Osoby rozsądne i zapobiegawcze, kiedy tylko widzą możliwość nadwyżki finansowej starają się pomnożyć swoje oszczędności. Jedną z możliwości jest lokata bankowa. Przy wyborze banku przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na dwa aspekty:

– bezpieczeństwo wypłaty depozytu
– opłacalność lokaty

W przypadku kryterium bezpieczeństwa nasuwa się pytanie, gdzie i jak znaleźć najbezpieczniejsze banki w Polsce?

Instytucją, która stoi na straży stabilności krajowego systemu finansowego poprzez gwarancję depozytów zgromadzonych w bankach i kasach jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Zasady gwarantowania oraz przeprowadzania przymusowej restrukturyzacji instytucji finansowych zagrożonych bankructwem, zostały określone w ustawie z dnia 10 czerwca 2016 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. Zgodnie z tą ustawą BFG obejmuje wszystkie banki krajowe, tzn. mających siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (z wyłączeniem Banku Gospodarstwa Krajowego oraz wszystkie spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe.

Opłacalność lokaty jest uzależniona od wielu parametrów, które w danym momencie są dla depozytariusza najważniejsze tj:

– kwota
– czas trwania
– warunki specjalne dedykowanych stałym lub nowym klientom

Najczęściej decydujemy się na lokaty w banku w którym posiadamy rachunek osobisty. Jako stali klienci często otrzymujemy warunki specjalne korzystniejsze od tych jakie mają do dyspozycji nowi klienci. Nie zawsze jest to jednak regułą i brak wiedzy w tej mierze kosztuje.

Jak wybrać najkorzystniejszą lokatę?

Aby znaleźć i dopasować lokatę do potrzeb depozytariusza niezbędna jest wiedza ogólna dotycząca lokowania oszczędności i znajomość aktualnej oferty banków. Najwygodniejszą, gdyż dostępną w każdym miejscu na świecie i o dowolnej porze jest niezależna porównywarka. Portal Dom Kredytowy to skarbnica wiedzy zarówno dla tych którzy dysponują nadwyżką gotówki jak i zamierzają skorzystać z różnych form kredytowania. Rankingi banków, porównywarka lokat, kalkulator finansowy oraz blog przybliżający tematykę najpopularniejszych zagadnień finansowych znajdą Państwo w poniższym linku domkredytowy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here