We współczesnym świecie panuje powszechne przekonanie, że ruch to zdrowie. Oczywiście to całkowita prawda. Nie ulega wątpliwości, że aktywność fizyczna pomaga nam zachować zdrowie i zapobiegać różnym chorobom. Ponadto regularne ćwiczenia to świetny sposób na oczyszczanie organizmu i poprawę samopoczucia. Jednak trzeba zaznaczyć, że ciało i umysł kształtują się nawzajem, a tym samym współpracują ze sobą. Carol Welch sam stwierdził: „Ruch jest lekarstwem na zmiany w stanie fizycznym, emocjonalnym i mentalnym”. Jakie korzyści wynikają z uprawienia sportu?

Jednym z efektów, jaki wywiera aktywność fizyczna na mózg, jest powiększenie produkcji endorfin. Endorfiny to tzw. hormony szczęścia. Ich zadaniem jest zmniejszenie bólu fizycznego, a jednocześnie wywołanie poczucia szczęścia. Ponadto sport jest świetna metodą na zmieszanie napięcia mięśniowego, czyli obniża na stres. Z jednej strony, trenując odsuwamy myśli o problemach.Z drugie strony rekreacyjny aspekt ćwiczeń obniża napięcie emocjonalne.

Rower to najlepsza forma spędzania wolnego czasu. Zanim w pełni zacznie się sezon rowerowy, należy dokonać przegląd swoich rowerów i sprawdzić ich poszczególne elementy wyposażenia. Na polskim rynku oczywiście istnieje wiele firm, które w swojej ofercie mają bogate akcesoria do roweru. Zaczynając od różnych rodzajów siedzonek, błotników, opon i łańcuchów, aż po bidony, koszyki na torbę, dzwonek i zapięcie na rower. Jednak należy pamiętać, że wszystkie akcesoria rowerowe powinny być dopasowane do indywidualnych cechy użytkownika.

Warto również zwracać uwagę na materiał z jakich sprzęt rowerowy został wykonany. Oczywiście każdy z nas patrzy na ceny produktów. Wysoka cena artykułów rowerowych nie zawsze gwarantuje ich wysoką jakość. Przed zakupem towaru trzeba zastanowić się do czego będzie nam służył rower – czy zamierzamy wystartować w profesjonalnym wyścigu czy posłuży nam po prostu jako sprzęt rekreacyjny.

Przydatnymi akcesoriami rowerowymi podnoszącymi komfort przejażdżki jest sakwa rowerowa i inteligenta lampka rowerowa. W obecnych czasach każdy posiada telefon komórkowy, który służy nam często do nawigacji. Wydaje nam się, że używanie telefonu podczas jazdy jest niemożliwe. Czy aby na pewno? Właśnie sakwa rowerowa rozwiązuje ten problem. Wspomniane urządzenie w dużym stopniu ułatwi nam korzystanie ze smartfona podczas wycieczki na rowerze, a dodatkowo zabezpieczy i ochroni go przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. (deszcz, promieniowanie słoneczne). Oczywiście sakwa posiada pojemną kieszeń i może nam służyć w roli schowka. W inteligentną lampkę rowerową też warto zaopatrzyć się, gdyż wykonana jest ona z wysokich tworzyw sztucznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here