Ciężko pracujesz, angażujesz się w swoje obowiązki zawodowe, ale jednak nie czujesz się odpowiednio doceniony przez swego szefa? Jeżeli tak jest to znak, że prawdopodobnie Twój przełożony nie wyhaczył Cię spośród szerokiego grona swych podopiecznych. My w naszym niniejszym artykule poradnikowym przedstawimy Ci natomiast kilka cennych wskazówek związanych z tym, jak można pokazać się przed szefem, aby być przez niego dostrzeżonym i dowartościowanym. Zachęcamy do lektury.

Jak zostać zauważonym przez szefa?

Wychyl się

Nie Ty jeden dobrze pracujesz w tej firmie, miej tego świadomość. W związku z tym, nie ma się przecież co dziwić, że awans nie tylko na Ciebie czeka, podobnie z premią czy pochwałą od prezesa. Trzeba jednak wybijać się wśród szarego tłumu, pokazując się od jak najlepszej strony. Jeżeli nie przejmiesz pałeczki i nie wykażesz inicjatywą, szef mający dziesiątki czy setki podwładnych, być może w większości tak dobrych jak Ty, albo może i znacznie lepszych, nie ma sposobność odkrycia akurat Ciebie i Twojego potencjału. Za dużo ludzi, za mało jego czasu, za wiele obowiązków na głowie. Jako przejęcie inicjatywy rozumie się natomiast rozmaite formy zaistnienia w firmie, w której pracujemy. Przede wszystkim powinno to być ukazanie nowych wizji, pomysłów, przedstawienie swoich idei, motywów, poglądów, przekonać, argumentów. Możemy zaprezentować własny scenariusz rozwiązywania jakichś problemów, które na bieżąco pojawiają się w przedsiębiorstwie. W ostateczności, jeśli czujesz się do tego na siłach, powinieneś wziąć na siebie odpowiedzialność za jakieś konkretne działanie, a jak zakończy się ono powodzeniem, na pewno Twój sukces zostanie dostrzeżony.

Reaguj i wczuwaj się

Załóżmy, że prezes Twojej firmy organizuje spotkanie branżowe, w którym uczestniczy cała załoga. Nie możesz siedzieć na nim jak trusia, ze spuszczoną głową, mętnym wzrokiem i ospały. Nie stawaj także w cieniu innych. Wykaż się odwagą, pewnością siebie, śmiałością, nie podlizuj się, ale jeżeli masz coś do powiedzenia, nie obawiaj się- mów śmiało i wal jak w dym. Nawet, jeżeli Twoje propozycje nie zostaną wzięte pod uwagę czy zrealizowane, co z ego. Przynajmniej pokażesz się jako pracownik pomysłowy, kreatywny, któremu zależy na pracy, jaką ma i który wczuwa się w sytuację, jaka panuje w organizmie firmowym, którego część stanowi.

Bądź zorganizowany

Jeżeli jesteś zwyczajnym pracownikiem średniego szczebla prawdopodobnie robisz w umiarkowanym, nie wyróżniającym się tempie to, co do Ciebie należy. Jeśli jednak nie chcesz być średniakiem, warto abyś przyspieszył. Lepiej zaplanuj wszystko, pokaż że jesteś lepszy niż inni, że pracujesz efektywniej, jesteś bardziej produktywny, masz większe pole do popisu a Twoja świetna organizacja przekłada się na wyraźne korzyści dla firmy. O ile dobrze będziesz zarządzać swoim czasem, na pewno zostaniesz doceniony.

Zważaj na to, co mówisz

Nawet, jeżeli coś Ci nie leży w Twoim szefie, masz takie a nie inne zdanie na jakieś tematy czy poglądy, a to jest sprzeczne z jego opiniami, nie możesz decydować się na krytykowanie go, a na pewno nie jawnie przy wszystkich współpracownikach. Nie mów na głos tego, co rzeczywiście myślisz, bądź powściągliwy i zachowaj swoje komentarze dla siebie samego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here