Ogniwa fotowoltaiczne

0
Ogniwa fotowoltaiczne

Stosunkowo nowym rozwiązaniem, zyskującym stale popularność jest wykorzystanie paneli fotowoltaicznych. Można je stosować zarówno w gospodarstwie domowym, jak i w różnego rodzaju placówkach przemysłowych czy tak zwanych „farmach słonecznych”. Fotowoltaika zapewnia dostęp do energii elektrycznej nawet, gdy budynek odłączony jest od sieci energetycznej. Przeważnie na instalację fotowoltaiczną składa się wiele paneli, co zapewnia odpowiednią moc. Za pomocą paneli tych można kierować energię do akumulatorów bądź bezpośrednio do sieci, przez licznik dwukierunkowy, co w skali roku mocno odciąża nasze rachunki. Nawet w niektórych wypadkach instalacja taka dodaje walorów wizualnych naszemu gospodarstwu domowemu.

Panele fotowoltaiczne wykonane są najczęściej z krzemu. Jest to technologia droga, jednak mimo wszystko przyjazna środowisku i nieemitująca żadnych zanieczyszczeń. Odpowiedni montaż jest bardzo ważną kwestią, ponieważ może on zniwelować ewentualne straty mocy instalacji. Przykładowo, unikać należy nawet delikatnego zacienienia paneli, które może generować poważne straty w uzysku prądu. Trzeba również pamiętać o tym, by panele słoneczne ustawione były w kierunku południowym; jest to optymalne ustawienie, zwiększające wytwarzanie energii elektrycznej. Zdolność ogniw do uzysku mocy zależy od ich konstrukcji, wykonania i jakości.

Ważną kwestią jest tutaj pogoda, od której to jesteśmy niejako uzależnieni korzystające z tego typu urządzeń. Podczas pochmurnych dni, zimy i nocy, energia uzyskiwana, może być znacznie mniejsza niż na przykład w czerwcu, jednak nadal będziemy w stanie ładować akumulatory. Warto wspomnieć też, iż inwestycja w instalację fotowoltaiczną nie wiąże się tylko z kosztami samych paneli i montażu. Jedną z rzeczy, które w zależności od rozwiązania instalacji może wygenerować dodatkowy koszt, jest falownik, który będzie zamieniał prąd stały (DC) na zmienny (AC) jednak jest on wymagany tylko w wypadku podłączenia instalacji do sieci, co nie jest konieczne.

Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem? Poradnik dla dłużników

0
Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem? Poradnik dla dłużników

Już ponad 75 procent Polaków posiada różnego rodzaju długi. Młodzi ludzie kupują na kredyt mieszkania, budują domy, a także dokonują zakupów na raty. Osoby starsze częściej zadłużają się z powodu zbyt niskich emerytur i niemożności opłacenia rachunków w terminie. Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem to e-book, który powinieneś poznać, jeżeli Twoje konto świeci pustkami i wierzyciele upominają się o zwrot zobowiązań.

  1. Z każdych długów można wyjść
  2. Strach złym doradcą
  3. Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – poznaj sprawdzone sposoby na pozbycie się długów

Nierozważne zaciąganie kredytów i pożyczek, życie ponad stan, brak wystarczających dochodów, by zaspokoić codzienne potrzeby – oto najczęstsze powody, przez które Polacy wpadają w spiralę zadłużenia. Rekordziści mają długi o wysokości kilku milionów, natomiast pozostali mają zwykle problemy ze spłatą zobowiązań na kwoty do 20 tysięcy złotych. Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem?

Z każdych długów można wyjść

50 tysięcy, 500 tysięcy, 5 milionów – nieważne, jak wysokie są Twoje długi. Iwona Wendel w e-booku swojego autorstwa udowadnia, że możliwe jest rozpoczęcie nowego życia bez długów w każdej sytuacji. Jej poradnik powstał w oparciu o własne doświadczenia, gdyż Wendel sama zmagała się z wierzycielami i była zadłużona na niemalże pół miliona złotych. Jakie porady przygotowała dla czytelników?

Strach złym doradcą

Iwona Wendel z powodu długów została porzucona przez przyjaciół i rodzinę, dlatego rozumie, jaki stres towarzyszy na co dzień dłużnikom. Setki pism od komornika, wezwań do zapłaty, telefony od windykatorów i wierzycieli były jej codziennością. Przez 10 lat Wendel żyła w strachu i myślała, że już zawsze tak będzie. Okazało się jednak, że strach był złym doradcą, a dzięki podjęciu odpowiednich kroków autorce udało się wyjść z długów. Jakie działania podjęła? O tym przeczytasz w e-booku Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem.

Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – poznaj sprawdzone sposoby na pozbycie się długów

Wendel opracowała autorski program 12 kroków dla dłużników, dzięki któremu każda osoba może zmienić swoje myślenie o zadłużeniu. Cztery arkusze pomagają lepiej zaplanować raty kredytów, sporządzić listę wierzycieli, przeprowadzić inwentaryzację zobowiązań oraz znaleźć motywację do uregulowania sytuacji finansowej. E-book to nie wszystko, co oferuje Iwona Wendel – jeżeli Twoja sytuacja jest bardzo skomplikowana, możesz liczyć na prywatną konsultację u autorki. Zobacz więcej na https://jakwyjsczdlugow.pl/

Lendonraty.pl – bezpieczne pożyczki dla każdego

0
Lendonraty.pl - bezpieczne pożyczki dla każdego

LendonRaty.pl to obecnie jedne z najpopularniejszych pożyczek, z których można skorzystać bez wychodzenia z domu.

  1. Jak zaciągnąć pożyczkę przez internet?
  2. Bezpieczna firma z branży pożyczkowej
  3. Co wyróżnia ofertę Lendonraty.pl?

Z czego jednak wzięło się tak duże zainteresowanie wspomnianą ofertą i czy oferta pożyczek naprawdę jest aż tak atrakcyjna?

Jak zaciągnąć pożyczkę przez internet?

Możliwość wygodnego skorzystania ze wspomnianej pożyczki to niewątpliwie jeden z powodów jej wysokiej popularności. W dowolnym momencie osoba potrzebująca pieniędzy może odwiedzić stronę LendonRaty.pl, gdzie znajdzie prosty w obsłudze kalkulator, który pozwoli szybko obliczyć koszty pożyczki dla podanej przez klienta kwoty. Dzięki temu można od razu sprawdzić, ile wyniosą odsetki w zależności od liczby rat. Określając jednak liczbę miesięcy, podczas których będzie się dokonywało spłaty, warto pomyśleć o tym czy na pewno będzie się dysponowało niezbędną kwotą. Jeżeli ktoś wie, że na przykład nie poradzi sobie z tym, aby co miesiąc płacić kilkaset złotych raty, to powinien pomyśleć nad wydłużeniem okresu spłaty pożyczki, aby obniżyć jej wysokość. Stali klienci firmy mogą nie tylko skorzystać z oferty pożyczenia większej kwoty, ale również rozłożyć ją na dłuższy okres czasu.

Bezpieczna firma z branży pożyczkowej

Nowoczesna strona, kalkulator pożyczkowy oraz łatwość otrzymania pieniędzy przez internet to nie jedyne zalety wspomnianej firmy. Zaufanie wśród polskich klientów pozwoliło jej zdobyć również to, że firma posiada swoje oddziały między innymi w Czechach, Danii, Meksyku, Gruzji oraz Hiszpanii. Tym samym, ze względu na fakt, że jest to znana w wielu krajach marka, klienci mogą bez obaw pożyczać tu nawet większe kwoty.

Co wyróżnia ofertę Lendonraty.pl?

Jasne zasady, przejrzysta oferta oraz wygoda związana z korzystaniem z serwisu umożliwiającego zaciągnięcie pożyczki zdecydowanie wyróżniają ofertę rat Lendon na tle konkurencji. W pozostałych firmach klienci często skarżą się na ukryte opłaty, wysokie odsetki, opóźnienia przy wypłacie pożyczonych pieniędzy oraz inne problemy. Tutaj natomiast tego typu sytuacje nigdy nie mają miejsca, a w przypadku jakichkolwiek pytań można poszukać odpowiedzi w informacjach opublikowanych na stronie lub skontaktować się z jej pracownikami. Ponieważ firma zawsze stawia przede wszystkim na zadowolenie swoich klientów, na pewno uda im się w krótkim czasie otrzymać niezbędną pomoc oraz odpowiedzi na wszystkie pytania. W internecie nie brakuje pozytywnych opinii wystawionych przez klientów, którzy mieli już okazję zaciągnąć tu pożyczkę i byli bardzo zadowoleni z poziomu obsługi.

