Kiedyś człowiek nie miał zbyt dużego wyboru. Jeśli nie dostał kredytu w banku, to szukał alternatywnych rozwiązań jak pożyczka od sąsiada czy w jednej z firm, udzielających popularne swego czasu pożyczki domowe. Dzisiaj mamy znacznie większy wybór, jeśli bank z jakiegoś powodu odrzuci nasz wniosek kredytowy.

Dużą popularność pożyczek pozabankowych, zawdzięczamy głównie rozwojowi, jaki przez ostatnie lata poczynił internet. To on w głównej mierze przyczynił się do popularności, jaką cieszą się obecnie firmy pożyczkowe. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że taką pożyczkę w obecnych czasach możemy otrzymać bez wychodzenia z domu. Wystarczy w zasadzie kilkanaście czy kilkadziesiąt minut na to, by cieszyć się dodatkową gotówką, która zasili nasze konto bankowe.

Sięgając po pożyczkę pozabankową, warto jednak pamiętać o głównych zasadach bezpiecznego pożyczania. Przede wszystkim powinniśmy korzystać wyłącznie z usług firm, o których możemy zasięgnąć dokładniejsze informacje. Ponadto, zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej oferty, warto zrobić przegląd w poszukiwaniu najniższej raty pożyczki. Wiadomo bowiem, że choć uzyskanie pożyczki w firmie pożyczkowej jest dużo prostsze niż w banku, to niestety wiąże się z większymi kosztami, które będziemy musieli ponieść. Oczywiście ta sytuacja uległa znacznym zmianom w ciągu ostatnich lat na lepsze i dzisiaj możemy uzyskać pożyczkę pozabankową, nie tracąc na tym majątku jak kiedyś. Nadal jednak pożyczki pozabankowe cechują się jednak wyższymi kosztami w porównaniu do tradycyjnego kredytu gotówkowego, jaki możemy wziąć w banku.

Jeśli nie chcemy przepłacać za pożyczkę pozabankową, warto zastosować się do rad, które przybliżył nam Michał Pakuła z partnerskiego serwisu Banki24 blog.

Pierwsza zasada, na którą powinniśmy zwrócić uwagę w trakcie naszych pożyczkowych poszukiwań, to oczywiście odpowiednia firma pożyczkowa. W internecie znajdziemy szereg różnego rodzaju porównywarek czy rankingów, w ramach których najczęściej prezentowane są wyłącznie sprawdzone marki i firmy pożyczkowe. Korzystajmy więc ze sprawdzonego źródła i wybierajmy wyłącznie spośród zaufanych firm. Kolejny ważny krok to znalezienie pożyczki, która będzie cechowała się najniższą ratą. Tutaj z pomocą przyjdą nam gotowe narzędzia, jakie znajdują się na stronach internetowych firm pożyczkowych. Z ich pomocą, po podaniu podstawowych informacji takich jak kwota pożyczki czy okres spłaty, możemy uzyskać informację na temat łącznych kosztów pożyczki oraz wysokości raty miesięcznej. Na tej podstawie możemy wybrać najkorzystniejszą ofertę pożyczki.

Nie warto brać pożyczek z bardzo długim okresem spłaty! Nie da się ukryć, że pożyczki pozabankowe sprawdzają się dosyć dobrze w przypadku stosunkowo krótkiej i szybkiej spłaty. A więc wtedy kiedy pożyczkę chcemy spłacić w ciągu 12 czy maksymalnie 24 miesięcy. Dłuższy okres spłaty w przypadku firm pożyczkowych wiąże się już niestety z wyższymi kosztami. Na takie będziemy musieli się przygotować, jeżeli okres spłaty pożyczki będziemy chcieli rozłożyć na 3 czy 4 lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here