O ile profesjonalny druk etykiet, przeprowadzany w drukarniach, może sprawdzić się u dużych firm produkcyjnych, tak mniejsze działalności z powodzeniem są w stanie same go przeprowadzać. Pozwalają im na to praktyczne drukarki etykiet. W zależności od ich rodzaju zaproponują użytkownikowi inne funkcji i odmienną jakość wydruku.

Jakość wydruku

Oczywistością jest, że każdej firmie będzie zależeć na uzyskaniu najwyższej jakości wydruku, za którą odpowie jego trwałość. Jak ją zatem wzmocnić? Wystarczy zdecydować się na drukarki termotransferowe. Co prawda są one nawet dwukrotnie droższe od modeli termicznych, ale gwarantują znacznie lepsze efekty.

Drukarka termotransferowa zauważalnie zmaksymalizuje wartość i ogólną jakość wydruku. Zapewni mu pełną odporność na różne czynniki zewnętrzny, dzięki czemu etykieta zostanie zabezpieczona przed działaniem wysokich bądź niskich temperatur oraz wilgoci. Jej pierwotny wygląd będzie utrzymywać się przez długi czas. Za to warto trochę więcej zapłacić.

Rodzaj taśmy

Efektywność druku etykiet zależy jednak nie tylko od samej drukarki, ale również i od taśmy. Po wybraniu drukarki termotransferowej należy dopasować do niej właściwy typ papieru. Przeważnie będzie nim albo tradycyjna taśma woskowa, albo bardziej specjalistyczna taśma woskowo-żywiczna.

Obie taśmy mogą sprawdzić się równie dobrze. Ich rodzaj należy więc uzależnić od oczekiwanych efektów. Na taśmach woskowych przeważnie drukuje się kody kreskowe oraz niewielkie elementy graficzne, podczas gdy taśmy woskowo-żywiczne przeznaczone są do tworzenia większych etykiet. One też odznaczają się lepszą wytrzymałością. Są odporne na ścieranie i przez długi czas zachowują optymalny wygląd.

Ogólne funkcje drukarek etykiet

Druk etykiet, który odbywa się przy wykorzystaniu opisanych w tym tekście drukarek, pozwala na utworzenie etykiet samoprzylepnych. Wyglądem i strukturą przypominają one po prostu naklejki i stąd ten czasem tak są nazywane.

Przy pomocy specjalistycznych drukarek można zadbać o wygląd etykiet i zapewnić im odpowiedni wizerunek, który będzie dopasowany zarówno do firmy, jak i samego produktu. Etykiety mogą mieć bowiem zróżnicowane kształty, wymiary i kolory. Warto je mniej więcej zaprojektować jeszcze przed zakupem drukarki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Eticod.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here