Założenie i prowadzenie własnej firmy to marzenie wielu osób. Trzeba jednak pamiętać, że wiąże się to z dużymi kosztami, których na samym początku jest dość sporo. Niektórzy już na samym starcie muszą zainwestować w środki transportu, lokal, zakup maszyn produkcyjnych czy nowoczesny sprzęt biurowy. Bez tego ich działalność mogłaby nie funkcjonować, ale jednocześnie nie przynosi jeszcze zysków, za które można by było kupić niezbędne rzeczy. Nic więc dziwnego, że wiele osób myśli o wzięciu kredytu, aby sfinansować start swojej działalności. Zobacz czy jest to dobra decyzja i czy kredyt na start biznesu jest dostępny dla każdego.

Kredyt na start firmy – jaki można wybrać?

Kredyty dla firm można podzielić na dwie podstawowe grupy. Mowa tu o tradycyjnym kredycie dla firmy oraz kredycie na start działalności. Między tymi dwoma zobowiązaniami istnieją różnice, które warto znać. Po pierwsze tradycyjne kredyty dla firm są udzielane firmom, które działają na rynku od dłuższego czasu. W zależności od danej placówki może to być pół roku, a nawet 2 lata. Jest tak, ponieważ banki niechętnie pożyczają pieniądze nowym firmom ze względu na brak dobrej zdolności kredytowej. Po drugie, aby otrzymać taki kredyt, przedsiębiorca musi dostarczyć szereg dokumentów, w tym np. wyciągi z konta bankowego firmy. Przedsiębiorca, który dopiero założył swoją działalność, może mieć problem z dostarczeniem takich rzeczy.

Tradycyjny kredyt dla firm nie jest więc przeznaczony dla początkujących przedsiębiorców. Nie oznacza to jednak, że takie osoby są całkowicie pozbawione możliwości zaciągnięcia kredytu w banku. Istnieje także kredyt na start https://splatapozyczek.pl/kredyty-dla-firm/ . Jak sama nazwa wskazuje, jest to zobowiązanie dedykowane nowo powstałym przedsiębiorstwom, które nie mają jeszcze zbyt dużych wpływów.

Jak działa kredyt na start biznesu?

Tego rodzaju kredytu nie znajdziemy w każdym banku. Jest tak, ponieważ wiele instytucji boi się przyznawać pieniądze świeżo założonym firmom. Wiąże się to bowiem z dużym ryzykiem, ponieważ wiele firm upada w pierwszym roku od założenia. Kredytodawca, którego klient zakończył prowadzenie działalności już na początkowym etapie rozwijania firmy, mógłby mieć problemy z odzyskaniem pieniędzy. Właśnie dlatego niewiele instytucji decyduje się wprowadzać do swojej oferty kredyty dla początkujących przedsiębiorców. Nie oznacza to jednak, że takie kredyty nie istnieją, trzeba ich jedynie dobrze poszukać i spełnić kilka wymogów.

Po pierwsze osoba, która chce wziąć taki kredyt, musi mieć odpowiednie dokumenty, które potwierdzą, że zarejestrowała ona swoją działalność w CEIDG. Dodatkowo firma musi mieć nadany NIP oraz REGON. Najważniejszy w tym wszystkim jest jednak biznesplan. To właśnie z jego pomocą możesz przekonać bank do tego, aby udzielił Ci kredytu. Warto więc sporządzić go w staranny sposób i poświęcić chwilę na przemyślenie co powinno się w nim znaleźć. Dobry biznesplan może przekonać bank do tego, że warto Ci zaufać i Twój pomysł na prowadzenie działalności oraz inwestycje jest dobry.

Czy warto finansować start firmy kredytem?

Wiele osób dalej jest przekonanych o tym, że kredyt nie jest dobrym sposobem finansowania swoich potrzeb oraz marzeń. Wbrew pozorom wcale nie jest to złe rozwiązanie. Jeśli przedsiębiorca znajdzie kredyt na dobrych zasadach, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby z niego skorzystać. Jeśli jest on w stanie sprawić, że firma będzie dynamicznie się rozwijać i przynosić coraz większe zyski, to jest to dobry sposób finansowania swojego biznesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here