Obliczanie wysokości podatków, wynagrodzeń dla pracowników oraz wartości faktur netto i brutto to tylko część zadań, które zwykle powierza się księgowym. Przedsiębiorcy rzadko zajmują się takimi sprawami, jednak umiejętność wyliczania podatków, płac i zysków z faktur przydaje się każdemu z nich. Oto 3 kalkulatory, które powinna znać każda osoba prowadząca własną działalność gospodarczą.

  1. Kalkulatory podatkowe
  2. Kalkulator wynagrodzeń
  3. Kalkulator brutto netto dla faktur VAT

Prawidłowe naliczanie podatków, wynagrodzeń i wysokości VAT od faktur jest podstawą w prowadzeniu biznesu. Błędy w naliczeniach tego typu niosą za sobą szereg negatywnych konsekwencji, w tym kary finansowe. Aby ich uniknąć warto nie tylko korzystać z usług profesjonalnej księgowej, ale i poznać darmowe kalkulatory dostępne online. Oto 3 najważniejsze z nich.

Kalkulatory podatkowe

Kalkulatory podatkowe są przydatne w wielu sytuacjach. Przedsiębiorcy mogą używać ich w celu obliczania wysokości podatków, składek ZUS i innych danin na rzecz różnych urzędów. Dzięki kalkulatorom tego typu znacznie łatwiej ocenia się, jakie zyski osiągnie się na zakończenie miesiąca. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza na początku działalności, gdy chce się określić, ile trzeba zarobić brutto, by otrzymywać satysfakcjonujące wynagrodzenie netto.

Kalkulator wynagrodzeń

Kalkulator wynagrodzeń

Obliczanie wynagrodzeń dla pracowników to zwykle zadanie kadrowych. Jednocześnie w małych przedsiębiorstwach sam szef powinien umieć wyliczyć, jakie koszty pociągnie za sobą zatrudnienie dodatkowej osoby do pracy. Kalkulator płac umożliwia obliczenie, ile musi dołożyć ze swojej kieszeni pracodawca, by zatrudniony otrzymał „na rękę” konkretne wynagrodzenie. Dodatkowo kalkulator wynagrodzeń przydaje się nie tylko do wyliczania kosztów umów o pracę, ale i umów zlecenie lub umów o dzieło.

Kalkulator brutto netto dla faktur VAT

Przedsiębiorcy wystawiający faktury VAT stanowią większość pośród wszystkich podmiotów prowadzących dzialalność usługową. Z tego powodu na fakturze widnieje zarówno kwota netto bez VAT, jak i kwota brutto po doliczeniu VAT. Dla przedsiębiorców z tej grupy ważniejsza jest kwota brutto, na którą składa się zarówno zarobek, jak i kwota, którą następnie trzeba wydać na obowiązkowe składki. Aby prawidłowo wyceniać świadczone usługi, właściciel niewielkiej firmy może korzystać ze specjalnego kalkulatora. Kalkulator brutto netto do wyliczania wartości netto i brutto faktur jest pod tym względem niezastąpiony. Za jego pomocą łatwiej jest ocenić, czy wykonanie danej pracy będzie opłacalne, czy też konieczne jest zweryfikowanie stawek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here