Hiszpania, Grecja, Niemcy czy Chiny inwestują w technologię fotowoltaiczne w najwyższym stopniu co skutkuje spadkami cen energii elektrycznej, zmniejszeniem emisji gazów cieplarnianych oraz uzależnieniem od paliw kopalnych.

Panele słoneczne rodzaje

Na tą chwile rozróżniamy dwa rodzaje paneli słonecznych. Są nimi konstrukcję polikrystaliczne oraz monokrystaliczne. Mają wspólną cechę czyli wielkości ok 1.6m x 1m oraz konstrukcję a więc materiał foto-czuły zamknięty jest za hartowanym szkłem na podkładzie kompozytowym i umieszczony w aluminiowej ramie umożliwiającej montaż modułów na dachu lub na gruncie w specjalistycznym systemie montażowym.

Panele polikrystaliczne mają charakterystyczny kolor niebieski oraz ogniwa fotowoltaiczne kwadratowe, wynika to z procesu produkcji. Sprawność ogniw fotowoltaicznych w zależności od producenta waha się w granicach 13%-16%. Natomiast panele monokrystaliczne posiadają ogniwa słoneczne czarne o kształcie kwadratu ze ściętymi rogami. Tego typu konstrukcja osiąga sprawność od 17% do nawet 21%. Sprawność panela słonecznego oznacza jak dużą moc można uzyskać z 1m3 instalacji fotowoltaicznej.

Panele słoneczne rodzaje

Jeżeli budujemy prostą instalację na działkę z jednym bądź dwoma panelami słonecznymi nie ma większego znaczenia jakiej technologii użyjemy. Jeżeli jednak budujemy dużą instalację sieciową i chcemy pokryć cały dach a przy okazji uzyskać jak największa moc instalacji fotowoltaicznej wtedy zdecydowanie bardziej warto jest wybrać panele słoneczne o konstrukcji monokrystalicznej.

Elektrownie fotowoltaiczne z akumulatorem

Jednym z rodzajów instalacji elektrowni słonecznych – fotowoltaicznych są systemy akumulatorowe. Zasada działania ich jest bardzo prosta. Panel słoneczny podłączony do regulatora ładowania generuję energię elektryczną z promieni słonecznych. Energia fotowoltaiczna przekazywana jest za pośrednictwem regulatora ładowania do akumulatora żelowego, który gromadzi ładunki elektryczne by móc je wykorzystać w późniejszym okresie np dniu bez słonecznym lub nocą. Regulator ładowania zapewnia poprawną charakterystykę ładowania oraz rozładowania akumulatora.

W ten sposób zgromadzoną energię elektryczną możemy odbierać na dwa sposoby. Pierwszy za pośrednictwem regulatora napięcia poprzez wyjście LOAD. Jest to napięcie stałe 12V lub 24V a także 48V w zależności od rodzaju instalacji fotowoltaicznej. Drugi sposób to podpięcie przetwornicy napięcia bezpośrednio do akumulatora, która zamienia energię elektryczną w  postaci napięcia stałego na prąd przemienny o napięciu 230V taki jak w gniazdku elektrycznym. Tego rodzaju rozwiązania stosowane są na łodziach w kameprach, domkach letniskowych i holenderskich oraz wszędzie tam gdzie dostęp do prądu jest utrudniony.

Fotowoltaika

Elektrownie fotowoltaiczne bez akumulatora

Są nimi wszystkie te instalacje, które nie posiadają akumulatora a są podłączone bezpośrednio do sieci energetycznej i umożliwiają przesył energii z fotowoltaiki bezpośrednio do sieci elektrycznej. Tu forma działania jest podobna panele słoneczne przesyłają wyprodukowaną energię elektryczną do falownika a z falownika odbiorca może korzystać z energii na bieżąco. Jeżeli jednak odbiorca nie jest w stanie odebrać całej produkcji z elektrowni fotowoltaicznej energia będzie automatycznie gromadzona – magazynowana w sieci elektrycznej. W późniejszym okresie możliwy będzie odbiór wysyłanej energii elektrycznej w stosunku 0.8 lub 0.7 kWh za 1kWh wysłaną do sieci w zależności od wielkości instalacji fotowoltaicznej.