Firany do salonu czyli modnie i elegancko

0
Firany do salonu czyli modnie i elegancko

Firany do salonu to element dekoracji wnętrza, który tworzy styl całego pomieszczenia. Poprzez odpowiedni dobór, firanki mogą nadać wrażenie nowoczesności, elegancji. Jeżeli z kolei zawiesimy na karniszu firanki niemodne, w odcieniu świadczącym o długoletnim istnieniu, zepsujemy dobre wrażenie wnętrza. Wystrój okien jest niezwykle ważnym elementem aranżacji pomieszczenia, dlatego w przypadku salonu wybór nowoczesnych, gustownych firan jest tak ważny. W jaki sposób dobrać odpowiednie firany do salonu?

Wybierz idealne firany do salonu

Jeżeli w Twoim salonie znajduje się okno tarasowe, dobierz odpowiednią długość firanek, aby wyglądały nowocześnie i gustownie. Firanki do takiego okna nie mogą być zbyt długie, aby nie stwarzać niebezpieczeństwa potknięcia się domowników, ani również zbyt krótkie, wyglądające nieestetycznie. Najlepszą opcją będzie założenie firanek, sięgających około 2 cm ponad podłogę. Nowoczesne firanki coraz rzadziej montowane są na taśmie marszczącej. Zdecydowanie korzystniej prezentują się firanki na metalowych kółkach, na ukrytych szelkach lub tunelu. Szerokość firanek ma duże znaczenie. Ważne, aby firanka odpowiadała proporcjonalnie szerokości okna. Proporcja powinna być dwukrotna w szerokości firanki względem szerokości okna. Jeżeli salon posiada więcej niż jedno okno, najlepszym rozwiązaniem będą nowoczesne, takie same firanki we wszystkich oknach w pomieszczeniu. W przypadku okien niewysokich, najlepiej by firanki sięgały parapetu, chyba że zawieszasz model fantazyjnie dekoracyjny.

Nowoczesne firany w nowoczesnym wnętrzu

Firany nowoczesne do salonu mogą stanowić jego znakomitą ozdobę. Firanki montowane na haczykach, rzepie lub w inny sposób, składające się z co najmniej dwóch części, które spięte fantazyjnie, tworzą zaskakujące, efektowne połączenia, prezentujące się zadziwiająco wewnątrz, ale i od zewnątrz okna. Firanki nowoczesne to również rolety rzymskie, stanowiące kompromis pomiędzy firankami i roletami. Tekstylne rolety rzymskie można regulować na dowolną wysokość, określając ilość światła, która ma znaleźć się w pomieszczeniu. Firany do salonu w postaci rolet rzymskich doskonale prezentują się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Dawniej, firanki żakardowe obfitowały we wzory oraz ozdobne wykończenia materiału, najczęściej w postaci falbanki. Obecnie, nowoczesne firany nie posiadają wzorów, są zazwyczaj białe lub w jasnym odcieniu oraz wykonane z atłasu lub tiulu. Firanki w nowoczesnym wydaniu pełnią głównie funkcje dekoracyjną, nie muszą już chronić przed ciekawskimi spojrzeniami oraz zasłaniać nieestetycznych ram okiennych. Dziś firany do salonu zdobią i eksponują styl okna. Rolety zewnętrzne chronią przed wzrokiem oraz zaciemniają pomieszczenie, gdy zachodzi potrzeba. Dobierając firanki zwróć więc głównie uwagę na styl pomieszczenia oraz wymiary i wysokość okna. Po założeniu upewnij się, że zostały zawieszone estetycznie i z dbałością o symetrię – efekt będzie doskonały.

Artykuł powstały przy współpracy http://i-firany.pl

Nowości na rynku pożyczek

0
Nowości na rynku pożyczek

Rynek pożyczek pozabankowych w Polsce przeżywa dynamiczny rozwój. W ubiegłym roku zarejestrowano ponad 3 miliony umów mikropożyczek. Komisja Nadzoru Finansowego posiada informacje o ponad 400 podmiotach działających na tym rynku. Najważniejszymi cechami wpływającymi na popularność chwilówek są: łatwość w dostępie do środków, brak szczegółowej analizy zdolności kredytowej oraz brak formalności.

