Ministerstwo Finansów ogłosiło Nowy Polski Ład, który prowadza znaczne zmiany zarówno dla przedsiębiorców jak i pracowników. Łatwo jest się pogubić już na zasadach ogólnych, dlatego warto jest skorzystać z dostępnych pomocy online.

Pomoc dla przedsiębiorców rozliczających się z działalności

Wcześniej, w ramach Polskiego Ładu przedsiębiorcy inaczej rozliczali pewne kwestie podatkowe, niż będą to musieli zrobić w tym roku po wprowadzeniu obecnych poprawek. Obecne rozwiązania podatkowe, które wprowadza Nowy Polski Ład mają wspomóc zarówno pracodawców jak i pracowników.

Jeżeli nie jesteśmy pewni, jak będą wyglądały nasze opłaty związane z poniesionymi kosztami na system podatkowy, powinniśmy zapoznać się z kalkulatorami, które umożliwiają obliczenia, ale również pomogą zaplanować dla nas dobrej ścieżki rozliczeniowej.

W ten sposób uzyskamy prognozę podatkową działalności, poznamy wysokość opodatkowania w formie ryczałtu, wysokość składek ZUS itp.

W prazie potrzeby przedsiębiorca może skorzystać też z pomocy jaką jest kalkulator wynagrodzeń.

W kalkulatorze wynagrodzeń podajemy wynagrodzenie miesięczne brutto oraz rodzaj umowy. Następnie otrzymujemy tabelkę, która uwzględnia zaliczkę PIT, składki ZUS, odlicza ewentualne koszty z racji przystąpienia do programu PPK oraz pokazuje kwotę jaką powinien otrzymać pracownik na rękę.

Ta ostatnia informacja jest szczególnie ważna dla pracowników, jednak pracodawcę będzie interesować całkowity koszt jaki poniesie za pracownika, który również będzie wykazany.

Ryczałt dla przychodów ewidencjonowanych

Na przedsiębiorcach leży szereg obowiązków i praw, które muszą spełniać żeby prowadzić legalnie biznes. Podatkowa rewolucja niewątpliwie ma swoje plusy, ale stanowi też wyzwanie.

Decydując się na założenie przedsiębiorstwa zgadzasz się na obowiązek jakim jest jego ubezpieczenie. W przypadku chęci obliczenia prognozowanej wysokości składek oraz podatków warto jest skorzystać ze specjalnie przygotowanych kalkulatorów.

Biorąc pod uwagę Nowy Polski Ład kalkulator wykona za Ciebie prognozę wartości podatku, składek które musisz uiścić do ZUSu oraz składek zdrowotnych Twoich pracowników.

Żeby wykonać poprawne rozliczenie m.in podajesz stawkę ryczałtu, którą chcesz stosować w obecnym roku rozliczeniowym, przychód, koszty podatkowe od przychodu oraz formę rozliczeń.

Kalkulator nie tylko obliczy za Ciebie obecną prognozę, ale również w ten sposób możesz dokonać porównań, jak będą się zmieniać koszty w przypadku różnych wariantów ryczałtu. To da Ci wgląd na obecną sytuację i możliwość wyboru najlepszej opcji.

Pamiętaj, że Nowy Polski Ład jest wielką szansą żeby zaoszczędzić w systemie podatkowym, jednak należy odpowiednio do niego podejść.

Uzupełnianie PIT online

W ramach Nowego Polskiego Ładu doszło do zmian w ustawach podatkowych. M.in Minister Finansów ogłosił podwyższenie kwoty wolnej od podatków lub ulgi dla klasy średniej. Każda zmiana, która nas dotyczy będzie odbijać się w sposobie składania rocznego zeznania podatkowego.

Żeby ułatwić sobie sposób rozliczania PIT możemy skorzystać z wypełniania deklaracji online, która bierze pod uwagę zmiany w podatku dochodowym przyniesione w Nowym Polskim Ładzie, wysokość składki zdrowotnej oraz obowiązujących potrąceń.

W ten sposób rozliczenie będzie o wiele szybsze i rzetelniejsze. Program intranetowego rozliczania na bazie informacji, które będziesz podawać zasugeruje odpowiednie pismo, a następnie dopilnuje tego żeby każda rubryczka została uzupełniona.

Korzystając z internetowego rozliczenia możemy w dużo krótszym czasie otrzymać zwrot podatku oraz unikniemy cofania przez Urząd błędnych formularzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here