Borelioza to przenoszona przez kleszcze choroba, która po raz pierwszy została opisana już w XIX wieku. Mimo upływu lat, wciąż trudno jest leczyć pacjentów chorych na boreliozę, dlatego najlepiej stosować środki zapobiegawcze.

  1. Jak można zarazić się boreliozą?
  2. Skuteczna ochrona przed kleszczami dzięki preparatom Mugga

Profilaktyka jest obecnie o tyle łatwa, że w sprzedaży można znaleźć wiele naprawdę skutecznych preparatów odstraszających kleszcze.

Jak można zarazić się boreliozą?

Do zarażenia boreliozą dochodzi w wyniku ugryzienia przez kleszcza, na co są narażeni zarówno ludzie, jak i zwierzęta domowe. Chociaż nie każdy kleszcz przenosi tą chorobę, to jednak trzeba zawsze zachować ostrożność i dokładnie sprawdzać ciało, zwłaszcza po wycieczkach po lesie oraz innych miejscach, w których łatwo je złapać. Popularne objawy boreliozy to między innymi ciągłe bóle głowy, mięśni i stawów, nieustające uczucie zmęczenia. Do tego dochodzą zaburzenia funkcji poznawczych. Wciąż nie ustalono, co dokładnie powoduje występowanie wspomnianych dolegliwości. Jak widać, borelioza to poważny problem, dlatego działania profilaktyczne są niezwykle istotne. Obejmują one między innymi odpowiedni dobór ubrań podczas wycieczek do lasu (na jasnych kolorach łatwiej będzie zauważyć kleszcza), a długie skarpetki i buty zmniejszą szansę na jego przedostanie się na skórę. Jeżeli jednak zauważysz na swojej skórze kleszcza, nie wpadaj w panikę. W takiej sytuacji powinieneś niezwłocznie go usunąć, a ugryzione miejsce zdezynfekować.

Skuteczna ochrona przed kleszczami dzięki preparatom Mugga

Dokładne sprawdzanie całego ciała, zakładanie ubrań z długimi rękawami oraz unikanie miejsc, w których mogą występować kleszcze, zmniejszą ryzyko ich złapania, ale nie rozwiązują całkowicie problemu. Z tego też powodu dobrze jest stosować specjalne repelenty, które oprócz tego, że odstraszą kleszcze, zabezpieczą również przed komarami. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się komfortem podczas spacerów i wypraw do lasu oraz w inne miejsca, w których istnieje ryzyko występowania kleszczy. Nie wszystkie dostępne w sprzedaży preparaty są jednak tak samo skuteczne, dlatego najlepiej nie ryzykować i od razu postawić na sprawdzone rozwiązania. Jednym z nich jest spray Mugga 50, który jest bardzo wydajny i zapewnia świetną ochronę. Jest to doskonały wybór między innymi dla wędkarzy, myśliwych, paintballowców, ogrodników oraz innych osób, które są szczególnie narażone na kontakt z kleszczami. Zaletą preparatu jest również to, że nie jest tłusty, przez co jego stosowanie nie wiąże się z uczuciem dyskomfortu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here