Chwilówkę możemy otrzymać bez wychodzenia z domu. Cała procedura odbywa się z wykorzystaniem sieci. Klient loguje się na stronę wybranej firmy, po czym składa odpowiedni wniosek. Po jego rozpatrzeniu środki przelewane są na rachunek bankowy klienta. Na rynku pożyczek występuje też coraz większa konkurencja. Firmy pożyczkowe decydują się na wprowadzenie atrakcyjnych promocji oraz programów lojalnościowych. Warto zainteresować się ofertą hapi pożyczki. Jeżeli ktokolwiek ma problem ze znalezieniem odpowiedniej oferty – powinien skorzystać z internetowej porównywarki, która w czytelny sposób przedstawi oferty wielu firm.

Szybkie pożyczki funkcjonują na polskim rynku już od dwudziestu lat. Przełomowy był rok 2012, kiedy to wprowadzono możliwość zaciągania pożyczki przez internet. Od tej pory ponad połowa umów zawierana jest z wykorzystaniem tego kanału. Chwilówki mają też coraz lepszą opinię. Zdecydowana większość klientów wyraża się pozytywnie o przebiegu transakcji. Ponadto ponad połowa klientów firm pożyczkowych korzysta z ich produktów regularnie.

Chwilówki online są coraz popularniejszym źródłem na finansowanie niespodziewanych wydatków. Przed decyzją o wzięciu pożyczki należy dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową. Pożyczki to produkty przeznaczone dla osób odpowiedzialnych. Największą szansę na terminową spłatę zobowiązania mają osoby, które posiadają stabilne źródło dochodu. Firmy pożyczkowe nie przeprowadzają szczegółowej analizy zdolności kredytowej klienta. Bardzo często rezygnują ze sprawdzeń w bazach dłużników. Oferują też pożyczki dla osób zadłużonych oraz pożyczki dla firm.

Więcej o chwilówkach dowiesz się na stronie https://www.czerwona-skarbonka.pl/

Rzetelne biuro rachunkowe

0
Rzetelne biuro rachunkowe

Bardzo dużo osób szuka porządnego biura księgowego, ponieważ nie każdy z nas jest w stanie poradzić sobie z prowadzeniem firmy oraz księgowością w firmie. Na rynku jest mnóstwo biur, które oferują usługi księgowe ale wiadomo, że nie każda jest dobra. Dlatego tak ważne jest to aby znaleźć jak najlepszą firmę, z której usług naprawdę warto skorzystać.

W ostatnim czasie szukałem jakiegoś dobrego biura, które posiadałoby usługi księgowe oraz rachunkowe. Do gustu przypadło mi biuro rachunkowe Poznań, które możecie odwiedzić wchodząc na ich stronę internetową bilans.poznan.pl. Jest to kancelaria doradców podatkowych, która świadczy szeroki zakres usług związanych z księgowością i doradztwem podatkowym. Jak każdy z nas wie, Poznań to naprawdę duże miasto, więc firmy, które w nim działają,  oferują usługi na naprawdę wysokim poziomie. W ich biurze pracują sami wykwalifikowani i certyfikowani specjaliści w dziedzinie księgowości oraz rachunkowości co zachęca do skorzystania z ich ofert. Usługi, które oferuje właśnie te biuro rachunkowe Poznań, dostępne są dla każdej firmy niezależnie od tego jaka forma działalności jest prowadzona i bez względu na to na jakim etapie rozwojowym jest nasza firma. Do każdego klienta podchodzą indywidualnie, wysłuchają co masz do powiedzenia, jaką masz wizje swojej działalności, na czym miałaby polegać i jak miałaby wyglądać, a następnie przedstawią Ci ofertę abyś wiedział co masz zrobić w danej sytuacji. Pomogą rozwiązać Ci problem i bardzo chętnie nawiążą z Tobą współpracę na dłuższy okres. Warto wspomnieć też o tym, że posiadają certyfikaty Ministerstwa Finansów co świadczy o naprawdę wysokiej jakości oferowanych usług. W swoich ofertach księgowych posiadają między innymi rozliczanie dotacji z Unii Europejskiej, rozliczanie dotacji z Urzędu Pracy, czy też pomoc w organizowaniu i dopełnianiu formalności dotyczących kredytu i leasingu. Działają szybko, fachowo i rzetelnie co jest rzadko spotykane. Nie każde biuro potrafi zrobić coś szybko i dokładnie, ale tu spotykamy się z ogromnym doświadczeniem, więc bez problemu zrobią wszystko tak jak należy. Stale poszerzają zakres świadczonych usług, ponieważ starają się zadowolić klienta w stu procentach. Posiadają również między innymi oferty typu: zakładanie spółek w KRS, przekształcanie spółek, audyt podatkowy, dokumentacja cen transferowych czy też rozliczenia w systemie MOSS. Nie spotkałem innej firmy, która posiadałaby tyle ofert, dlatego też ogromny plus dla tej firmy. Można załatwić praktycznie wszystko w jednym miejscu, ponieważ posiadają tak wiele usług.

