Fotografia w laryngologii

0
1364

Mimo, iż rozwój współczesnej medycyny jest wysoko rozwinięty, w dużej mierze opiera się na diagnostyce wykonywanej poprzez obrazowanie tomografią komputerową. Zilustrowanie schorzeń lub zwyrodnień znacząco pomaga w dalszym leczeniu i gwarantuje trafność diagnozy.

Tomografia laryngologiczna

Bagatelizowanie objawów związanych z bólami zatok to częsty problem, który pojawia się wśród społeczeństwa. Często kojarzone ze zwykłym przeziębieniem sprzyjają odwlekaniu podjęcia decyzji o udaniu się do specjalisty. Tymczasem jest to problem niosący za sobą wiele konsekwencji takich jak bóle głowy, otępienie, słabość, zaburzenia węchu, a nawet jego całkowita utrata. Powodem zapalenia zatok może być niedoleczone przeziębienie, ale także inne przesłanki – alergia lub wrodzone dysfunkcje jak na przykład skrzywienie przegrody nosa. Ważnym jest jednak, iż tylko prawidłowa diagnostyka gwarantuje podjęcie decyzji o właściwym leczeniu tej dokuczliwej choroby.

Tomografia komputerowa znacząco ułatwia diagnostykę chorób w dziedzinie laryngologii. Przejrzysty obraz, pokazujący przekrój tkanek i narządów (2D), a także wizualizacja przestrzenna (3D) wpierają diagnostykę, pozwalając na podjęcie właściwego leczenia. Jest to bardzo duża pomoc dla lekarzy, ale przede wszystkim bezbolesne i wiarygodne badanie dla pacjenta. Dzięki niemu ma on pewność, że dolegające mu schorzenie zostanie zdiagnozowane.

Znaczącym pozytywem badania jest jego mała inwazyjność, dlatego jeśli zachodzi taka konieczność, można go powtarzać kilkakrotnie, nawet w przypadku dzieci. Różni się ono od tradycyjnego zdjęcia RTG, ponieważ w tym przypadku wąski strumień światła trafia w konkretne płaszczyzny narządu. Następnie za pomocą wykonania kilkudziesięciu zdjęć powstaje trójwymiarowy obraz, pomagający w odczytaniu ludzkiego ciała.

Zastosowanie aparatów rentgenowskich gwarantuje bezbolesny, komfortowy i nie trwający długo zabieg, który przyczynia się do rozpoznania wielu schorzeń, a tym samym podjęcia odpowiednich działań w ich zwalczaniu. Gabinet radiologiczny w Łodzi na swojej stronie internetowej tomo3d.pl opisuje zakres swoich działań, dlatego chcąc zapoznać się szczegółowo z ofertą, warto kliknąć i przeczytać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here