Wypadek samochodowy niesie ze sobą nie tylko obrażenia fizyczne, lecz także często straty w sferze emocjonalnej, które nie leczone mogą pozostawić trwały ślad w naszej psychice.

Uraz psychiczny po wypadku- często występujące następstwa

Do często występujących następstw powypadkowych należą trudności z zasypianiem, pojawiają się koszmary senne, czasem poczucie winy. Zdarzają się także trudności w codziennym funkcjonowaniu, obawiamy się o rodzinę, pracę, zdrowie czy naszą przyszłość. Szczególnie jeżeli nasza rola w rodzinie była podstawą bytu dla innych jej członków. Frustrujące jest, gdy po wypadku jesteśmy zdani na pomoc innych, będąc wcześniej osobą aktywną. Następstwem jest także często, wycofanie się z życia towarzyskiego, apatia czy też subiektywne zmniejszenie własnej atrakcyjności.

Uraz psychiczny po wypadku- leczenie

Uraz psychiczny niesie ze sobą często większe konsekwencje niż ten fizyczny, dlatego nie możemy ignorować żadnych objawów. Mając świadomość istnienia problemu i wiedzy na temat reakcji pourazowych organizmu nie powinniśmy ich bagatelizować. Warto zatem zapisać się do poradni zdrowia psychicznego, aby lekarz specjalista pomógł nam w powrocie do aktywności życiowej sprzed wypadku. Terapia pozwala na powrót do zdrowia. Powoli zaczynamy kontrolować swoja postawę życiową, tzn. zaczynamy wykonywać obowiązki , które wcześniej zaniedbywaliśmy, angażujemy się bardziej w sprawy dotyczące naszej rodziny. Powoli pracujemy nad zdobyciem samodzielności i niezależności od innych, na czym nam wcześniej nie zależało. Rola terapeutów pracujących nad naszą traumą jest nieoceniona. Osoby starsze czasem obawiają się takiej terapii, ponieważ myślą, że zostaną źle odebrani w swoim środowisku. Obecnie takie postawy występują już coraz rzadziej.

Odszkodowanie za uraz psychiczny po wypadku

Odpowiednio udokumentowane następstwa wypadku w sferze emocjonalnej, powodują że możemy liczyć na wysokie odszkodowanie od sprawcy zdarzenia. Uraz psychiczny jest trudny do przedstawienia, dlatego też uzyskanie odpowiedniego wyrównania szkód polega na odpowiednim jego opisaniu. Odszkodowanie za uraz psychiczny nazywa się zadośćuczynieniem. Zadośćuczynienie ma na celu załagodzenie skutków urazu, musi być relatywnie wysokie i mieć odczuwalną wartość dla osoby poszkodowanej.

Kancelaria ADVOCO to doświadczeni prawnicy umiejący odzyskać odszkodowanie dla osób poszkodowanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here