Wybierając się nad morze, czy jezioro nie zastanawiamy się zbytnio czy założyć buty piankowe. A warto byłoby poświęcić nieco czasu naszym stopom, dla własnej wygody i bezpieczeństwa.

Jak pewnie każdy z nas zdaje sobie sprawę, w codziennych butach ciężko chodzi się po piasku. Jednak chodzenie boso po plaży niesie ze sobą ryzyko skaleczenia, czy też innych nieprzyjemności. Jest to problem który tylko się pogłębia wraz z zaśmiecaniem środowiska. Na szczęście nie znaczy to że musimy rezygnować z wygody lub bezpieczeństwa.

Buty piankowe, czyli komfort i bezpieczeństwo

Przed wyjazdem nad wodę warto wyposażyć się w buty neoprenowe. Ochronią nas przed poślizgami na mokrych kamieniach, czy skaleczeniami. Ich konstrukcja gwarantuje także, że będą przylegać do stóp i pozwolą na wygodne poruszanie się po piasku.

Jednak obuwie te sprawdzi się nie tylko na plaży. Dzięki swej wodoszczelności i wykonaniu z tego samego materiału, co kombinezony piankowe, możemy z nimi wejść także do wody. Z tego powodu są niezbędne w przypadku wakacji nad cieplejszymi morzami, gdzie nietrudno o jeżowca, czy inne zagrożenie.

Mimo że używane głównie przez sportowców, buty piankowe przydadzą się każdemu turyście, czy wczasowiczowi mającemu zamiar spędzać czas nad wodą. Z pewnością ulepszą nasz pobyt nad morzem, jeziorem, czy nawet rzeką.

Buty piankowe – czym dokładnie są?

Wiemy już do czego obuwie piankowe się nadaje, jednak czym ono naprawdę jest? Jakie je poznać w sklepie?

Po pierwsze, buty piankowe wykonane są z wodoszczelnego materiału – pianki neoprenowej, taj samej, z której robi się kombinezony dla windsurfingowców. Dzięki temu nie przemakają, wolno tracą ciepło i ściśle przylegają do ciała. Dalej pojawiają się już rozbieżności. Najtańsze opcje to skarpety neoprenowe, lub proste, podobne do kaloszy buty. Natomiast jeśli interesują nas produkty z nieco wyższej półki, to w zakresie około 300 złotych dostaniemy już porządne buty sportowe wykonane z pianki. Z wyglądu nie będą się zbytnio różnić od codziennego obuwia, jednak zniosą o wiele więcej wody.

Wiedząc już czym są i do czego nadają się buty piankowe, musimy tylko znaleźć miejsce, gdzie je kupimy. Możemy szukać po okolicznych sklepach sportowych, ale są łatwiejsze sposoby. W sklepach internetowych mamy największe szanse na znalezienie odpowiedniego, podobającego nam się obuwia.

Wybierając się nad morze warto zajrzeć pod adres GoKajak.com. Znajdziemy tam nie tylko buty piankowe, ale i szeroki wybór akcesoriów niezbędnych nad wodą.

Po sprawieniu sobie nowych butów, trzeba je przetestować. Najlepiej zrobić to w wypadzie z przyjaciółmi nad wodę. Niezależnie czy nad morzem, na kajakach, czy gdziekolwiek indziej, zdecydowanie będziemy zadowoleni z zakupu. Pamiętajmy tylko o rozsądku a urlop będzie udany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here