W dzisiejszym świecie często trudno znaleźć na wszystko czas. Zabiegani robimy tysiące rzeczy na raz. Zdarza się tak, że po prostu nie chcemy rezygnować z pracy, ale chcemy zdobyć wyższe wykształcenie. Nie dostaliśmy się na wymarzone studia dzienne. Co w takiej sytuacji można zrobić?

Jedną z częściej wybieranych metod nauczania, są studia zaoczne. Wykłady zazwyczaj odbywają się weekendowo, więc spokojnie można je połączyć z pracą w tygodniu. Kiedy jeszcze taka forma jest dobra dla nas? Gdy chcemy zmienić branżę, gdyż faktem jest, że obecnie wymaga się dużej elastyczności i umiejętności dostosowania się do dynamicznie zmieniającego się rynku pracy. Czasem więc po prostu potrzebujemy uzupełnić naszą wiedzę. Kiedy jeszcze? W przypadku gdy nie dostaliśmy się na nasze wymarzone studia dzienne, zabrakło nam punktów, a chcemy rozpocząć naukę bez rocznej  przerwy. Często jest tak, że po roku studiów niestacjonarnych, przy uzyskaniu odpowiedniej średniej, studenci mają możliwość przeniesienia się na studia dzienne. Co oznacza, że nie tracą roku i nie muszą poprawiać swojej matury. Osoby wybierające studia niestacjonarne to także często ludzie po 30-stce, którzy mają już pozycję na rynku i chcą podnieść swoje wykształcenie i tym samym awansować wyżej. Chodząc na wykłady, nie zależy im na samych 5-tkach, ale na zdobytej wiedzy, którą selekcjonują w kategoriach przydatności do swojego zawodu.

Zastanawiasz się, co można studiować zaocznie? Zdziwisz się, bo prawie każdy kierunek ma taką opcję. Na przykład pedagogika zdrowia z dietetyką. Celem tego kierunku jest profesjonalne przygotowanie studentów do promowania zdrowia w różnych środowiskach życia człowieka, a przede wszystkim do kształtowania prozdrowotnych zachowań żywieniowych oraz prowadzenia edukacji profilaktycznej i terapeutycznej, związanej z różnymi rodzajami zaburzeń odżywiania (nadwaga, otyłość, anoreksja, bulimia) i chorobami dietozależnymi (cukrzyca, miażdżyca, choroba niedokrwienna serca). Brzmi fajnie? Pamiętaj, że chcąc studiować swój wymarzony kierunek, nie musisz z niego rezygnować z powodu braku czasu. Niech czas cię nie ogranicza.

Z pomocą przychodzą także studia online. Jest to świetna alternatywa dla osób, które nie chcą tracić czasu na dojazdy. Cała praca odbywa się na platformie zdalnego nauczania PUW, w związku z tym nie potrzebujemy żadnych dodatkowych narzędzi.

Gdzie warto uczyć się zaocznie lub online?  Niewątpliwie powinniśmy wziąć pod uwagę uczelnię, która ma jak największe doświadczenie w tego typu kształceniu. Kształcenie online odbywa się na specjalnie dostosowanej platformie, nad którą czuwają doświadczeni metodycy. Najlepszym przykładem jest Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna, która od 18 lat szkoli studentów w ten sposób. Od maja trwa już rekrutacja. Studia zaoczne w AHE  to studia I i II stopnia. Z pewnością każdy przyszły student znajdzie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here