Faktury VAT z prostym programem

0
Faktury VAT z prostym programem

Jesteś przedsiębiorcom i potrzebujesz wystawiać faktury VAT? Z pewnością przyda ci się dobry program do fakturowania, który w tym pomoże. Poszukaliśmy narzędzia uniwersalnego i w pełni funkcjonalnego.

Uraz psychiczny po wypadku

0
Uraz psychiczny po wypadku

Wypadek samochodowy niesie ze sobą nie tylko obrażenia fizyczne, lecz także często straty w sferze emocjonalnej, które nie leczone mogą pozostawić trwały ślad w naszej psychice.

Dlaczego warto nosić buty piankowe nad wodą?

0
Dlaczego warto nosić buty piankowe nad wodą

Wybierając się nad morze, czy jezioro nie zastanawiamy się zbytnio czy założyć buty piankowe. A warto byłoby poświęcić nieco czasu naszym stopom, dla własnej wygody i bezpieczeństwa.

Jak znaleźć (prawdziwe) wakacje Last Minute?

0
Jak znaleźć (prawdziwe) wakacje Last Minute?

Koniec sezonu urlopowego to idealny moment na tani wyjazd i tymczasową ucieczkę od ponurej, przygnębiającej jesieni. Jednym z najpopularniejszych haseł promocyjnych, dołączanym do ofert niczym przymiotnik, jest określenie „Last Minute”, czyli „na ostatnią chwilę”. Z założenia powinna być ona tańsza niż inne oferty. Warto pamiętać, że spora część reklamowanych w ten sposób wycieczek nie jest wcale tam bardzo korzystna cenowo. W jaki sposób szukać wymarzonego urlopu, by mieć pewność, że naprawdę trafiliśmy na dobry Last Minute?

Czym jest oferta Last Minute?

Wielu urlopowiczów traktuje pojęcie obniżki i Last Minute tożsamo. Podobnie jak spora część pracowników biur podróży. Trudno jednak posądzać ich o nieznajomość tego zagadnienia. Poszukując prawdziwego wyjazdu w ostatniej chwili, należy wystrzegać się biur podróży, które zaproponują Ci „niezwykle atrakcyjne Last Minute z dwumiesięcznym wyprzedzeniem”. Oczywiście, nie oznacza to, że zaproponowany wyjazd nie jest atrakcyjny cenowo – nie ma jednak nic wspólnego z prawdziwą definicją Last Minute.

Za wycieczkę Last Minute uznaje się oferty, które pojawiają się do kilku dni przed planowanym odlotem lub wyjazdem. Promocja taka powstaje w wyniku odstąpienia od umowy klientów danego biura podróży lub gdy nie został wyprzedany komplet miejsc w czarterowanym samolocie bądź hotelu. Jeśli firma pokryła zawczasu należności związane z rezerwacją miejsc bądź transportem, brak kompletu zainteresowanych oznaczałby stratę finansową – biuro podróży decyduje się wówczas na obniżenie marży na ofercie, by wyprzedać wszystkie miejsca.

trafić na ofertę Last Minute

Kiedy najłatwiej trafić na ofertę Last Minute?

Nie istnieją sztywne ramy czasowe, w których bez trudu zapewnisz sobie korzystny urlop na ostatnią chwilę. Szanse na ofertę Last Minute spadają latem. Jest to jedyny (poza feriami) okres, kiedy rodziny mogą wylecieć w komplecie, przez co ilość wolnych miejsc zauważalnie spada. Podobną zależność można zaobserwować w okolicach świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku czy majówki, kiedy wystarczy wziąć zaledwie kilka dni wolnych, aby odczuwalnie wydłużyć swój urlop.

Jeśli chcesz sprawdzić czy naprawdę trafiłeś na dobrą cenę – porównaj kilka różnych ofert. Zwróć uwagę czy zapewniają świadczenia podobnych kategorii. Możesz też sprawdzić dane historyczne – ile podobna oferta kosztowałaby w szczycie sezonu. Jeśli tyle samo – prawdopodobnie jest „Last Minute” tylko z nazwy.

