Czy warto kupić poleasingowy laptop?

0
1107

Zakup nowego laptopa wiąże się często ze sporym wydatkiem. Nieodzownie pojawia się też pytanie: jaki model wybrać? Oczywiście najlepiej gdyby był świetnej jakości, doskonale wyposażony i kosztował niewiele. Wiadomo, że takich okazji można ze świecą szukać. Alternatywą może być zakup używanego laptopa. W tym przypadku jednak jest spora szansa, że jest to sprzęt sprzed wielu lat, mocno wyeksploatowany i tak naprawdę niewiele wart. Co zatem kupić, aby być w pełni usatysfakcjonowanym z zakupu i cieszyć się dobrym sprzętem przynajmniej przez kilka lat?

A może laptop poleasingowy?

Złotym środkiem może być zakup laptopa poleasingowego. Wbrew pozorom może to się okazać nawet lepszym wyjściem niż zakup nowego komputera przenośnego. Laptopy poleasingowe to najczęściej urządzenia odkupione od firm po upłynięciu okresu leasingowego, czyli z reguły po 2-3 latach użytkowania. Laptopy te to w większości po prostu rewelacyjny sprzęt klasy biznesowej, z bardzo wydajnym osprzętem, który może nie jest już najnowszy, ale wystarczający, aby móc pracować na nim komfortowo i bez komplikacji przez długi, długi czas. Korporacyjne laptopy bywają używane sporadycznie, więc nie są mocno eksploatowane, noszą niewielkie ślady użytkowania. Dodatkowo z reguły są to produkty topowych marek wiodących prym w świecie IT, a to daje nam pewność, że nabywamy towar prestiżowy i najwyższej jakości.

Bardzo ważnym aspektem jest też odpowiednie przygotowanie używanego sprzętu do dalszego użytkowania. Sklepy oferujące laptopy poleasingowe dbają o to, aby każdy produkt był wyczyszczony i poddany konserwacji. Równie istotną kwestią jest także fakt, iż sprzedawca udziela własnej gwarancji na określony czas. To potwierdzenie dla nas, że nie kupujemy kota w worku i w razie ewentualnej usterki, mamy gdzie się zwrócić. Takiego komfortu nie mamy kupując używany sprzęt od osoby prywatnej.

Zatem zanim dokonasz zakupu komputera przenośnego warto rozważyć powyższe aspekty, ponieważ może okazać się, że za wartość nowego laptopa wątpliwej jakości, możesz mieć laptop poleasingowy najwyższej klasy w pełni satysfakcjonujący Twoje potrzeby, a nawet je przewyższający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here