Zdecydowana większość osób szukających pomocy prawnej w sprawach związanych z umowami oraz postępowaniami przed sądami powszechnymi w pierwszej kolejności wybiera pomoc adwokata. Zawód ten wprost kojarzony jest z reprezentacją klienta od wielu lat, dlatego wszelkiego rodzaju odstępstwa od takiego schematu podyktowane są albo osobistym poleceniem przedstawiciela innego zawodu prawniczego albo większą świadomością w kwestiach prawnych. Przeciętny człowiek bowiem wie, że oprócz adwokatów istnieją także radcy prawni, lecz jednak nie myślą o nich jako o alternatywie dla adwokatów. Taki stan rzeczy może być podyktowany historią zawodu radcy prawnego.

Radca prawny na początku swojego istnienia był zawodem, którego zadaniem była pomoc przedsiębiorstwom państwowym. Wraz ze zmianą systemu radcowie musieli zmienić swój profil działalności, jednak zawsze kojarzyli się z obsługą przedsiębiorców. Wraz z biegiem lat ich uprawnienia zmieniały się w kierunku kompleksowej pomocy prawnej. Dzisiaj radca prawny może pomagać zarówno przedsiębiorcom jak i osobom fizycznym. Ich działalność w żadnym wypadku nie skraca się do prawa cywilnego, gospodarczego czy administracyjnego- radcowie występują także przed sądami karnymi broniąc swoich klientów. Warunkiem możliwości reprezentacji w sprawach karnych jest jednak brak pozostawania w stosunku pracy.

Zwykła osoba fizyczna może więc znaleźć dobrą alternatywę dla adwokata idąc do radcy prawnego- nie ma w tym nic niebezpiecznego. Jest to świetnie wyszkolony prawnik, najczęściej z dużym doświadczeniem praktycznym. To, że nazwa zawodu nie jest tak znana jak adwokat, nic nie znaczy. Radcowie prawni występują w całej Polsce. Kancelaria radcy prawnego w Gdyni to nie nowość. Pomorscy klienci mogą znaleźć fachową pomoc prawną w postaci radców prawnych na każdym rogu. Radca prawny w Gdyni sam ma też ręce pełne roboty- klientów przecież nie brakuje. Przykładową ofertę można znaleźć na stronie radcaprawny-trojmiasto.pl. Zdecydowanie warto szukać pomocy prawnej u każdego przedstawiciela wolnych zawodów prawniczych, a więc zarówno u radców prawnych, jak i adwokatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here