Ciekawą sprawą jest to, że każdy klient posiada swojego opiekuna, więc w razie potrzeby wystarczy do niego zadzwonić aby szybko rozwiązać problem. Siedziba znajduje się w Poznaniu, ale biuro udzieli pomocy również osobom z innych miast, a nawet zza granicy, ponieważ posługują się językiem niemieckim oraz angielskim. Jeśli chodzi o cenę za świadczone usługi to wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Musimy przedstawić czego oczekujemy od biura, a oni na tej podstawie ustalą nam miesięczne koszty za daną usługę.

Takie biuro rachunkowe Poznań od lat zajmuje się profesjonalnym doradztwem podatkowo – rachunkowym, więc uważam, że tej firmie naprawdę warto zaufać. Dlatego też jeśli szukasz sprawdzonego i doświadczonego biura rachunkowego w Poznaniu to umów się na spotkanie właśnie z nimi. Według mnie nie znajdziesz drugiej tak doświadczonej firmy w zakresie księgowości oraz rachunkowości, w której załatwić można niemal wszystko.

Komputer Dell Inspiron – połączenie komputera z monitorem

0
Komputer Dell Inspiron - połączenie komputera z monitorem

Komputer Dell Inspiron to doskonały przykład urządzenia typu all in one – zamiast ograniczać miejsce przy biurku stacją roboczą i monitorem, wystarczy postawić na nim monitor, w którym…. znajdują się wszystkie podzespoły. Jest to zatem nie tylko idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie minimalizm, ale też prostotę i funkcjonalność.

O ile jeszcze kilka lat temu zakup komputerów all in one wiązał się ze sporymi wydatkami, na które nie każdy klient mógł sobie pozwolić, to obecnie ich ceny są na bardzo przystępnym poziomie. Tym samym klienci chętnie wybierają je zarówno na potrzeby prywatne jak i wtedy, gdy potrzebny jest dobry komputer do pracy.

Czy warto kupić komputer w monitorze?

Nowoczesny komputer w monitorze zajmuje bardzo niewiele miejsca. Użytkownik nie musi się martwić skomplikowaną konfiguracją, gdyż – podobnie jak w przypadku laptopów – wszystko tak naprawdę ogranicza się jedynie do uruchomienia sprzętu. W przeciwieństwie jednak do wspomnianych komputerów przenośnych, ceny takich sprzętów jak Dell Inspiron są dużo bardziej przystępne. Dodatkowo nowoczesny PC oferowany w takiej formie jest bardzo wydajny, dzięki czemu sprawdzi się nie tylko do zwykłej pracy biurowej, ale również gier czy też uruchamiania bardziej zaawansowanych aplikacji. Zróżnicowana oferta takich jednostek może jednak utrudnić zakupy mniej zorientowanym w sprzęcie użytkownikom. Na szczęście zawsze mogą kupić jedną ze sprawdzonych konfiguracji sprzętowych. Jedną z popularniejszych jest Komputer Dell Inspiron AIO 3277 21,5”, który można obecnie zamówić w sklepie internetowym w bardzo dobrej cenie. Komputer wyposażony został w bardzo pojemny dysk twardy, wydajny procesor oraz odpowiednią ilość interfejsów, które umożliwią podłączenie wszystkich wykorzystywanych na co dzień akcesoriów.

