Ciągle pojawiające się kompleksy, niezadowolenie ze swojego wyglądu zewnętrznego, obawy przed tym, że nie uda się odnieść sukcesu – zawodowego, osobistego, życiowego, przekonanie o braku atrakcyjności, nijakości, poczucie bezradności i nicości – czy te wszystkie syndromy nie przypominają Ci czasem Twoich gorszych dni? Niewykluczone, że tak, bo coraz większe grono społeczeństwa cierpi na brak tolerancji i akceptacji dla siebie samego, a to przejawia się w niedowartościowaniu i bardzo niskim poczuciu własnego wartości. Z takim negatywnym myśleniem jak najbardziej można jednak walczyć. Jak podjąć zmagania z samym sobą i poprawić poglądy na temat własnej osoby, dowiesz się z poniższych fragmentów niniejszego tekstu.

Jak pokochać siebie?

Musisz się pokochać, aby mógł pokochać Cię ktoś inny. Jeżeli Ty nie lubisz samego siebie, nic nie wskórasz u innych – nie będzie uczucia sympatii, miłości, bo po prostu będziesz ciągle nie dopuszczał nikogo do siebie, uważając się za gorszego od innych. Podobnie, jeżeli chodzi o sukces zawodowy – jeżeli będziesz ciągle na „nie”, nie wierząc w swoje siły i możliwości, nie uzyskasz nic, co by Cię zadowalało. Musisz uwierzyć w siebie, swój potencjał i zdolności, a wtedy wszystko potoczy się zgodnie z Twoim planem, marzeniami, ambicjami. Musisz zmienić sposób postrzegania samego siebie, a naukę w tym kierunku zacznij już od teraz, od przeczytania naszego poradnika zawierającego cenne wskazówki.

Selekcja w otoczeniu

Zrób pierwszy krok polegający na gruntownym podziale znajomych. Chodzi o to, aby stworzyć sobie tak jakby trzy „worki”, do których wrzucisz swoich bliskich, kolegów, koleżanki itd. Jedną z kategorii są ludzie pozytywni, drugą to uznawani przez Ciebie za negatywnych, trzeci to natomiast neutralni w Twoim rozumieniu. Pozytywni to ci, w towarzystwie których lubisz przebywać, którzy poprawiają Ci humor. Negatywni to toksyczni ludzie, jacy działają na Cienie negatywnie, w towarzystwie których źle się czujesz i z którymi nie lubisz przebywać. Są oni ze wszystkiego niezadowoleni i bez przerwy narzekają. Neutralni to tacy, których w życiu spotykasz, bo musisz, na przykład osoby w pracy czy w szkole, ale którzy nie wywołują w Tobie żadnych silniejszych emocji – ani dobrych, ani tych złych. Najtrudniejszą częścią jest natomiast zerwanie kontaktów z tymi, którzy znaleźli się na Twojej czarnej liście negatywów. Nie jest istotne, czy chodzi o członków rodziny, znajomych, dotychczasowych niby przyjaciół. Relacje z nimi trzeba Ci będzie ograniczyć do zupełnego minimum, a do tej pory poświęcony im czas przerzuć na grupę ludzi pozytywnych, zaciśnij z nimi swoje więzi.

Przyjmuj komplementy

Ludzie zakompleksieni często nie reagują na komplementy i źle. Nie czerwień się, nie obawiaj, że ktoś z Ciebie kpi, po prostu podziękuj i poczuj się z tym dobrze.

Chwal się

Nie chodzi o to, aby być chwalipiętą, ale żeby doceniać samego siebie. Popatrz rano w lusterko i skoncentruj się tylko na tym, co w swoim wyglądzie naprawdę lubisz, co wiesz że podoba się Tobie czy innym. Może to być uśmiech, spojrzenie, usta, cała twarz. Z czasem swoich mankamentów urodowych po takim ćwiczeniu zupełnie nie dostrzeżesz.

Afirmuj

Korzystnie działa i to w zaskakująco szybkim tempie afirmowanie, a wiec wypunktuj wszystko, co jest w Tobie dobre i czytaj sporządzoną listę regularnie, co dzień, a nawet parę razy na dzień, aż wejdzie Ci to w krew i pokochasz się. Możesz także formułować całe zdania, które chcesz, aby się urzeczywistniły, powiedzmy – jestem atrakcyjny, mam dużo pieniędzy, jestem człowiekiem sukcesu.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here