Aby wyjechać na ekspresowe wakacje, niezbędna może okazać się ekspresowa pożyczka, którą będziesz mógł spłacić w dogodnych, elastycznych ratach. Warto zainteresować się zwłaszcza firmami, które oferują zobowiązania długoterminowe, takie jak TAKTO Finanse. Ekspresowa pożyczka może być rozłożona na dogodne 36 rat, dzięki czemu bez trudu dopasujesz jej wysokość do swej płynności finansowej. Zaufaj wiarygodnemu pożyczkodawcy i przekonaj się, że ekspresowa pożyczka może być bezpieczna i prosta.

Zakup mieszkania w Warszawie

0
Zakup mieszkania w Warszawie

Rynek nieruchomości w stolicy naszego kraju stanowi wyjątkowy przykład połączenia dwóch wyraźnych tendencji: ekspansywnego rozwoju jakości nowopowstających oraz odnowionych mieszkań oraz rosnącego zapotrzebowania Warszawiaków na znalezienie własnych czterech kątów. Wiele osób przystępując do przeglądania ofert, obawia się, że spośród wszystkich dostępnych lokali żaden nie spełni ich oczekiwań tak finansowych, jak i jakościowych. Jest to podejście błędne i niepotrzebnie zakładające zły scenariusz. W rzeczywistości bowiem, poruszając się na rynku nieruchomości, nie musimy być wcale pozbawieni pomocy – tą zaoferować nam pragną pośrednicy w handlu nieruchomości, dysponujący najważniejszymi informacjami: „co, kto i za ile” pragnie sprzedać.

Ceny mieszkań w Warszawie – optymistyczna perspektywa

Osoby przystępujące do poszukiwania swoich czterech kątów w Warszawie mogą odetchnąć z ulgą. W ciągu ostatniego roku ceny nieruchomości mieszkalnych nie uległy znaczącym zmianom względem poprzedniego okresu. Specjaliści oceniają nawet, że tempo wzrostu cen zaczęło wyhamowywać, co stanowi dobrą podstawę do wyciągania optymistycznych wniosków o przyszłości rynku nieruchomości. Wydaje się bowiem, że zmierza on ku powolnej stabilizacji, która z czasem może przerodzić się także w trend odwrotny względem dotychczasowego – nieruchomości bowiem mogą w ciągu kilku następnych lat zacząć tanieć.

Tworzy to niezwykle korzystną perspektywę dla osób przygotowujących się do zakupu nieruchomości mieszkalnej. Jeśli dodamy do tego fakt, że liczba mieszkań oddawanych do użytku każdego roku wzrasta o kilka (ok. 3-7) procent – nie pozostaje nic innego jak przystąpić do przeglądania ofert. Im płynniejszy cenowo rynek nieruchomości, tym większa szansa na znalezienie lokum dopasowanego do naszych indywidualnych potrzeb.

Pośrednicy nieruchomości w Warszawie – dlaczego warto zwrócić się o pomoc?

Aby jednak nie przegapić żadnej potencjalnie interesującej nas oferty, warto zdać się na pomoc zaufanych pośredników. O popularności ich usług świadczy coraz częściej wpisywanie w wyszukiwarkach frazy „pośrednik Warszawa”. Firmy świadczące takie usługi dysponują szczegółowymi informacjami, mogącymi mieć znaczący wpływ na podjęte przez nas decyzje. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że poza podstawowymi danymi – takimi jak metraż danej nieruchomości, jej cena, usytuowanie w segmencie budynku – istotne są także inne właściwości, do których – jako indywidualni klienci – nie zawsze mamy dostęp.