Niezawodne rozwiązania marki Dell

Amerykańska marka Dell od wielu lat kojarzona jest z niezawodnym sprzętem komputerowym o bardzo dobrych parametrach. Nie bez powodu zarówno firmy jak i użytkownicy prywatni często stawiają na serię Dell OptiPlex lub inne rozwiązania wspomnianego producenta. Jednostka stacjonarna z tej serii to tak naprawdę w pełni kompletny sprzęt, który od razu po podłączeniu i uruchomieniu umożliwia komfortową pracę lub zabawę. Ekran o przekątnej 21,5 cali idealnie sprawdzi się również do oglądania filmów, a brak konieczności zakupu dodatkowych elementów wyposażenia – gdzie najczęściej duży wydatek stanowi sam monitor – sprawia, że cena za Komputer Dell OptiPlex 5260 AIO 21,5” jest bardzo przystępna. Jeżeli chodzi o interfejsy, to komputer wyposażono w kilka nowoczesnych portów USB, złącze DisplayPort, wyjście liniowe oraz RJ-45. Użytkownicy tego typu sprzętów przyznają, że wygoda związana z ich używaniem jest nieporównywalna z tradycyjnymi komputerami. Łatwiej się również korzysta takiego komputera podczas wielogodzinnej pracy niż miałoby to miejsce w przypadku laptopa, gdyż jakość jego wykonania jest na najwyższym poziomie. Atrakcyjna cena oraz nowoczesny design sprawiają, że trudno o lepszy komputer do domu.

Sprawdzone sklepy ze sprzętem komputerowym

Obecnie komputery typu all in one marki Dell można znaleźć w wielu sklepach, jednak nie wszyscy sprzedawcy oferują je w atrakcyjnych cenach. Zanim więc ktoś zdecyduje się na zakup, warto sprawdzić aktualną ofertę w sklepie internetowym Gigam.pl, gdzie zazwyczaj można liczyć na dużo lepsze ceny. Dodatkowo, klienci nigdy nie skarżą się na problemy z gwarancją i mogą zawsze liczyć na profesjonalną pomoc sprzedawców.

Szkolenia antykorupcyjne – co powinno się wiedzieć o ustawie o jawności życia publicznego?

0
Szkolenia antykorupcyjne - co powinno się wiedzieć o ustawie o jawności życia publicznego?

Wejście ustawy o jawności życia publicznego nakłada nowe obowiązki na wiele grup. Głównym celem wprowadzenia nowych przepisów jest ochrona przed korupcją i zmniejszenie liczby urzędników oraz przedsiębiorców, którzy stosują nieuczciwe praktyki. Szkolenia antykorupcyjne przybliżają różne zagadnienia związane z wprowadzeniem ustawy.

  1. Jakie obowiązki wynikają z ustawy o jawności życia publicznego?
  2. Szkolenia antykorupcyjne wyjaśniają wątpliwości

Szkolenie compliance wyjaśniają, jakie zmiany czekają przedsiębiorców wraz z wejściem nowych przepisów w życie. Niedostosowanie się do zmian w prawie wiąże się z poważnymi konsekwencjami, dlatego dzięki uczestnictwu w szkoleniu, przedsiębiorca zmniejsza ryzyko, że jego firma zostanie oskarżona o korupcję.

Jakie obowiązki wynikają z ustawy o jawności życia publicznego?

Wraz z wejściem ustawy zmienią się zasady dostępu do informacji publicznej, dlatego przedsiębiorcy będą zobowiązani między innymi do prowadzenia rejestru umów cywilnoprawnych na kwoty od 2 tysięcy złotych. Ponadto obowiązek składania oświadczeń majątkowych będzie dotyczył nawet 1 500 000 osób w całym kraju. Kluczowe znaczenie mają jednak obowiązki, które zostaną nałożone na przedsiębiorców, w tym tych, którzy działają w sektorze prywatnym. To właśnie do nich kierowane jest compliance szkolenie antykorupcyjne. Udział w nim powinni wziąć przede wszystkim właściciele podmiotów, które zaliczają się do grupy średnich i dużych przedsiębiorstw (około 20 tysięcy firm w całym kraju).

Szkolenia antykorupcyjne wyjaśniają wątpliwości

Dzięki szkoleniom antykorupcyjnym, wszyscy uczestnicy zyskają odpowiedzi na wiele nurtujących pytań związanych z ustawą. Jej celem jest ograniczenie korupcji w różnych instytucjach i przedsiębiorstwach, a także wdrożenie szeregu zmian, które pozwolą na szybsze wykrywanie przestępstwa. W trakcie szkolenia antykorupcyjnego przedsiębiorcy dowiedzą się między innymi, jak stworzyć system przeciwdziałania i reagowania na naganne praktyki. W firmach pojawi się kodeks antykorupcyjny, a także wykaz procedur związanych z otrzymywanie prezentów – szkolenia antykorupcyjne wyjaśniają obie kwestie.

