Czasami możemy bardzo kochać drugą osobę, ale nie potrafimy się z nią dogadać. Czasem nasz partner nas zdradził bądź w inny sposób zawiódł nasze zaufanie i nie możemy sobie z tym poradzić. Staramy się zaufać, ale nam to nie wychodzi i cały czas mamy w głowie to co zrobił. Boimy się, że sytuacja może się powtórzyć i tak naprawdę nie wierzymy już w ten związek. Jednak jeszcze wszystko można naprawić.

Pomoże nam w tym psychoterapia partnerska w Warszawie. W końcu w wielu związkach pojawiają się problemy i ludzie sobie jakoś z tym radzą. Nie pozwólmy, żeby przeszłość miała cały czas wpływ na nasze życie. Postarajmy się z nią pogodzić oraz o niej zapomnijmy. Oczywiście jeśli nadal zależy nam na drugiej osobie. Jeżeli tak naprawdę od dawna nie zależało nam na partnerze, to zapewne żadna terapia par w Warszawie nam nie pomoże. Podejmiemy decyzję o rozstaniu, ponieważ tak właśnie chcemy. Wiele bowiem zależy od naszych uczuć, sytuacji oraz od tego czy naprawdę nadal chcemy być z drugą osobą.

Niektóre osoby zaczynają w pewnym momencie szukać pomocy i zastanawiają się czym jest psychoterapia pary. Na początku wydaje im się, że taka terapia nie jest skuteczna. Nie każdy też ma ochotę mówić obcej osobie o swoich osobistych problemach. W trakcie takiej terapii trzeba być jednak szczerym i powiedzieć wszystko. Tylko wtedy będziemy mogli pomóc swojemu związkowi. Jeśli tego nie zrobimy, to chodzenie na terapię będzie mijało się z celem. Oczywiście wiele też zależy od psychologa.

Doświadczony terapeuta będzie bowiem wiedział w jaki sposób przekonać nas do rozmowy. Zauważy on gdzie tkwi główny problem i z całą pewnością pomoże go rozwiązać. Warto pamiętać o tym, że w terapii dla par powinny brać czynny udział dwie osoby. Nie zawsze jest to możliwe, ponieważ zazwyczaj na początku terapii jedna ze stron jest nastawiona bardziej negatywnie do takiej formy pomocy. Mija trochę czasu zanim się otworzy i zauważy, że taka terapia rzeczywiście działa. Nie zawsze jest łatwo, ale warto spróbować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here