W ostatnich latach coraz większą uwagę przywiązuje się do prowadzenia trybu życia w sposób holistyczny, zgodny z naturą oraz indywidualnym zegarem biologicznym. Upowszechniane są informacje na temat istotności prawidłowego, racjonalnego żywienia, prowadzenia aktywnego trybu życia oraz zadbania o jakość snu. Są to czynniki, które w dużej mierze mają decydujący wpływ na aktualny i przyszły stan zdrowia i dobre samopoczucie.

Zwiększanie świadomości i edukacja

Poszerzanie horyzontów oraz ciągłe pogłębianie wiedzy jest niezwykle ważne w kontekście utrzymania zdrowia oraz ogólnej dobrej kondycji organizmu. Świadomość ważności nawyków, które pozytywnie wpływają na zdrowie oraz konieczności wprowadzenia zmian w życiu codziennym może w znacznym stopniu poprawić jakość życia. I choć czynniki genetyczne mają wpływ na skłonność do rozwijania się niektórych schorzeń, to jednak dominujący wpływ ma styl życia. Włączenie odpowiednich działań do swojej codzienności może wpływać na prewencję lub wręcz przeciwnie, może sprzyjać zachorowalności, głównie na choroby cywilizacyjne, do których zalicza się między innymi cukrzycę typu 2, nadwagę i otyłość, choroby układu krążenia oraz nowotwory. 

Rozwój osobisty z korzyścią dla zdrowia

Dzięki obecnym możliwościom oferowanym przez rynek, zarówno w formie czytanej i słuchanej w prosty sposób można zadbać o swoją edukację i poszerzyć wiedzę, w jaki sposób prowadzić zdrowy styl życia. Takie działanie może wpłynąć na wydłużenie życia, zachowanie zdrowia oraz korzystnego wyglądu skóry. Ważnymi elementami, które wchodzą w skład zaleceń dotyczących trybu życia jest codzienna dieta. Dostarczanie organizmowi niezbędnych składników odżywczych, takich jak makroskładniki i mikroskładniki jest konieczne do pokrycia zapotrzebowania na energię, białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy i składniki mineralne. Racjonalna dieta bogata w związki bioaktywne, których źródłem są głównie owoce i warzywa wspiera organizm z walką z wolnymi rodnikami, które przyczyniają się do zaburzenia równowagi organizmu i powstawaniu chorób. Wolne rodniki przyspieszają także proces starzenia się skóry i działają prozapalnie. Właściwe komponowanie posiłków polega na regularnym dostarczaniu substancji odżywczych, które są paliwem dla ciała, ale także wykazują korzystne działanie we wspomaganiu pracy narządów. Podobne pozytywne działanie przypisuje się aktywności fizycznej, która wykonywana systematycznie poprawia przepływ krwi, dotlenia organizm, ale także poprawia samopoczucie na skutek uwalniania hormonów szczęścia. Innym niezwykle ważnym aspektem jest jakość snu. Odpowiednie przygotowanie, wyciszenie się oraz zadbanie o warunki podczas snu determinuje dobre samopoczucie. Sen zapewnia potrzebną regenerację i wspiera układ immunologiczny. 

Z czego korzystać aby rozwijać swoją wiedzę? 

Z rzetelnych, sprawdzonych informacji przekazywanych przez naukowców, lekarzy, czy dietetyków odnośnie ważności prowadzenia zdrowego stylu życia można dowiedzieć się z książek, naukowych czasopism, ale także można ich słuchać. Dla osób nie mających czasu na tradycyjne czytanie propozycją może być Sekret audiobook, w którym przedstawione są wiadomości w prosty, rzeczowy sposób odnośnie holistycznego podejścia do życia. Autor opowiada o mądrym sposobie na życie przedstawiając szwedzki lagom w prostych zagadnieniach, które mają poprawić stan zdrowia, jak m.in. sen, dieta, aktywność fizyczna. Audiobooki posiadają wiele zalet, gdyż można ich słuchać w każdym momencie. Idealnie sprawdzą się podczas wykonywania codziennych czynności, czy podróży co pozwoli na zaoszczędzenie i maksymalne wykorzystanie czasu, a jednocześnie będą wartością dodaną w kontekście poszerzania wiedzy. To wygodne rozwiązanie dla wszystkich. 

Wiedzę z zakresu zdrowego stylu życia powinien posiadać każdy. Pozwoli to na rozwijanie aktualnej wiedzy oraz pomocne będzie w budowaniu i kształtowaniu pozytywnych nawyków. Korzystnie wpłynie na jakość życia, a jednocześnie da poczucie dbałości o sferę edukacyjną. Forma słuchana jest odpowiednia dla każdego, zarówno dla młodych, jak i starszych osób. Możliwość jednoczesnego słuchania czytanej książki w każdej sytuacji, bez względu na miejsce pozwala na spędzenie wartościowego czasu, który przede wszystkim będzie z korzyścią dla zdrowia i dobrego samopoczucia. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here