Jeżeli przedsiębiorca nie wywiążę się z nałożonych na niego obowiązków w ciągu 6 miesięcy od wejścia w życie ustawy, zostanie ukarany. Karana będzie również pozorność procedur, polegająca na ich rzekomym stosowaniu. Nałożone sankcje mogą być oparte zarówno o przepisy ustawy, jak i o Kodeks karny – nałożona kara wyniesie nawet do 10 milionów złotych. Tak wysoka kara może doprowadzić do upadku przedsiębiorstwa, dlatego wskazane jest przeszkolenie wszystkich narażonych na korupcję osób w firmie.

Wolny czas dla Polaka

Wolny czas dla Polaka

Nie ważne, czy mamy urlop, L4, czy jesteśmy już na emeryturze – zawsze znajdujemy coś do roboty. Często bierzemy urlop nie po to, by wypocząć, ale np. po to, by poświęcić cały ten czas na remont mieszkania czy złapać dorywczą, dobrze płatną pracę…

Co jednak faktycznie Polacy robią w wolnym czasie?

Co robią Polacy w wolnych chwilach?

(jeśli w ogóle takie mają? Bo my przecież jesteśmy takim zapracowanym krajem…).

Mimo kryzysu jaki panuje w Polsce, nasze życie kulturalne i towarzyskie wciąż jest bogate – i według badań – z roku na rok coraz bogatsze.

Dla Nas to logiczne – jeśli nie stać nas na wyjazd na wakacje czy urlop, spędzamy czas ze znajomymi – na piwie, na spacerze, na wycieczce rowerowej.

Według badań, w zeszłym roku najwięcej czasu Polacy spędzili na koncertach i wystawach. Przybyło też uczestników imprez sportowych – za to „na łeb, na szyję” poleciała liczba czytanych przez nas książek. No cóż. Takie czasy…

Wyobrażacie sobie wydawać na książki (jedną sztukę!) między 30 a 50 (a nawet więcej) złotych?

Dziś jeśli książka nie jest dostępna on-line – po prostu olewamy jej kupno, chyba, że chcemy ją komuś podarować w prezencie.

Sami ankietowani uważają, że książki są zbyt drogie, by je kupować – czytają więc ich więcej w sieci. Zaś do biblioteki zwyczajnie nie mają czasu chodzić, albo nie ma tam takich tytułów, które mogły by ich zainteresować. Trzeba przyznać, że w bibliotekach pojawia się mało nowości.

Raczej dostępne są stare książki, poradniki, dokumentacje, gazety.

Niestety. W dzisiejszych czasach Polacy (zresztą nie tylko) praktycznie wszystko przeliczają na pieniądze. Czy wyjazd na urlop bądź wakacje się opłaca, czy pójście na imprezę się opłaca – co wyjdzie taniej… Tacy już jesteśmy i tacy pewnie zostaniemy – będziemy taką mentalność przekazywać z pokolenia na pokolenie.

Przykro przyznać, ale według innych ankiet, wychodzi na to, że statyczny Polak w trakcie urlopu robi remont mieszkania, a nie wypoczywa na wakacjach z prawdziwego zdarzenia – a szkoda. W Polsce jest tyle pięknych miejsc, które możemy odwiedzić za naprawdę niewielkie pieniądze. Nie musimy wyjeżdżać za granicę, by dobrze się bawić i podziwiać widoki.

7 grzechów głównych Polaka na urlopie

Kiedy już uda się Polakowi wyjechać na wakacje podczas swojego urlopu… Jego zachowanie daje wiele do życzenia. Oczywiście nie mówimy tutaj o każdym – ale niestety… przynajmniej co drugim Polaku – buraku.

1.Jeśli wyjechał na wakacje za granicę, wszystko przelicza na złotówki i oburza się, że za piwo płaci 15zł…

2.Śmieci – gdzie popadnie!

3.Wiecznie narzeka i wszystko krytykuje – nie ważne czy to pod nosem, czy mówi o tym otwarcie do obsługi hotelowej, kelnera w restauracji, barmana, czy znajomego, z którym wyjechał na urlop.

