Laptopy to standardowe wyposażenie pracowników biurowych i nie tylko. Mobilne i wydajne. Umożliwiają pracę z każdego miejsca i stały kontakt z klientami. Pełnią rolę podręcznej dokumentacji i pomagają w korzystaniu z globalnych repozytoriów danych firmy. Idealne rozwiązanie dla różnych stanowisk i wymagań. Szeroki wybór produktów pozwala na ich optymalizację i dostosowanie do zmieniających się potrzeb pracownika. Dlatego powszechną praktyką jest okresowa wymiana używanych laptopów na nowe.

Zwykle oznacza ona problem – zwłaszcza dla działów IT. Zbieranie specyfikacji i wymagań dla nowych urządzeń. Dodatkowo działania związane z usunięciem już niepotrzebnych laptopów. Nie musi wcale tak być. Wszystkie obowiązki można outsourcować. W końcowym rozrachunku to o wiele korzystniejsze dla pracodawcy. Obecnie na rynku działa kilka firm kompleksowo wspierających proces likwidacji używanych laptopów w firmach. Firmy takie jak SELKEA zajmą się każdym zadaniem. Przygotują wstępny spis niepotrzebnych laptopów i określa ich stan techniczny oraz wizualny. Audyt używanych urządzeń jest niezwykle ważny. Daje obraz co faktycznie mamy, w jakim stanie i pozwala planować co dalej. A możliwości jest kilka …

Zadbane, używane laptopy = najwyższa wartość

Sprawne, kompletne, używane laptopy można ponownie sprzedać. Nie ma sensu je niszczyć. Często mogą być nadal w pełni wydajne, nie posiadają żadnych wad i mogą przez kolejne lata służyć do mniej wymagających zadań. Jeżeli podczas audytu zidentyfikowane zostaną drobne wady, uszkodzenia – można je łatwo naprawić. Firmy wspierające proces likwidacji laptopów zajmą się również serwisem. laptop do pracy zdalnej.

Niedoskonałości laptopów = to nie problem

Urządzenia niekompletne lub posiadające większe zadrapania nie muszą trafić do kosza! Nawet gdy mają niesprawne podzespoły, braki można nadal przywrócić je do pełnej użyteczności. Wiele dostępnych na rynku używanych laptopów poddawanych jest wcześniej odświeżeniu zarówno na poziomie technicznym jak i wizualnym. Wprawione działy serwisu mogą stosunkowo szybko i bez nadmiernych inwestycji przywrócić laptopom dawną formę. A lepszy wygląd i lepsze parametry oznaczają lepszą cenę. Możliwe jest również poprawienie dotychczasowych możliwości technicznych laptopów prze wymianę całkowita procesora czy dodanie RAM. laptopy poleasingowe

Uszkodzone laptopy mogą znaleźć zastosowanie

Na rynku używanego sprzętu komputerowego wartość mają nie tylko kompletne urządzenia. Często klienci poszukują również podzespołów. Bywają nieocenione kiedy chcemy odnowić ulubiony laptop i poszukujemy obudowy zachowanej w lepszym stanie czy dodatków. Niekompletne urządzenia mogą więc pełnić rolę “dawców” podzespołów. Przygotowując sprzęt do wymiany warto również o tym pamiętać. Doświadczone w zakupach laptopów firmy podpowiedzą nam, które części mają wartość, a które najlepiej oddać do utylizacji.

Nieprzydatne, zniszczone muszą trafić do utylizacji

Używane i niezdatne do dalszej eksploatacji laptopy powinny trafić na wysypisko śmieci. Pamiętajmy jednak, że przedsiębiorstwa zobligowane są do właściwej utylizacji elektrośmieci. Powinny wybrać i przekazać je do firm, które zajmują się tego rodzaju odpadami. Konieczne będzie również uzyskanie tzw. Karty Przekazania Odpadów i zgłoszenie utylizacji niepotrzebnych laptopów firmy w specjalnej bazie BDO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here