Negatywna historia w BIK-u dla wielu firm jest końcem marzeń o nowym pojeździe. Czasem to tylko niedogodność, a czasem pierwszy krok do całkowitego zatrzymania inwestycji. Czy da się uzyskać leasing na samochód pomimo istniejących długów?

Biuro Informacji Kredytowej to miejsce, w którym gromadzone są informacje na temat zaciągniętych i spłacanych przez nas, oraz przez nasze firmy, kredytów. To tutaj banki sięgają po informacje dotyczące wiarygodności kredytobiorców. 

“Czyszczenie BIKu” – nie daj się nabrać

Osoby, które usiłują pozyskać leasing, z pewnością co jakiś czas trafiają na reklamy typu “czyszczenie BIK-u”. Takie hasła mogą sugerować, że informacje o zadłużeniach można z BIK-u usunąć, lecz w praktyce nie jest to niestety możliwe. Firmy zapewniające, że usuwają obciążające wpisy w BIK-u, zaczynają swoje działanie od pozyskania raportu na nasz temat   z BIK-u – to możliwe jest nieodpłatnie raz na pół roku. Następnie przeprowadzają analizę i za kwotę od 500 do nawet 1000 zł deklarują usunąć wpisy, które uniemożliwiają uzyskanie leasingu. Niestety w tego typu firmach próżno szukać odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób usuwane są dane, które BIK zgodnie z prawem ma obowiązek przetrzymywać przez pięć lat.                 

W efekcie – jak podkreślają specjaliści z sektora bankowości – takie firmy występują po prostu w imieniu klienta do banku z prośbą o restrukturyzację długu. Co istotne, taką operację może przeprowadzić każda firma – bez nieuczciwych pośredników pobierających spore pieniądze i niegwarantujących praktycznie niczego. Znacznie lepiej jest, poszukując opcji leasingu, oddać swoją sprawę w ręce specjalistów, którzy nie obiecują wyczyszczenia historii, tylko realną pomoc. 

Leasing bez BIK i KRD

Wielu przedsiębiorców z negatywną historią w BIK-u po prostu rezygnuje ze starania się o kolejny kredyt lub leasing, sądząc, że to zamyka drogę do pozyskania funduszy. A to nie do końca prawda. Niestety nie każdy posiada odpowiednie zaplecze, by móc swobodnie analizować skomplikowane zawiłości bankowych umów czy negocjować warunki restrukturyzacji długu i zawarcia ugody. Ale są firmy, które tego typu pomoc oferują, dla nich leasing bez BIK i KRD będzie znacznie łatwiejszy do pozyskania. W przypadku tego typu firm nie ma zapewnień o wątpliwym usuwaniu danych z BIK, jest za to szczegółowa analiza i – jeśli tylko przedsiębiorca szczerze przedstawia wszystkie niezbędne dokumenty – jasna ocena sytuacji. Nie ma oczywiście 100-procentowej pewności, że leasing uda się pozyskać, jednak wszelkiego rodzaju wątpliwości są na bieżąco przez agentów raportowane. Co więcej, jeśli nie ma takiej potrzeby, nie musimy starać się o leasing na samochód nowy, może być używany. Ten również z powodzeniem specjalistyczna firma pomoże zarejestrować i ubezpieczyć. 

Zawsze przed wyborem firmy, której powierzymy analizę naszych firmowych finansów, upewnijmy się, co do jej doświadczenia i historii. Nie wierzmy w zapewniania, że ktoś za daną kwotę “oszuka system” i “wyczyści” nasze dane w BIK-u. Tylko szczerość w podejściu do sytuacji finansowej przedsiębiorstwa może doprowadzić do uzyskania leasingu i tym samym dalszego rozwoju firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here