Dekadę temu mnóstwo osób zdecydowało się na to, aby wziąć kredyt we frankach szwajcarskich. Jego korzystna relacja w stosunku do złotego polskiego, zachęciła do tego większość ówczesnych kredytobiorców. Po latach decyzja ta okazała się dla wielu ludzi najbardziej kosztowną w całym ich życiu, ze względu na wysoki kurs franka. Diametralnie zmienił on wysokość zobowiązań kredytowych, czasem nawet o setki tysięcy złotych.

Jak poradzić sobie z kredytem frankowym?

Raty kredytu dla niektórych frankowiczów podniosły się tak znacznie, iż nie byli oni w stanie spłacać terminowo swojego zadłużenia. Niektórzy z nich zdecydowali się zatem na sprzedaż nabytych nieruchomości, aby jak najszybciej uporać się ze spłatą długu. Obecnie jednak frankowicze mają coraz większe pole do popisu na drodze sądowej, gdzie znaczna ilość spraw jest rozstrzygana na ich korzyść.

Umowy kredytowe wielu frankowiczów, zawierają nielegalne zapisy, które stawiają bank w dużo korzystniejszej pozycji, niż klienta. Zapisy te odbierają frankowiczom wszelkie prawa lub znacznie uniemożliwiają im renegocjowanie umowy. Ze względu na te zapisy, coraz więcej sądów przychyla się do wniosków frankowiczów. Efektem tego jest unieważnianie umów frankowych oraz zmienianie ich na umowy złotówkowe. Większość osób decyduje się na zmianę kredytu na złotówkowy i przyjęcie zadośćuczynienia od banku, związane ze znaczną nadpłatą kredytu.

Garść przydatnych informacji na temat kredytów frankowy znaleźć można tutaj: https://www.stop-frank.pl/artykuly/

Kancelarie prawne w walce o prawa frankowiczów

Obecnie działa na rynku wiele wyspecjalizowanych kancelarii prawnych, zajmujących się tylko i wyłącznie sprawami frankowiczów. Jednym z podmiotów, który oferuje pomoc frankowiczom jest Stop-frank.pl. Mnóstwo z nich podejmuje się darmowej analizy umowy kredytowej, w celu znalezienia nieprawidłowości. Jeśli one występują i są solidnym powodem do tego, aby założyć sprawę, wówczas taka kancelaria jasno o tym informuje.

Zainteresowany frankowicz ma natomiast możliwość założenia sprawy lub zrezygnowania z drogi sądowej, zgodnie ze swoim własnym życzeniem. Ostatnimi czasy jednak sądy w różnych miastach wydają wiele korzystnych wyroków dla frankowiczów co jest ogromną zachętą dla wszystkich tych, którzy chcą zawalczyć o swoje prawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here