Na pewnym etapie kariery niemal każdego menedżera pojawia się nieśmiertelne pytanie: „Co dalej?”. Zazwyczaj zadają je sobie menedżerowie z kilkuletnim doświadczeniem, którzy nie mają pomysłu, czego jeszcze mogliby się nauczyć i co zrobić, by stać się lepszym liderem. Rozwiązaniem mogą być studia MBA.

Dla osób z doświadczeniem, chcących pchnąć swoją karierę na nowe tory

Wielu menedżerów potrzebuje z czasem impulsu do podjęcia nowych działań – zwłaszcza w momencie, gdy praca staje się rutyną i nie wiąże się już z żadnymi wyzwaniami. Zazwyczaj mają ogromne doświadczenie w swojej branży. Są też menedżerowie, którzy dopiero od niedawna zajmują stanowiska kierownicze – wciąż budują swój warsztat i chcą się rozwijać.  Co istotne, obie grupy menedżerów łączy jedno – chęć podjęcia nowych wyzwań i zdobycia kolejnych umiejętności.

Studia MBA to także nawiązywanie znajomości i wymiana doświadczeń

Studia MBA cieszą się dużą popularnością wśród kadry kierowniczej z kilku przyczyn. Pierwsza z nich to możliwość nauki nowych umiejętności i analizy case studies różnych przedsiębiorstw. Druga to czerpanie wiedzy od ekspertów – kadrę wykładowców tworzy zazwyczaj zespół praktyków, którzy sami mierzą się w swojej pracy zawodowej z różnymi problemami biznesowymi. Trzecia, równie ważna, a w wielu przypadkach może nawet najważniejsza, to możliwość nawiązania nowych znajomości zawodowych i wymiany doświadczeń.

Trudno też nie wspomnieć o tym, że ukończenie studiów MBA łączy się zazwyczaj ze zmianami zawodowymi – awansem lub przeniesieniem się do innej firmy. To z kolei oznacza wyższe zarobki. Dane statystyczne dotyczące wynagrodzenia absolwentów MBA można znaleźć na stronie https://www.studiamba.wsb.pl/dlaczego-mba/korzysci-dla-ciebie.

Nie bez powodu zatem studia MBA są postrzegane jako przepustka do rozwoju kariery. To przede wszystkim potężny impuls i motywacja do dalszego rozwoju – zwłaszcza że podczas nauki słuchacz poznaje innych menedżerów, którzy również chcą zdobywać nowe umiejętności.

Na studia MBA decydują się menedżerowie z różnym stażem. Bywa i tak, że już na początku kariery zawodowej na stanowisku kierowniczym ktoś czuje, że musi poszerzyć swoją wiedzę. Takie osoby również odnajdą się na studiach MBA. Należy jednak pamiętać, że aby na nie aplikować, trzeba posiadać co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku kierowniczym oraz wykształcenie wyższe (co najmniej licencjat).

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here