Wiele osób przeraża widok zamkniętej trumny, dlatego jako alternatywę wybierają kremację. Kremacja jest najczęściej ostatnią wolą zmarłego. Takie rozwiązanie ma jednak swoich zwolenników jak i przeciwników.

Przeciwne takiemu rozwiązaniu najczęściej są osoby starsze, które z powodu swoich tradycyjnych poglądów nie chcą zgodzić się na kremację bliskiej osoby.
Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto odwiedzić pobliskie krematorium i porozmawiać z pracownikiem, który udzieli wszelkich szczegółowych informacji.
Z całą pewnością praca w krematorium wymaga silnej psychiki i odwagi.

Większość osób omija tego typu miejsca szerokim łukiem, jednak są też osoby które fascynuje ten temat i nieustannie wgłębiają się one we wszystkie szczegóły.

Aby zostać pracownikiem krematorium należy przejść specjalne przygotowanie. W większych miastach organizowane są kursy i szkolenia, które mają na celu przygotowanie kandydata do pracy. Bardzo ważna jest znajomość podstawowych zasad aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Kurs przygotowawczy kosztuje od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Pracownik krematorium musi się odpowiednio prezentować. Zazwyczaj ma on na sobie garnitur, białą koszulę i krawat. W momencie odbierania zwłok zakłada również białe rękawiczki. Nie może on również zapominać o dokładnej dezynfekcji rąk specjalnym preparatem.

Cały proces spalania zwłok kontrolowany jest poprzez komputer i trwa od dwóch do trzech godzin. Bliscy mogą pożegnać zmarłego w specjalnym pomieszczeniu. Do wyboru są urny wykonane z różnych materiałów, wielu różnych wzorach i kolorach. Cena urny mieści się w przedziale od kilkuset do ponad tysiąca złotych.

Zarobki pracownika krematorium nie należą jednak do najwyższych, osoba która nie posiada doświadczenia w tym zawodzie może liczyć na wynagrodzenie w okolicach 1600 złotych miesięcznie.

Pracownik z dłuższym stażem otrzymuje zazwyczaj pensję o wysokości 2500 złotych. Oczywiście kwota uzależniona jest także od wielu dodatkowych czynników.

Pogrzeby z kremacją stają się coraz popularniejsze. Jest to alternatywa dla tradycyjnej trumny a urnę z prochami można z łatwością przetransportować w dowolne miejsce. Takie rozwiązanie jest również korzystniejsze finansowo.

W wielu krematoriach bliscy oczekują w specjalnym pomieszczeniu aż zwłoki zmarłego zostaną skremowane i umieszczone w wybranej urnie. Po tym procesie urna może zostać umieszczona na cmentarzu. Na urnie można umieścić dowolny grawer, jednak taka usługa jest dodatkowo płatna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here