Dzisiejszy świat jest pełen wyidealizowanych celebrytów i influenserów. Od rana do wieczora jesteśmy zasypywani informacjami jak schudnąć, jak ćwiczyć, jak mieć figurę i życie jak jakaś popularna aktorka. Czytając takie artykuły często zastanawiamy się, dlaczego tak a nie inaczej wyglądamy lub czemu nie mamy takiego życia. To wszystko sprawia, że czujemy się gorsi. Tutaj z pomocą może przyjść nam specjalista. Spróbuje on rozwiązać nasze problemy między innymi z niską samooceną lub złym samopoczuciem. Niekorzystny wpływ na nasze życie mają też sytuacje losowe takie jak śmierć bliskiej osoby, nagła choroba czy odejście partnera.

Mimo, że tak wiele obecnie mówi się o samoakceptacji i nieidealizowaniu ludzi z telewizji lub z pierwszych stron gazet, robimy to mimowolnie a pomoc psychologiczna wydaje się być niepotrzebna. Często myślimy, że to nas nie dotyczy i że sami sobie poradzimy. Czasami po prostu boimy się otworzyć przed kimś i spotkać się twarzą w twarz.

Łatwo dostępna konsultacja psychologiczna

Chcąc sprostać wymaganiom takich właśnie osób w Internecie wpisując psycholog online pomoc psychologiczna możemy poradzić się specjalisty. Po pierwsze bez wychodzenia z domu a po drugie nie jesteśmy zmuszeni do rozmawiania z włączoną kamerką (unikamy kontaktu wzrokowego, który może powodować speszenie). Często wystarczy po prostu napisać maila lub krótką wiadomość z prośbą o pomoc. Kontakt z psychologiem online, przez Internet właściwie niewiele się różni od normalnej wizyty w gabinecie specjalisty. Tutaj pada pytanie jak przebiega konsultacja psychologiczna w gabinecie. Gdy znajdziemy się u psychologa niewątpliwie porozmawia on z nami o naszych oczekiwaniach podczas wizyt i terapii, problemach, z którymi się borykamy lub czy mamy jakieś uzależnienia czy stany lękowe. Nie należy zapominać, że osoba ta chce nam pomóc i nie powinniśmy niczego przed nią zatajać, należy być szczerym.

Gdzie szukać porad online? Chcąc skorzystać z pomocy przez Internet wystarczy w wyszukiwarkę wpisać na przykład pomoc psychologiczna online na cplwowska.pl. W sieci takich stron jest o wiele więcej. Musimy pamiętać, żeby wybrać specjalistę z dobrymi opiniami lub z polecania kogoś. W Internecie roi się od nieuczciwych pseudo psychologów, którzy liczą na łatwe pieniądze. Na stronie https://cplwowska.pl/ znajdziemy wszystko opisane w sposób przejrzysty i prosty. Znajdziemy tam informacje między innymi o cenie usług jak o ich rodzajach (na przykład psychoterapia: par, dzieci i nastolatków, indywidualna i wiele, wiele więcej). W ofercie znajdziemy również imiona i nazwiska specjalistów wraz z krótkim opisem i zdjęciami. Takie zabiegi sprawiają, że strona jest dla nas wiarygodna a to bardzo ważne. Łatwiej wtedy powierzyć swoje kłopoty takiej osobie.

Nie powinniśmy bać się wizyt u psychologa. Specjalistę należy wybierać z rozwagą i rozsądkiem. Obecnie mamy możliwość skorzystania z porad nawet we własnym zaciszu domowym. Jeśli czujemy taką potrzebę powinniśmy pozwolić sobie pomóc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here