4.Nieumiarkowanie w piciu i jedzeniu – haha! W niektórych przypadkach nie trzeba wyjeżdżać na urlop by widzieć jak Polak „przegina”.

5.Nieustanne wkurw…. na pogodę, na barmana, na jedzenie, na zimną wodę, na gorący piasek, na deszcz, na brak deszczu, na zbyt miękkie łóżko, na zbyt wolno jadącą windę, na zbyt długą kolejkę… bla bla bla…

6.Niechęć do rozmowy z obcokrajowcem w jego rodzimym języku. Tu chyba nic nie trzeba tłumaczyć?

7.Naśmiewanie się ze swoich rodaków… Niestety. Kiedy tylko zauważycie Polaka w tym samym hotelu, w którym jesteście zakwaterowani… Sami przyznajcie. Choć raz musieliście powiedzieć, albo choć pomyśleć coś durnego i bezczelnego na jego temat.

Zobacz również

Kilka informacji na temat zwrotu podatku w Bydgoszczy

0
Kilka informacji na temat zwrotu podatku w Bydgoszczy

Rozliczanie PITów to konieczność, w przypadku każdej osoby zatrudnionej formalnie. To właśnie dlatego tematem dzisiejszego artykułu będzie zwrot podatku. Bydgoszcz to miasto, w którym bardzo duża część społeczności zatrudniona jest na rozmaitych umowach. Niezależnie od tego, czy są to umowy cywilno-prawne, zlecenia, czy o dzieło. W każdym z tych przypadków pracodawca lub osoba zlecająca, zobowiązana jest do odprowadzenia podatku dochodowego. Następnie przychodzi okres rozliczeń, w którym musi ona wysłać pracownikom PIT, a ci są zobowiązani, by rozliczyć go w odpowiedni sposób w swoim urzędzie skarbowym.

Jak dobrze rozliczyć PIT?

Pojawia się pytanie, jak prawidłowo przejść przez proces zwrotu podatku. Bydgoszcz posiada swój własny Urząd Skarbowy i to właśnie do niego powinniśmy kierować wszelkie dokumenty. Obecnie rozliczanie PITa jest dużo łatwiejsze, ponieważ istnieją specjalne systemy elektroniczne, które umożliwiają wykonanie takiej czynności bez wychodzenia w domu. Ważne jest również to, że specjalny kreator prowadzi nas bezproblemowo przez cały ten proces. Jeżeli są osoby, które wolą jednak obstawać przy tradycyjnych formach rozliczania się w instytucjach finansowych, to w urzędach skarbowych w konkretnych terminach otwierane są dodatkowe stanowiska, w których można przeprowadzić zwrot podatku. Bydgoszcz to miasto, które zachęca swoich obywateli do pracy normowanej umowami prawnymi, ponieważ taka forma pracy to szereg korzyści, jak również dostęp do świadczeń zdrowotnych, ubezpieczenia, czy innych benefitów, które oferuje pracodawca. Warto również wspomnieć, że zwrot podatku dotyczy tylko i wyłącznie takich osób. Jeżeli pracujemy „na czarno”, nie ma co liczyć, że od naszego wynagrodzenie odprowadzane są jakiekolwiek składaki.

Jak wygląda to od strony formalnej?

Termin składania pitów zarówno przez pracodawców, jak i pracowników jest ściśle określony przez polskie prawo finansowe, a osoby zatrudnione zobligowane przez dotrzymanie. Warto również wspomnieć, że wszelkie przekłamania to poważne przestępstwo, które może nawet poskutkować pozbawieniem wolności. Warto zatem dotrzymywać terminów i dopełnić formalności, aby dobrze przeprowadzić proces zwrotu podatku. Bydgoszcz to miasto, w którym znajdziemy wiele instytucji księgowych i kancelarii prawnych, które pomogą poradzić sobie z wszelkimi formalnościami. W przypadku, gdy rozliczamy PIT jako osoba prywatna, z pewnością będzie to proces dosyć łatwy, jednak jeżeli mamy do czynienia z działalnością gospodarczą lub bardziej zaawansowanymi strukturami firmowymi, warto zatrudnić odpowiednią firmę, która posiada kwalifikacje do takiej pracy i zadba o to, aby wszystko przebiegało jak należy.

ZOBACZ TEŻ