Lekarz okulista na wizycie, dobiera metody leczenie jaskry pod kątem rodzaju schorzenia i stopnia jego zaawansowania. Czasami wystarczy zalecić tylko krople do oczu. W innych przypadkach konieczny bywa zabieg laserowy. Każda metoda prowadzi głównie do obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Jest to podstawowa przyczyny jaskry. Specjaliści przeprowadzają zabiegi bezboleśnie oraz w znieczuleniu miejscowym Troska o bezpieczeństwo i komfort pacjenta jest najważniejsza. Jaskrę z otwartym kątem przesączania leczy się środkami ogólnoustrojowymi. Środki ogólnoustrojowe obniżają ciśnienie wewnątrzgałkowe.

Jaskra jest to grupa chorób oczu, która prowadzi do postępującego i nieodwracalnego uszkodzenia nerwu wzrokowego oraz jego komórek zwojowych siatkówki. Jest to jednoznaczne z pogarszającym się wzorkiem, a nawet jego utratą poprzez zawężanie się pola widzenia.

Terapia jaskry na ogół polega na podawaniu leków hipotensyjnych. Są to krople, które skutecznie ograniczają produkcję cieczy wodnistej. Krople ułatwiają jej odpływ z gałki ocznej. W ten sposób lekarz okulista Warszawa potrafi obniżyć ciśnienie w oku. Wyniki badań wykazują, że krople zmniejszają o połowę ryzyko nawrotu nadciśnienia ocznego. W przypadku, gdy terapia nie przynosi oczekiwanych efektów, konieczny bywa zabieg operacji jaskry.

Terapia Laser 2RT jest to terapia poprawiająca naturalne mechanizmy obronne kompleksu siatkówkowo-naczyniówkowego plamki. Mechanizm ten ma ochraniać przed postępem zwyrodnienia. Taką terapią jest laserowy zabieg odmładzający siatkówkę oka.

Retinal Rejuvenation Theraphy jest to szeroki pakiet badań diagnostycznych, które mają służyć bezpiecznej kwalifikacji Pacjenta do zabiegu 2RT. Badania kwalifikacyjne służą do najprecyzyjniejszej ocenie aktualnego stanu siatkówki oka.

Aparatura do badań kwalifikacyjnych do zabiegu 2RT, jest światowej diagnostyce uznawana obecnie za najdokładniejszą. Lekarze okuliści polecają tę aparaturę do diagnozowania stanu oka dla zapewnienia najwyższej precyzji diagnostycznej podczas kwalifikacji Pacjentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here