Wśród nich znajduje się kwestia kosztów związanych z utrzymaniem danego mieszkania – nieodłączny element w ocenie każdego lokum. Warto pamiętać, że koszty utrzymania mieszkania w naszym kraju są wyjątkowo niskie – szczególnie na tle innych krajów Unii Europejskiej. Oczywiście, nie jest to powód do bagatelizowania tej kwestii. Wręcz przeciwnie – niski średni koszt utrzymania nieruchomości wskazuje, że właśnie w tym obszarze powinniśmy poszukiwać potencjalnych dodatkowych oszczędności. Fakt ten docenią zarówno konsumenci, którzy pragną dokonać zakupu w oparciu o własne oszczędności, jak i ci, którzy w dokonaniu zakupu wspierają się kredytem hipotecznym. Niskie koszty utrzymania to bowiem przede wszystkim długotrwały i regularny sposób na oszczędzanie pieniędzy. Z całą pewnością – ułatwi nam to spłatę rat kredytu oraz pozwoli cieszyć się pieniędzmi w inny, bardziej atrakcyjny z naszej perspektywy sposób.

3 przydatne gadżety, które warto mieć zawsze pod ręką

0
3 przydatne gadżety, które warto mieć zawsze pod ręką

W XXI wieku smartfon zastępuje mnóstwo gadżetów, które jeszcze do niedawna zajmowały całkiem sporo miejsca w torebce lub plecaku. Nikt nie nosi już ze sobą mini latarek, aparatów cyfrowych, czy też odtwarzaczy MP3. Nie oznacza to jednak, że możemy zupełnie zapomnieć o świecie gadżetów. Fani nowoczesności, mobilności oraz mediów społecznościowych doskonale wiedzą, które gadżety warto zabrać ze sobą z domu.

Bez powerbanku ani rusz!

Każdy bloger, vloger oraz fan mediów społecznościowych na pewno zawsze ma przy sobie powerbank, który pozwoli na stały kontakt ze światem nawet podczas bardzo długiej podróży. Wybierając sprzęt, warto zwrócić uwagę na liczbę i rodzaj gniazd USB, pojemność mierzoną w mAh, a także rozmiar i wagę gadżetu. Zaleca się wybieranie urządzeń wysokiej jakości, które mogą posłużyć nawet przez kilka lat, nie wymagają długiego ładowania oraz nie rozładowują się zbyt szybko.

Powerbank może również być oryginalnym elementem marketingu firmy. Memorabbit.pl umożliwia umieszczenie logo lub nadruku, dzięki czemu marka może zwiększyć swoją rozpoznawalność. Partnerzy biznesowi oraz potencjalni klienci lubią gadżety, które sprawdzą się w codziennym użytkowaniu.

Pendrive dla biznesmenów oraz osób pracujących zdalnie

Pendrive to niezbędny gadżet dla osób, które dużo podróżują, pracują zdalnie, a laptop jest ich nieodłącznym towarzyszem. W domu bez problemu można wydrukować potrzebne dokumenty przy pomocy własnej drukarki, jednak podczas podróży często jedynym rozwiązaniem może być skorzystanie z punktu ksero. Ważne pliki można szybko przekazać przy pomocy pamięci USB, zwłaszcza w przypadku braku dostępu do szybkiego internetu lub dużego rozmiaru plików.

Jednym z najtańszych i najskuteczniejszych chwytów marketingowych jest wręczanie podczas różnego rodzaju akcji promocyjnych praktycznych gadżetów z logo lub nazwą firmy. Zamówienie nawet kilkuset pendrive’ów nie jest bardzo dużym wydatkiem, a zdaniem większości przedsiębiorców może skutecznie przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów oraz pomóc w zbudowaniu pozytywnego wizerunku firmy.

Ładowarka samochodowa dla zmotoryzowanych

Absolutnym hitem ostatnich lat są niewielkich rozmiarów ładowarki samochodowe, do których można podłączyć kabel USB i szybko naładować telefon, tablet lub inne urządzenie z odpowiednim złączem. Gadżet jest bardzo kompaktowy i zmieści się nawet w kieszeni lub małej torebce, co może być ważne dla osób, które korzystają na co dzień z więcej niż jednego pojazdu.

Podczas zakupu ładowarki samochodowej warto zwrócić uwagę na kompatybilność z modelem samochodu oraz posiadanymi urządzeniami. Należy również sprawdzić moc ładowarki, która ma decydujący wpływ na prędkość ładowania. Zaleca się także wybieranie ładowarek wyposażonych w nowoczesne technologie, które pomagają uniknąć przegrzania, przeciążenia oraz innych awarii.

ZOBACZ TEŻ