Długopisy 3D jako nowoczesne zabawki dla kreatywnych dzieci

0
579

Kreatywność i wyobraźnia to dwie bardzo ważne cechy, którymi odznaczają się dzieci. Często chcą je wykorzystywać i tworzyć swoje własne małe dzieła sztuki, takie jak choćby rysunki czy figurki. Bardzo pomocnym narzędziem może być w tym przypadku nowoczesny długopis 3D, który pozwoli im jeszcze lepiej kreować nowe modele. Sprawdźmy, jak dokładnie działa.

Czym jest długopis 3D?

Długopisy 3D to niewielkich rozmiarów urządzenia, które działają w podobny sposób jak większe i bardziej zaawansowane drukarki 3D. Wykorzystują niewielką ilość filamentu, który jest umieszczony w środku podobnie jak w klasycznym długopisie tusz. Uruchamiają się za pomocą naciśnięcia przycisku. Następuje wówczas ogrzewanie filamentu umieszczonego w środku, który jest potem wypuszczany przez specjalną dyszę, znajdującą się na końcu urządzenia.

Dwa tryby pracy

Najbardziej zaawansowane rozwiązania, takie jak długopisy 3D da Vinci XYZprinting Pen posiadają przy tym dwa przyciski, które umożliwiają pracę w dwóch trybach. Jeden z nich to tryb manualny, w którym naciśnięcie przycisku wypuszcza filament w dowolnym momencie. Dzięki temu możemy uzyskiwać najbardziej precyzyjne kształty.

Drugi tryb pracy długopisu 3D to tryb ciągły. Po jednym naciśnięciu przycisku długopis pracuje już cały czas, stale wypuszczając niewielką ilość filamentu. Dzięki temu z łatwością można uzyskać większe elementy bez zmęczenia ręki.

W jaki sposób używamy długopisu 3D?

Długopis 3D jest lekki i mobilny. Pozwala na wykorzystywanie go dosłownie w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Wystarczy nacisnąć przycisk i rysować: zarówno na specjalnej podkładce, na której możemy opierać się na gotowych wzorach, jak również dosłownie “w powietrzu”. Wówczas wystarczy wykorzystać swoją kreatywność, aby stworzyć ciekawą figurkę czy przedmiot.

Dlaczego długopis 3D może być wygodnym rozwiązaniem dla kreatywnego dziecka?

Innowacyjny długopis 3D jest bardzo ciekawym akcesorium dla dziecka, ponieważ pozwoli mu na wykreowanie jego własnych projektów w sposób szybki, bezpieczny i zupełnie różny od tego, do jakiego przywykło. Wystarczy rysować w powietrzu, przestrzennie, aby uzyskać odpowiednie rezultaty i oczekiwane formy.

Co więcej, jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne, ponieważ w długopisie używany jest nietoksyczny filament, który szybko utwardza się po opuszczeniu dyszy. Bez problemu będzie przedłużać każdą płaszczyznę czy linię, niezależnie od tego, w jakim kierunku nie zostanie poprowadzony.

Za pomocą takiego długopisu dziecko będzie mogło tworzyć swój kolorowy świat 3D w każdym miejscu i momencie. To świetna, poręczna zabawka, którą możemy zabrać na wakacje i wykorzystywać w deszczowe wieczory, zabijając nudę. W ten sposób dziecko nauczy się nie tylko przekształcać swoje wyobrażenia na realne przedmioty, ale też będzie mogło lepiej poznać zasady tworzenia przestrzennego. Długopis pomoże także w podniesieniu jego sprawności manualnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here