Koniec sezonu urlopowego to idealny moment na tani wyjazd i tymczasową ucieczkę od ponurej, przygnębiającej jesieni. Jednym z najpopularniejszych haseł promocyjnych, dołączanym do ofert niczym przymiotnik, jest określenie „Last Minute”, czyli „na ostatnią chwilę”. Z założenia powinna być ona tańsza niż inne oferty. Warto pamiętać, że spora część reklamowanych w ten sposób wycieczek nie jest wcale tam bardzo korzystna cenowo. W jaki sposób szukać wymarzonego urlopu, by mieć pewność, że naprawdę trafiliśmy na dobry Last Minute?

Czym jest oferta Last Minute?

Wielu urlopowiczów traktuje pojęcie obniżki i Last Minute tożsamo. Podobnie jak spora część pracowników biur podróży. Trudno jednak posądzać ich o nieznajomość tego zagadnienia. Poszukując prawdziwego wyjazdu w ostatniej chwili, należy wystrzegać się biur podróży, które zaproponują Ci „niezwykle atrakcyjne Last Minute z dwumiesięcznym wyprzedzeniem”. Oczywiście, nie oznacza to, że zaproponowany wyjazd nie jest atrakcyjny cenowo – nie ma jednak nic wspólnego z prawdziwą definicją Last Minute.

Za wycieczkę Last Minute uznaje się oferty, które pojawiają się do kilku dni przed planowanym odlotem lub wyjazdem. Promocja taka powstaje w wyniku odstąpienia od umowy klientów danego biura podróży lub gdy nie został wyprzedany komplet miejsc w czarterowanym samolocie bądź hotelu. Jeśli firma pokryła zawczasu należności związane z rezerwacją miejsc bądź transportem, brak kompletu zainteresowanych oznaczałby stratę finansową – biuro podróży decyduje się wówczas na obniżenie marży na ofercie, by wyprzedać wszystkie miejsca.

trafić na ofertę Last Minute

Kiedy najłatwiej trafić na ofertę Last Minute?

Nie istnieją sztywne ramy czasowe, w których bez trudu zapewnisz sobie korzystny urlop na ostatnią chwilę. Szanse na ofertę Last Minute spadają latem. Jest to jedyny (poza feriami) okres, kiedy rodziny mogą wylecieć w komplecie, przez co ilość wolnych miejsc zauważalnie spada. Podobną zależność można zaobserwować w okolicach świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku czy majówki, kiedy wystarczy wziąć zaledwie kilka dni wolnych, aby odczuwalnie wydłużyć swój urlop.

Jeśli chcesz sprawdzić czy naprawdę trafiłeś na dobrą cenę – porównaj kilka różnych ofert. Zwróć uwagę czy zapewniają świadczenia podobnych kategorii. Możesz też sprawdzić dane historyczne – ile podobna oferta kosztowałaby w szczycie sezonu. Jeśli tyle samo – prawdopodobnie jest „Last Minute” tylko z nazwy.

Aby wyjechać na ekspresowe wakacje, niezbędna może okazać się ekspresowa pożyczka, którą będziesz mógł spłacić w dogodnych, elastycznych ratach. Warto zainteresować się zwłaszcza firmami, które oferują zobowiązania długoterminowe, takie jak TAKTO Finanse. Ekspresowa pożyczka może być rozłożona na dogodne 36 rat, dzięki czemu bez trudu dopasujesz jej wysokość do swej płynności finansowej. Zaufaj wiarygodnemu pożyczkodawcy i przekonaj się, że ekspresowa pożyczka może być bezpieczna i prosta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here