Drukarki są szczególnie przydatne, gdy są wykorzystywane do celów związanych z pracą czy nauką. Powszechnie uważa się jednak, że są drogie w utrzymaniu. W praktyce nie musi wcale tak być. Podpowiadamy, gdzie można taniej kupować cartridge do drukarki!

Studiujesz lub się dokształcasz? Prowadzisz home office? A może masz własną, małą firmę? Jeśli na co dzień sporo drukujesz w związku z pracą czy nauką, doskonale wiesz, jak drogie może być jej utrzymanie. Dowiedz się, w jaki sposób możesz wydawać mniej na cartridge do drukarki!

Ile kosztują cartridge do drukarki?

Cena cartridgów do drukarki zależy od ich rodzaju, pojemności oraz oczywiście producenta. Tonery średnio kosztują ok. 200 zł przy wydajności ok. 1000 stron, a tusze – ok. 60 zł za 200 stron. Jeśli chce się drukować tylko w czerni i bieli, wystarczy kupić jeden wkład. Gdy zaś korzysta się z kolorów, do drukarek laserowych należy nabyć aż cztery tonery z drukarskiej palety CMYK – Cyjan (jasnoniebieski), Magenta (intensywny róż), Yellow (słoneczny żółty) oraz Key Colour (czerń). Modele atramentowe wymagają również trzech dodatkowych wkładów lub tylko jednego (CMY). Ich połączenie gwarantuje uzyskanie szerokiego zakresu barw.

Komplet wkładów może być wydatkiem rzędu 800 zł! Nawet jeśli miałby wystarczyć na cały rok, to duża kwota. Wyłożenie tylu pieniędzy na raz może być dla niektórych sporym obciążeniem. Wystarczy drukować średnio 3 strony dziennie, by musieć kupować wkłady co 12 miesięcy. Osoby uczące się czy pracujące w domu znacznie szybciej wykorzystują wkłady, nawet te o wydajności 1000 stron. Rocznie mogą wydać od 600 do nawet 2400 zł!

Cartridge do drukarki w przeliczeniu okazują się dość kosztowne. Chociaż wydają się bardziej opłacalne, drukowanie z ich wykorzystaniem nadal jest droższe niż np. korzystanie z usług drukarni czy punktu ksero. Koszt wydruku jednej strony jest przynajmniej dwa razy wyższy, ponieważ średnio wynosi 20-40 gr. Do tego trzeba jeszcze doliczyć rachunki za prąd, papier czy ewentualne naprawy sprzętu. Nic dziwnego, że wiele osób szuka sposobu na zmniejszenie wydatków na materiały eksploatacyjne do drukarki.

W jaki sposób można zaoszczędzić na kupnie cartridgów do drukarki?

Cartridge do drukarki można oczywiście kupować na promocjach czy w punktach oferujących sprzedaż na stawkach hurtowych, ale nie zawsze trafi się na korzystne rabaty. Istnieje jednak sposób, który pozwala zmniejszyć wydatki na wkłady nawet o 70%! Ogromną popularnością cieszą się tzw. wkłady zamienne. Są to tusze i tonery dostosowane do konkretnych modeli urządzeń, gwarantujące świetną jakość wydruku. Są całkowicie kompatybilne ze sprzętem, działają bez zarzutu, a przy tym mają większą pojemność i starczają na dłużej. Do tego są nawet kilkukrotnie tańsze! Różnią się tak naprawdę tylko opakowaniem.

Kupno zamiennych cartridgów do drukarki pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie. Większe objętości umożliwiają też rzadsze wymiany, co jest bardzo wygodne. Takie wkłady są więc pod wieloma względami lepsze i bardziej opłacalne.

Skąd zamawiać cartridge do drukarki w dobrej cenie?

W Sieci można znaleźć kilka sprawdzonych serwisów oferujących zamienniki cartridgów do drukarki, jak np. www.tonerpartner.pl. To ważne, by wybierać jedynie zaufane strony. Takie produkty powinny mieć wysoką jakość, a serwisy – intuicyjną obsługę. Dzięki temu można szybko znaleźć odpowiednie wkłady, które będą świetnie się sprawować. Przy okazji często też ma się szansę na m.in. darmową dostawę, korzystne rabaty oraz inne udogodnienia. To zdecydowanie najwygodniejszy i najbardziej opłacalny sposób na to, by kupić cartridge do drukarki!

Drukowanie w domu czy biurze wcale nie musi być drogie. W chwili, gdy koszty zakupu materiałów eksploatacyjnych okazują się zbyt wysokie, warto zdecydować się na zamienne cartridge do drukarki. Przestań przepłacać – możesz drukować nawet kilka razy taniej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here